iparts></a>
<a href= francuskie

carminat navi informee 2

Moderator: Grupa Moderatorów

creator

Re: carminat navi informee 2

Post autor: creator »

Panowie posiadam radio, które prawdopodobnie nazywa się Carminat Navigation Informée 2 (CNI 2)

Dla pewności wstawiam jego zdjęcie:

Obrazek

Potrzebuje tak jak Wszyscy wgrać mapy Polski, a jak się uda to i spolszczyć menu. Proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

antek

Re: carminat navi informee 2

Post autor: antek »

nawigacja ci2 nie chce wydac płyty z polska mapą po wcisnieciu eject-u pojawia sie dzięk i brak reakcji.prosze o rade w tej materii

redman34

Re: carminat navi informee 2

Post autor: redman34 »

Witam,
Mam problem tak jak większość ludzi na forum. Mam Renault Lagunę 3 - 2009r. 2,0 dci
Nawigacja w oryginale Carminat Navigation Informee 2 v28.
Poszukuje jakiejś najnowszej mapy Polski oraz możliwości wgrania polskiego języka.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

antek pisze:nawigacja ci2 nie chce wydac płyty z polska mapą po wcisnieciu eject-u pojawia sie dzięk i brak reakcji.prosze o rade w tej materii
Wyciągnąć radio, zdjąć górną klapę i zobaczyć, czy rolki się ślizgają po płycie, czy w ogóle nic nie reaguje (silnik nie kręci).
redman34 pisze:Mam Renault Lagunę 3 - 2009r. 2,0 dci
Nawigacja w oryginale Carminat Navigation Informee 2 v28.
Jeśli sterowana z radia to na pewno Carminat Bluetooth CD. Informee 2 nie było w Lagunie 3. Mapy najnowsze - V32.
redman34 pisze:możliwości wgrania polskiego języka
Zapraszam na PW.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ravenday

Re: carminat navi informee 2

Post autor: ravenday »

A propos nawigacji CNI2, może któryś z kolegów jeszcze się wypowie.

Napisałem PW do jednego z użytkowników, ale może w międzyczasie ktoś jeszcze się wypowie na temat spolszczenia ww nawigacji. Czy jest to możliwe tylko przy pomocy magików, którzy się ogłaszają, czy można to też zrobić samodzielnie. W zasadzie nie miałbym nic przeciwko, żeby te 200-250 zł zapłacić (taka stawka zazwyczaj jest w ogłoszeniach), ale problem w tym, że najbliższa oferta jaką znalazłem jest z Krakowa, czyli jednak spory kawałek.

Druga rzecz - jak to jest z mapami. Wystarczy, że nagram mapę na płytę CD, wkładam do auta i działa, czy coś jeszcze trzeba tam kombinować?

Póki co to na razie i tak nie wgrywam mapy, bo nawigacja po niderlandzku i nie sposób się nią posługiwać ;)

Proszę o jakieś wskazówki, z góry dzięki Panowie.

Narvall

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Narvall »

Witam!
Jestem posiadaczem scenica II z ww nawigacją interesowało by mnie spolszczenie do niej. Mógłby ktoś udostępnić takowe. Najlepiej z instrukcją jak spolszczyć jeżeli trzeba zrobić coś więcej niż nagrać na płytę, włożyć do czytnika i wgrać wybrane języki.
Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Udostępnić nie, ale osobiście wgrać można :).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

marbed

Re: carminat navi informee 2

Post autor: marbed »

Panowie
Czy jest kiedyś gdzieś dostępna aktualizacja map? Mam od paru dni Granda 2007. Poprzedni właściciel dołączył płytkę CD z jakąś aktualizacją datowaną na rok 2009ty więc raczej stara mapa. Spolszczenie nie jest mi potrzebne bo znam angielski.
Dodam że mówię o Carminat Navigation Informee 2.

Martitka

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Martitka »

Witam, mam wersję V26, potrzebuję najnowszej wersji mapy z językiem polskim najlepiej. Bardzo bym prosiła o pomoc bo jadę niedługo na wczasy z synkiem 2,5 roku i nie chcę błądzić. Pozdrawiam. Marta.

Franc

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Franc »

Witam,
Szukam najnowszej mapy na Polskę do CNI2. Czy znajdzie się ktoś na forum z aktualną wersją?

Pozdrawiam.

Piotr1977

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Piotr1977 »

Witam zacne grono :)
Od wczoraj jestem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Renault Laguna II 2002r. 2.2 cdi :)
I z racji tego ,że bardzo dużo jeżdżę po kraju potrzebowałbym pomocy kto by mnie wdrożył w nawigację .Sama obsługa navi nie jest skomplikowana posiada menu w j.polskim tylko nie posiadam mapy polski :(
Czy ktoś mógłby mnie wdrożyć w temat :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: torek »

Piotr1977 daj znać na PW.

A jeszcze w kwestii wypalenia na płycie, moja mapka składa się z dwóch plików, jeden to obraz płyty, drugi to jakiś jpg, czy mam po prostu przerzucić te dwa pliki na CD, a navi sobie je jakoś rozpakuje, czy nagrać przez funkcję w nero "nagraj obraz na dysk"?

witek7310

carminat navigation informee2

Post autor: witek7310 »

Witam mam pytanko czy mozna dostac lub sciagnac za darmo program do nawigacji carminat informe2 żeby to hulało po polsku moze byc bez mapy o ile to mozliwe chodzi mi o to zeby to menu na wyswietlaczu było w jezyku polskim.z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: torek »

Czy ktoś z Wawy lub okolic jest w posiadaniu aktualnej płyty z mapą? niestety ja swoją wypaliłem, (CD sony) na najwolniejszej opcji i nie chce się z aktualizować... najpierw sypie errorami, a jak w bólach płyta zaskoczy to dochodzi do 35% i jest error.. i teraz nie wiem co może być powodem tego, czy walnięty napęd w navi, czy słabo wypalająca nagrywarka w kompie. Stąd pytanie do osób które mają takową płytę i na dodatek sami już z aktualizowali navi i działa, czy mogliby by ją użyczyć na dosłownie parę minut.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Proponowałbym czyszczenie lasera zanim doprowadzisz do błędnie zapisanego flasha i problemu z pełnym wgraniem mapy (miałem taki przypadek). Tylko nie żadną płytą czyszczącą a dobry środek do czyszczenia optyki (nie spirytus) i porządnie bezpośrednio patyczkiem.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ