iparts></a>
<a href= francuskie

[CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
julian_z
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 20:45
Renault: Scenic II 2007r
Silnik: 1,9 diesel 130KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: julian_z »

Przecież język jest tam gdzie mapy. A ta nawigacja chyba nie ma dysku tylko czyta na bieżąco z DVD. Chyba jak kupujesz coś za 500 zł to nie jest to tylko jednorazowe wgranie . Nie jestem pewien ale tak mi się wydaję być może się mylę.

julian_z
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 20:45
Renault: Scenic II 2007r
Silnik: 1,9 diesel 130KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: julian_z »

Przecież język jest tam gdzie mapy. A ta nawigacja chyba nie ma dysku tylko czyta na bieżąco z DVD. Chyba jak kupujesz coś za 500 zł to nie jest to tylko jednorazowe wgranie . Nie jestem pewien ale tak mi się wydaję być może się mylę.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

No to się mylisz. Co prawda język jest na mapie, ale jest wgrywany podczas update'u przy pierwszym wrzuceniu płyty. Firmy oferujące spolszczenie wgrywają je z innej płyty a mapę dają Ci bez Polskiego.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

1radziu1
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 15 lipca 2015, 21:29
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: 1radziu1 »

Koledzy forumowicze,

mam pytanie odnośnie map do Carminat DVD, wiem że ostatnia aktualizacja to wersja V32, którą dzięki uprzejmości Kolegi PiasQ posiadam w autku:)
Przeglądając dzisiaj aukcje na alle drogo znalazłem firmę z Mielca która za 100 pln niby ma wersję map V34 z 2015 roku, o co tutaj chodzi?? Czyżby cos się zmienilo przez ostatnie pół roku??
Jest to możliwe, czy to jakaś totalna ściema??

Poniżej linki do aukcji:
http://allegro.pl/mapa-2015-v34-renault ... 53681.html
http://allegro.pl/mapa-2015-v34-renault ... 50588.html

Pozdrawiam
Radek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

Temat był omawiany już na forum Laguna Klub Polska. Niestety Pan z Mielca to zwykły oszust i sprzedaje mapy V32 z etykietą V34. Pomijam, że cyfra V3x nie jest przypadkowa, to też V34 mogłaby być co najwyżej z 2014 roku ;).
Wyświetlanie wersji mapy można dość prosto zmodyfikować w plikach na płycie ;).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

Witam wszystkich :) Właśnie rozpoczynam przygodę z 3 już senic'iem ;) Tym razem jest wyposażony w navi DVD CNC - rocznik 2008. Zastanawiam się na ile jest możliwe nauczyć go gadać po polsku? Przejrzałem ten wątek i jednoznacznie trudno wywnioskować czy można nie tylko zmienić menu ale także i dodać polskiego lektora? Mam kilka obrazów ale w żadnym nie ma plików PL są FR, POR, DE, UK itp ale nie PL. Zastanawia mnie na ile jest wiarygodna oferta : http://olx.pl/oferta/renault-carminat-3 ... 11bc3c652f ??? Niby dużo nie chcą ale jak to lipa to szkoda i tyle. Zawsze za to można coś ciekawego sobie kupić :)
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

Są firmy, które robią polski język wraz z lektorem do tej nawigacji. Więc Twój wybór, czy z tego skorzystasz.
Kwestia jest jedna - czy chcesz inwestować w nawigację z nieaktualizowaną od 2012 roku mapą.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

PiasQ pisze:Są firmy, które robią polski język wraz z lektorem do tej nawigacji. Więc Twój wybór, czy z tego skorzystasz.
Kwestia jest jedna - czy chcesz inwestować w nawigację z nieaktualizowaną od 2012 roku mapą.
Dzięki za info :)
ale czy istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie? Puki co mam DVD oryginalne z FR i nic poza tym. Po aktualizacji pojawił mi się do wyboru j.angielski i j.niemiecki wcześniej był tylko j.francuski ale w dalszym ciągu nie mam do tego mapy PL. Z DVD którą otrzymałem wraz z CD z update jest jakiś problem. Navi jej nie widzi albo nie może odczytać coś jest nie tak. I generalnie po kilku dniach walki dochodzę do wniosku że chyba z tej całej navi to będzie tylko piękny duży wyświetlacz do radia :(
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

Nie ma alternatywnego rozwiązania. Co do oryginalnego DVD - nie ma możliwości, żeby było tylko w j. francuskim. Każda płyta ma wszystkie dostępne języki. Jeśli są problemy z wyborem języka to znaczy, że jest problem z odczytem płyty (może to być po stronie czytnika lub wadliwego nośnika).
Dziwi mnie też, że nie masz rzekomo mapy Polski. Na płycie DVD jest pokrycie całej Europy, chyba, że masz jakąś archaiczną, starą mapę, gdzie w PL były tylko główne drogi i nic więcej.
Jeśli masz płytę V32.1 z update CD i nic Ci z tego nie czyta (rozumiem, że ten zestaw ktoś inny sprawdzał?), to zająłbym się sprawdzeniem/czyszczeniem lasera w nawigacji.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

Oryginalnie była w samochodzie płytka carminat et communication français - ver pokazywało że jest to v29. Dostałem od znajomego płytkę z update do v32.2 wraz DVD z mapą. Po aktualizacji która przebiegła bezproblemowo. Navi nie widzi DVD - tej nowej język jest tylko francuski. Ale jak włożę starą płytkę to DVD to czytnik ją czyta navi się uruchamia ale język jest tylko francuski :(

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

To jakaś strasznie dziwna wersja. Czytnik masz osobny do navi? Do tego Joystick między siedzeniami?
Skąd jesteś?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

PiasQ pisze:To jakaś strasznie dziwna wersja. Czytnik masz osobny do navi? Do tego Joystick między siedzeniami?
Skąd jesteś?
tak czytnik pod siedzeniem pasażera, radio ze zmieniarką na 6 CD, joystick między siedzeniami - okolice Krotoszyna

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: PiasQ »

Gdybyś był bliżej, mógłbym Ci na to zerknąć.
Czy płyty, które masz od znajomego są sprawdzone?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

PiasQ pisze:Gdybyś był bliżej, mógłbym Ci na to zerknąć.
Czy płyty, które masz od znajomego są sprawdzone?
Tak u niego płyta DVD działa

taxuss
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 21 lutego 2016, 22:26
Renault: SCENIC II 2008
Silnik: 1.9 DCI 130 KM

Re: [CNC] - Czyli Carminat DVD - mapki

Post autor: taxuss »

ciekawi mnie możliwość podłączenia pod ten ekran-wyświetlacz jakiegoś innego urządzenia z którym było by łatwiej z aktualizacją ewentualnie czy jest sens szukać płyt z v32.2 ? i nową DVD

ODPOWIEDZ