iparts></a>
<a href= francuskie

Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Moderator: Grupa Moderatorów

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

Zakończyłem dzisiaj tę nierówną walkę za jedyne 50,-PLN.
Mimo, że test wykazywał, że antena jest ok. i gość od elektroniki Renault sprawdził, że końcówka anteny jest ok. zatelefonowałem do serwisu Renault. Koszt podstawowej diagnozy GPS 170,-PLN. Postanowiłem zainwestować / jak niektórzy mi sugerowali, ale bali się jasno powiedzieć/ w nową antenę GPS za 50,-PLN. Trochę droższa jak sugerowano ALE.
IKONA SATELITY Z CZERWONEJ ZARAZ PO PODŁĄCZENIU ZMIENIŁA KOLOR NA ZIELONY. PO PARU MINUTACH NAWIGACJA Z NIEBYTU POKAZAŁA MOJE RZECZYWISTE POŁOŻENIE.
Nie wnikam, gdzie był błąd, czy antena, czy połączenia między anteną a czytnikiem.
50,-PLN i mam spokój, nawet nie musiałem wyprowadzać anteny na zewnątrz. Jest przymocowana magnesem pod deską rozdzielczą przy czytniku nawigacji i bez względu na warunki atmosferyczne- deszcz, śnieg będzie działać. Fabryczną antenę mam teraz dla bajeru.

WAŻNE!!!!
Jeśli ikonka satelity świeci się na czerwono, przestawia się zegar, GPS nie widzi satelit, i wyświetla się komunikat REC ERROR, MIMO, ŻE GPS: Connectee - Czytnik navi widzi podłączoną antenę.
TO TRZEBA ZAINWESTOWAĆ W NOWA ANTENĘ GPS.

KONIEC KROPKA...................

Guli99

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: Guli99 »

Temat stary ale ja właśnie zostałem użytkownikiem Renault Grand Scenic.
Mam podobne problemy: brak zegara, ikona czerwona od anteny, połączenia prawidłowe.
Wymieniłem więc antenę na dachu.
Antenka w nawigacji zaświeciła na zielono, złapał pozycję, zegar pokazuje godzinę.
Problem mam taki, że wyznaczam sobie trasę i jadę po kilku/kilkunastu minutach ikonka antenki zmienia kolor na czerwony i mimo, że dalej mnie prowadzi to jednak często gubi moją pozycję zwłaszcza jak zjadę z wyznaczonej trasy. Jeśli nie wyznaczam trasy to również pokazuje moją pozycję przez kilka minut i potem zmienia kolor ikonka na czerwony.
Nie wiem czy tak ma być, że rozpoczyna się jazda z GPS'em a potem bierze dane z kół/ABS'a? Chyba nie bo jak zgubi kierunek to mi pokazuje, że jadę przez pola i w innym kierunku.
Oczywiście w takim przypadku sprawę załatwia zatrzymanie samochodu na kilka minut (może to są właśnie te 2 minuty, o których piszecie) i już łapie sygnał a satelity.

W jaki sposób wymusić połączenie anteny z satką jak zgubi sygnał bez wyłączania samochodu?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: PiasQ »

Wejdź w Ustawienia -> System info -> Diagnostyka. Wpisz kod 4112 i sprawdź status GPS. Zobacz w trakcie jazdy ile pokazuje satelit, czy czasem nie wskakuje mu REC ERROR albo inny komunikat. Możliwe, że nowa antena też jest lipna - najlepiej wymieniać na wewnętrzną i zamontować gdzieś pod szybą.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Guli99

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: Guli99 »

Zgodnie z Waszymi opisami i sugestiami sprawdziłem dzisiaj dokładnie moją navi. Po włączeniu jak ikonka antenki jest zielona to wszystko jest OK. Łapie sygnał z sześciu satelitek (jak sprawdzałem) i dzisiaj chyba się navi na mnie obraziła bo ikonka antenki świeciła długo i dopiero po ok. godzinie jazdy zmieniała kolorek na czerwony. Sprawdziłem wówczas naci i pokazuje mi wtedy błąd "comm error" (czy jakoś tak). Zgodnie z opisami to radyjko a raczej jego moduł od GPS siada.
No i po co inwestowałem w nową antenę? Chociaż na starej ani GPS ani radio nie działało na nowej przynajmniej radio odbiera.

jtb

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwo

Post autor: jtb »

Guli99 pisze:Temat stary ale ja właśnie zostałem użytkownikiem Renault Grand Scenic.
Mam podobne problemy: brak zegara, ikona czerwona od anteny, połączenia prawidłowe.
Wymieniłem więc antenę na dachu.
Na jaką wymieniłeś ?, nową czy używkę, bo wiesz co możesz zrobić z używaną, a jeśli na nową to jaką masz pewność, że przewód od dachu do przodu pod deskę rozdzielczą nie jest przerwany???.
Na samej górze napisałem już rok temu co powinno się w takiej sytuacji zrobić, tanio szybko i skutecznie bez zbędnych grzebań w podsufitce.

No ale każdy robi jak uważa.
Jeśli ciągłe szukanie sprawia Ci przyjemność to życzę powodzenia.

Tokki80
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:47
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Tokki80 »

Witam. Jestem świeży na forum i od tygodnia użytkuję Lagunę II FL. Mam w autku Cabasse Carminat DVD Bluetooth z joystickiem między fotelami (radio ze zmieniarką na 6 płyt). Nie mam sygnału GPS i TMC (sygnalizuje na szaro) - brak wskazania lokalizacji itp. Najprawdopodobniej padła antena GPS. Zanim kupię nową czy można wejść w konfigurację/ diagnostykę jak to wyżej opisaliście (za pomocą przycisków M i C, których w tym sprzęcie nie ma)?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: PiasQ »

W tej nawigacji w diagnostykę wchodzi się inaczej, ale pytanie co chcesz tam zweryfikować? W menu diagnostyki będąc nieostrożnym można więcej naszkodzić jak to warte.
Jeśli wchodzisz przyciskiem Info w informacje GPS i tam jest 0 satelit to masz potwierdzone uszkodzenie anteny.
TMC będziesz miał na szaro, bo w PL to nie zadziała.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Tokki80
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:47
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Tokki80 »

Dzięki PiasQ. Czyli mam widocznie uszkodzoną antenę bo nie pokazuje lokalizacji a ilość satelit to 0. Zostaje zakup nowej uniwersalnej.

Tokki80
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:47
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Tokki80 »

Jednak skucha. Kupiłem nową antenę i to samo (dobrze, że rozgrzebałem schowek pod sklepem bo okazało się, że nie mam złącza SMB tylko HRS GT5). Brak sygnału GPS. Czyli chyba mam walnięty moduł GPS :(
Orientujecie się jaki koszt naprawy tego?
Pewnie nie warto się w to pakować skoro już nie aktualizują map na DVD.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: PiasQ »

A, że tak zapytam, ile czasu czekałeś na znalezienie satelit?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Tokki80
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:47
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Tokki80 »

Z pięć minut pod szybą, później przyczepiłem pod deską do rury konstrukcyjnej i powrót do domu (z 15 minut). Późnym popołudniem brałem się za odłączenie. Podłączyłem z powrotem fabryczną antenę. Dzisiaj znalazłem na YT jak wejść w diagnostykę i w Self Test pokazało mi problem z połączeniem anteny. W logach błędów miałem GPS Antenna Error 50. Po skasowaniu logu błędów znowu zrobiłem Self Test i to samo. problem z połączeniem anteny a w logu GPS Antenna Error 1. Może sprawdzę połączenia anteny a jak nie pomoże to znów podłączyć kupioną antenę i wejść w diagnostykę.

Wcześniej zegarek późnił mi się około godziny z minutami a od wczoraj (03.05.16) śpieszy mi się około 17 minut. ???

Tokki80
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 20:47
Renault: Laguna II FL
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: Tokki80 »

Problem rozwiązany.
Stwierdziłem, że skoro diagnostyka pokazywała problem z anteną to podłączę jeszcze raz tą kupioną ostatnio.
Tak zrobiłem i wszedłem w diagnostykę. Pokazało, że antena jest podłączona. Położyłem ją na dachu i GPS zaświeciło się na zielono. :D
Na podszybiu jakby zanikał sygnał i dlatego myślałem, że nie działa. Chyba podgrzewana szyba sporo utrudnia komunikację z satelitą i wygląda jakby nie było połączenia.
Antenę zamontowałem z tyłu przy trójkątnej szybie i nawigacja działa :)
Dziwne, że zegarek śpieszy się około 17minut ale widocznie taka jego uroda... chyba, że da się to jakoś przestawić???

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: PiasQ »

Weryfikowałeś ustawienia zegara, masz zaznaczone, że ma synchronizować do GPS?
Co do grzanej szyby, niestety mocno tłumi sygnały.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

gabrielp

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: gabrielp »

Cześć. Podepnę się trochę pod temat. Posiadam Scenica I Ph II z navigacją Carminat 6000 (do numeru doszedłem poprzez forum). Ogólnie nie działa lokalizacja, ani co chyba najgorsze zegar na wyświetlaczu czyli w zasadzie cała nawigacja.
Po przeczytaniu paru wątków pomyślałem że winna jest antena. Zakupiłem nową, podłączyłem - dalej to samo.

Nadmienię że przy starej jak i nowej antenie ikonka satelit jest zielona ;/. Dzięki za pomoc. W razie czego następny problem to "Polska Mapa".
Pozdrawiam, miłej nocy.

sasio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 12:33
Renault: VelSatis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Navi carminat w Lagunie- ikona satelity świeci na czerwono

Post autor: sasio »

Poczytaj czy nie wyłączyli ostatniego nadajnika na satelitach nadajacego dane do Twojego urządzenia. W Lagunach I przestały działać nawigację gdyż wraz z wymiana sprzętu nad naszymi głowami przestano wspierać jakiś standard, a był on potrzebny do aktualizacji czasu i wyznaczania pozycji

ODPOWIEDZ