iparts></a>
<a href= francuskie

carminat navi informee 2

Moderator: Grupa Moderatorów

Compton

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Compton »

Witam,

Ma ktos namiary na soft z polskim menu oraz mapy pl i europy ??

Part number: 4R-R2
HW number: 0102
SW number: 0218
Language-Number: 0522
Issued week/year: 40/07

Z gory dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

We wrocławiu bez problemu do zrobienia soft polski. Pisz na PW.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Compton

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Compton »

Poszlo info na PW.

pozdr

insomnia1979
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 10 września 2011, 11:21
Renault: Scenic II
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Puławy

Re: carminat navi informee 2

Post autor: insomnia1979 »

Witam czy jest nowa mapa mam v31 ?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Nowa będzie w czerwcu.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

szczepan

Re: carminat navi informee 2

Post autor: szczepan »

Cześć PiasQ - Łukasz
Czy masz jakieś info na temat nowych map PL, EU do Carminat 8000 ?

pozdrawiam
driver Sz.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Jest maj, a jak pisałem, najszybciej w czerwcu ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Krzysiek_CC

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Krzysiek_CC »

witam , jest to moj pierwszy post na tym forum wiec chcialbym sie przywitac z wszystkimi uzytkownikami Renówek ;) , kupilem sobie wlasnie meganke 2 po lifcie z 2006 roku , radio mam jak w temacie plus zmieniarkapod nim na 6cd ,niestety auto z francji wiec wszystko po ichniemu i plyta tylko byla v26 z francją , pytanie mam nastepujace : jak spolszczyc menu i lektora, jakie najnowsze sa dostepne mapy i czy te co maja sie pojawic w czerwcu to aktualne czy cos sie pozmienialo w temacie , czy wraz z menu carminat zmienia sie menu w zegarach na pl ? chyba nie ale wole wiedziec od kogos kto wie na 100% , pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Wersja map V32 powinna wyjść w czerwcu, najpóźniej początek lipca. Spolszczenie nawigacji nie zmienia menu w zegarach, ale można się podpiąć CLIPem i sprawdzić, czy nie jest dostępny w zegarach język PL. Info odnośnie spolszczenia na PW.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Bart
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 18 czerwca 2011, 09:04
Renault: Megane II GrandTour
Silnik: 2.0 dci

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Bart »

Witam kolegów, rzadko tutaj piszę, ale dosc czesto czytuje ;) Jako że w zeszłym roku stałem sie szczęśliwym posiadaczem Megane II z nawigacją, chciał bym ją nauczyć troche Polskiego pijaki
W zeszłym roku się poddałem bum ale w tym przed urlopem chętnie bym posłuchał PL zamias ENG ;) :D

Podpowiedzcie co trzeba zrobic, co wgrac żeby się nauczyła PL

Mam taki soft:

Part number: 4R-R2
HW number: 0102
SW number: 0202
Language-Number: 0522
Issued week/year: 16/06

I jeszcze jedno pytanie, są już jakies aktualizacje map? :D

Z góry wielkie dzięki za pomoc pijaki

gola13

Re: carminat navi informee 2

Post autor: gola13 »

Witam.

Trafiłam na wasze forum dzięki koledze, który powiedział, że to taka mała kopalnia wiedzy :)

od tygodnia jestem posiadaczką renault grand scenic z 2009 roku i mam problem z navigacją bo nie ma Polski i polskiego menu.
Wczoraj szczęśliwie udało mi się zmienić komunikaty przy zegarach na polski (a raczej znajomy to zrobił), ale przy navi polegliśmy.

to co otrzymałam od poprzedniego właściciela (francuza) to instrukcję oczywiście po francusku. Na okładce jest CARMINAT BLUETOOTH CD, i opakowanie po płycie CD (płyta mu gdzieś zginęła) z opisem Carminat navigation informee 2 V28 France.
Oczywiście prośba taka jak pozostałych użytkowików, co zrobić by mapy Polski były bardziej szczegółowe (dobrze by było żeby jeszcze była Austria, Słowacja i Chorwacja - bo tam bywam) i menu tej navi po polsku.

Z góry dziękuję za wskazówki i porady.
Na "google" jest sporo info o jakiś mapach, ale jak na mój kobiecy umysł nie do końca do ogarnięcia lol

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Można tą nawigację spolszczyć - zapraszam po informacje na PW.
Mapę w przypadku tej nawigacji można wgrać do pamięci tylko z danego obszaru, ale oczywiście są aktualne. Akurat Polska, Słowacja, Chorwacja i Austria są w jednym regionie mapy.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Stonek16
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2012, 12:02
Renault: Laguna III
Silnik: diesel

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Stonek16 »

Witam wszystkich. Mam kilka pytań odnośnie wgrywania mapek do navi...? Jakie powinienem kupić płytki, cd-r,cd+r, ewentualnie jakiej firmy? Czy muszę mieć najnowszy soft żeby móc zainstalować nowsze mapki np w ver.31? Jak się je instaluje? Zapalam autko, włączam navi, wkładam płytkę i co dalej? Jak się już ta mapka zainstaluje to nie muszę mieć włożonej danej płytki z tym obszarem non stop, mogę ją wyciągnąć? Ile trwa instalacja mapki? Czytałem, że wgrywa się tylko dany obszar mapki. Posiadam płytki z mapami europy (9) Europackage V31 CD Version ( 2011-2012 ) i zależy mi na Polsce, którą powinienem wybrać? Eastern Europe? A co jeśli będę chciał się wybrać do Hiszpanii na wakacje...? Muszę wgrywać każdy obszar osobno? np przejadę Polskę, wgrywam Niemcy, przejadę Niemcy, wgrywam Francję itd...? Wybaczcie za te wszystkie pytania, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie, a przeglądając to forum spostrzegłem, że macie już to wszystko "obczajone"... Proszę o odpowiedzi, wyrozumiałość i dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Nie ma czegoś takiego jak CD+R - to dotyczy tylko DVD. Najlepsze płytki CD-R obecnie to Sony. Soft nie ma nic do mapek, nie trzeba aktualizować. Instalujesz na odpalonym silniku, wrzucasz mapę i zatwierdzasz wgrywanie, po czym czekasz na info o możliwości wyjęcia płytki. Polska jest na Eastern Europe. Każda wgrana mapa ma główne drogi Europy, więc można jeździć po całej Europie, a jak będzie potrzebna szczegółowa Hiszpania to wrzucasz płytkę i zaznaczasz opcję użycia mapy tymczasowo.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Stonek16
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2012, 12:02
Renault: Laguna III
Silnik: diesel

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Stonek16 »

PiasQ pisze:Nie ma czegoś takiego jak CD+R - to dotyczy tylko DVD. Najlepsze płytki CD-R obecnie to Sony. Soft nie ma nic do mapek, nie trzeba aktualizować. Instalujesz na odpalonym silniku, wrzucasz mapę i zatwierdzasz wgrywanie, po czym czekasz na info o możliwości wyjęcia płytki. Polska jest na Eastern Europe. Każda wgrana mapa ma główne drogi Europy, więc można jeździć po całej Europie, a jak będzie potrzebna szczegółowa Hiszpania to wrzucasz płytkę i zaznaczasz opcję użycia mapy tymczasowo.
Serdecznie dziękuję za info, treściwie i rzeczowo, o taką odpowiedź mi chodziło. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ