iparts></a>
<a href= francuskie

carminat navi informee 2

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
YETTI81
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 15 września 2014, 17:37
Renault: LAGUNA 2 FT
Silnik: 2.0 16V

Re: carminat navi informee 2

Post autor: YETTI81 »

Witam wszystkich jestem nowy i zielony troszkę w tym temacie mam wielką prośbę żeby ktoś mi pomógł zaktualizować i spolścić do najnowszej wersji moją nawigacje carminat navigation informee 2 jest ona w wersji niemieckiej i ciężko mi cokolwiek zrozumieć nie wiem jaki mam soft .
Autko to laguna 2 po lifcie 2006r benzyna 2.0 16v.Z GÓRY DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC.

amator44

Re: carminat navi informee 2

Post autor: amator44 »

Witam wszystkich posiadaczy samochodów spod znaku Renault .
Jestem posiadaczem Meganki Grandtour 2010 i Mastera z 2008r. Jestem tu z powodu tego drugiego autka ( z tym pierwszym ,odpukać na razie nie mam problemu ;) ) , otóż kupiłem go miesiąc temu , auto to ma fabryczną nawigację jak w temacie , mam do niej 3 płytki (języki -bez polskiego, instalacyjna i mapa Niemiec). Mój problem polega na tym ,że nie wyświetla mi aktualnej godziny,pokazuje mi temperaturę ,stacje radiowe ,ale w miejscu gdzie powinna być godzina są kreski nie wiem z czym to jest związane , może z brakiem aktualnej mapy (Polski)? .Znalazłem (pomimo ,że wszystko jest po niemiecku)ustawienia ,ale tam gdzie powinno ustawić się godzinę , nie można na to miejsce "najechać" podświetlić go ,wejść na nie ...jest nieaktywne. Gdyby mógł ktoś mi pomóc , będę bardzo wdzięczny . Fajnie byłoby też uruchomić tą nawigację na Polskę ,ale nie wiem kompletnie jak się za to zabrać...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Zweryfikuj, czy masz poprawny sygnał z anteny GPS:
Ustawienia -> System Info -> Diagnostyka -> Kod 4112 -> GPS status

Co do map i języka, zapraszam na PW.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

kongo245
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 1 stycznia 2015, 23:54
Renault: Laguna II FL
Silnik: 1.9dCi

Re: carminat navi informee 2

Post autor: kongo245 »

PiasQ poszło PW, czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

wisnia311
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 2 stycznia 2015, 23:49
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0dci

Re: carminat navi informee 2

Post autor: wisnia311 »

Witam wszystkich jestem świeżym posiadaczem lagunyII po lifcie z 2006 roku mam navigację carminat 2 ale niestety nie posiadam żadnej mapy, i wersje angielską nawigacji. Może ktoś mógłby pomóc podesłać soft oraz jakąś mapę polski , europy?. z góry dziękuję i Pozdrawiam

boczek
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2015, 14:39
Renault: Grand Scenic II
Silnik: 2.0 DCI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: boczek »

Witam sedecznie Admina i wszystkich forumowiczów.
Jestem od kilku dni sczęśliwym posiadaczem Grand Scenica II po lifcie z 2007 roku. Mam wbudowaną nawigację carminat 2 (myślę, że to ta wersja), tylko, że po włączeniu nawigacji wyświetla się tylko informacja w języku niemieckim (nie mam wyboru innego języka w menu) i chyba nawigacja prosi o włożenie płyty z mapami, której nie mam (czytałem, że trzeba mieć CD z mapami i językiem). Bardzo Was prosze o pomoc jak uruchomić navi oraz jak zaktualizować mapy i język. Chciabym prosić o pomoc w języku angielskim ale jakby był możliwy język polski to oczywiście byłbym bardzo wdzięczny.
Proszę Was koleżanki i koledzy o pomoc.

jarolis
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 14:36
Renault: Espace
Silnik: 2.2dci

Re: carminat navi informee 2

Post autor: jarolis »

Witam wszystkich posiadaczy samochodów spod znaku Renault .
Mam wielką prośbę żeby ktoś mi pomógł zaktualizować i spolścić do najnowszej wersji moją nawigacje carminat navigation informee 2 . Autko zakupiłem niedawno Renault Espace 2.2 dci Mam oryginalną płytkę oraz drugą chyba z mapą polski bo jak załączę to mam Polskie miasta.Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Bendezar
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 20 maja 2015, 17:48
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 dCi

Re: carminat navi informee 2

Post autor: Bendezar »

Witam,
podłączę się pod ten temat. Jaki jest najnowszy soft/mapy do Carmitat Bluetooth CD w Renault Laguna III 2008 wersja bez sterowania w konsoli między fotelami. Jeśli ktoś z forumowiczów może się podzielić, będę wdzięczny. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: torek »

zapewne ostatnie mapy są z 2012r.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

I bardzo prawdopodobne, że nowszych nie będzie.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: carminat navi informee 2

Post autor: torek »

niestety jest to chyba nawet pewne angry1 angry2

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Z wersją DVD oficjalnie HERE napisało, że kończy wsparcie. Z CD jeszcze nic nie napisali, więc nadzieja jest lol
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

kkamyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2015, 10:02
Renault: Laguna II FL 2006
Silnik: 2.0 16V

Re: carminat navi informee 2

Post autor: kkamyk »

Mam Lagę II ph2 z 2006 roku. Navi jak w temacie. Była po niemiecku z softem 2.13 z mapą jedynie Niemiec. Przy dużej pomocy PiasQ zdobyłem mapę Europy Wschodniej v32. Udało mi się zaktualizować soft do wersji 2.15 i zmienić język na bardziej przyjazny, czyli angielski. Co do samej mapy to chyba mam problem - po kilkunastu minutach wczytana została cała płyta z mapą. Płytę wyjąłem i chyba nie mam teraz żadnej mapy. W ustawieniach nadal widnieje "deutschland" i nie można tego zmienić. A ekran w części przeznaczonej na mapę nie pokazuje żadnych dróg itp., jest pusty. Porusza się jedynie w czasie jazdy strzałka na ekranie. A może po prostu gdybym "oddalił" obraz to widziałbym więcej ale nie wiem jak to zrobić. Może jakieś pomysły??? Proszę o pomoc.

I jeszcze jedno... Mam coś nie tak z sygnałem GPS ponieważ antena widoczna w prawym dolnym rogu ekranu jest czerwona (a powinna być zielona). Czy konieczna jest wymiana anteny, czy może da się to jakość poprawić bez większego inwestowania? Nadmieniam, że zegarek wskazuje prawidłowo czas a więc "jakiś" sygnał GPS jest...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: carminat navi informee 2

Post autor: PiasQ »

Pytania:
- Czy po włożeniu płyty z mapą zapytało o wgranie jej i zastąpienie starej?
- Jeśli zatwierdziłeś wgranie, czy poczekałeś aż procenty w górnym pasku dojdą do 100? Pojawiła się potem klepsydra?

Generalnie w tej nawigacji i tak mapa nie wgra się całkowicie, gdyż nawigacja ta ma tylko 256 MB pamięci. Do szczegółowego prowadzenia i tak będziesz potrzebował płyty.

Co do GPS - wejdź w Settings -> System info -> Diagnosis -> kod 4112 -> GPS status i podaj co tam jest.

Jeśli nie masz poprawnej pozycji GPS to po wgraniu mapy możesz być gdzieś w polu - to jest normalne.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

kkamyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2015, 10:02
Renault: Laguna II FL 2006
Silnik: 2.0 16V

Re: carminat navi informee 2

Post autor: kkamyk »

Po włożeniu płyty zapytało o aktualizację. Zatwierdziłem Doszło do 100% po około 15 minutach. Potem przez kolejne 15 minut ikona klepsydry na zmianę z ikoną płyty - nie wytrzymałem i wyjąłem płytę. Ale i tak jestem niemal pewny, że nic już się nie działo. Ekran jasny jakbym stał w polu ale lokalizacja pojazdu i mapy: Niemcy.
Status GPS - error. I tu pytanie: czy ratuje mnie tylko wymiana anteny czy też spróbować coś popoprawiać: przewody, wtyczki, może coś nie łączy, może zwarcie do masy itp.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ