iparts></a>
<a href= francuskie

carminat navi informee 2

Moderator: Grupa Moderatorów

sp4jkk

Re: carminat navi informee 2

Post autor: sp4jkk »

Witam i pozdrawiam całe towarzystwo posiadaczy Renaulta. Ja mam już rok Grand Scenica z 2007 roku. Komputer mam w pl, natomiast mapy i lektor english. Mapy chyba jakaś stara wersja 29 czy coś.
Czy mogę prosić kogoś o info odnośnie najnowszej mapki V32, która już podobno się ukazała. Chodzi oczywiście o PL.

PS. Miło mi poznać wspaniałych ludzi na forum, które już czytam od dłuższego czasu, ale dopiero dziś się zarejestrowałem.

Jerry Ełk

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Mapy V32 już są - info na PW.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

jerzy40
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 13:55
Renault: grand scenic
Silnik: 2.0 DCI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: jerzy40 »

gdzie mogę zassać mapę Polski V32.

Edit:
czy z poziomu czytnika CD można zmienić menu nawigacji na J.polski

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

jerzy40, po pierwsze jest taka opcja jak Edytuj, której należy używać, zamiast pisać post pod postem w krótkim odstępie czasu (patrz Regulamin).
jerzy40 pisze:gdzie mogę zassać mapę Polski V32.
Informacje masz w poście wyżej - PW ...
jerzy40 pisze:czy z poziomu czytnika CD można zmienić menu nawigacji na J.polski
Jest możliwość, specjalnym, zmodyfikowanym oprogramowaniem
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

adamurbisz

Re: carminat navi informee 2

Post autor: adamurbisz »

Witam
Nie wiem czy jeszcze ten wątek jest aktualny, ale jeśli tak to zwracam się do administratora lub innych osób o pomoc. Kupiłem lagunę III z 2009 r. i najprawdopodoniej (brak instrukcji) ma ona nawigację Carminat 2 informee CD (nie czyta DVD). Oczywiście próbuję teraz znaleźć jakieś mapy do tej nawigacji (była tylko francja). Udało mi się uzyskać tylko trzy obrazy płyt z Europą Srodkowo - wschodnią. Czy ktoś móglby mi dać namiar gdzie takie mapy można ściągnąć lub zakupić po rozsądnej cenie. Mam jeszcze jeden problem - włożyłem pierwszą z tych trzech płyt (wypaliłem je sam z obrazów płyty, nośnik był dobrej jakości TDK) i mapa obejmująca między innymi polskę się załadowała, później próbowałem wczytać kolejne dwie płyty, ale nawigacja w żaden sposób nie zareagowała na ich włożenie, a opcja MAP data w menu była niedostępna, nawigacja nie reagowała później także na tą pierwszą płytę, którą wcześniej wczytała. Czy to jest uszkodzony laser (radio nie odtwarza też piosenek z porysowanych płyt, które bez problemu czyta radio w moim drugim samochodzie Megane)? Czy to kwestia niedobrych map lub złego ich wypalenia na płytkach?
Adam
Mój mail: urbisz@interia.pl

maxblink

Re: carminat navi informee 2

Post autor: maxblink »

I ja witam wszystkich forumowiczow. Mam Lagune 2 ph2 z 2006r od roku. W tamtym roku wgrywalem jakas mape do niej (w lipcu, podobno byly to najnowsze ale sa w jezyku ang.). Tutaj widzialem ze piszecie o jakis nowych mapach i to z lektorem pl. Jest szansa na jakis namiar, to pytanie przedewszystkim do PisaQ, ktory to widzialem powyzej ze oferowal swoja pomoc w takiej sprawie? Radio mam fabryczne carminat na cd(stare mapy z plyty cd wgrywalem).

Pozdrawiam

miruss

Re: carminat navi informee 2

Post autor: miruss »

Odgrzebie aby nie zakładac nowego tematu..

Próbuje wypalić płytę z mapą v32 do CNI 2 ale bezskutecznie. Mapa zawiera 764MB - wypalałem na płytach 800MB Verbatim - nie czyta Error.
aby było śmieszniej na 700mb płytę też się wypaliło też nie działa.
Wypalałem z prędkościa x2 , potem x10 i nic.

macie jakiś sprawdzony sposób??

z góry dzięki

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Może masz jakiś lewy obraz płyty. Jak najbardziej musi się nagrać na 700MB, a to, że plik iso ma 764MB nie znaczy, że tyle zajmuje obraz płyty. Możesz też mieć lipną nagrywarkę, która wypala więcej błędnych sektorów jak dobrych. Możesz mieć też brudny laser w radiu, albo nawet uszkodzony.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

miruss

Re: carminat navi informee 2

Post autor: miruss »

no właśnie dziwna sprawa. Wypalałem płyty na dwóch róznych nagrywarkach, nowej tam prędkość min x10 dało się i starej- dlatego x2 prędkość.

natomiast wypaliłem płytę z softem SW 218 i radyjko przyjeło bez problemu.

Możecie polecić jakiś sprawdzony link do EE.

KasK

Re: carminat navi informee 2

Post autor: KasK »

Witam,

Czy posiada ktoś z kolegów i może udostępnić najnowszą wersję mapy CNI 2 na Polskę i Europę wschodnią ? lub ew. pozostałe kraje z europy zachodniej ? - język może pozostać angielski

Pozdrawiam,

miruss

Re: carminat navi informee 2

Post autor: miruss »

jeszcze raz odświeże...
mapa v31 - udalo się uruchomic.

czy ktoś moze potwierdzic wielkość obrazu plyty dla V32 Easter Europe - bo są rózne (331,764MB itp)

pzdr,

miruss

Re: carminat navi informee 2

Post autor: miruss »

odpowiem sam sobie - 331MB, jak ktoś potrzebuje mogę wkleić strukturę katalogów.

KasK

Re: carminat navi informee 2

Post autor: KasK »

a ja chyba sobie sam udostępnie tą nawigacje :) bo widać forum wymiera

krotos

Re: carminat navi informee 2

Post autor: krotos »

Witam
Problem jak w temacie posiadam Megane II grandtur business line 1.6.16V poszukuję spolszczenia do nawigacji oraz mapy na Polskę. Mieszkam w Poznaniu i szukam firmy która to wykona na miejscu lub jeżeli ktoś mnie poinstruuje to zrobię to sam. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Krotos

Mateusz 34

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Mateusz 34 »

Mam pytanko czy mozna recznie wylaczyc ASC?

ODPOWIEDZ