iparts></a>
<a href= francuskie

Tom Tom karta SD Full Europe

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Zielny
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 17 sierpnia 2017, 08:04
Renault: Laguna
Silnik: 2.0

Tom Tom karta SD Full Europe

Post autor: Zielny »

Witam
Kupiłem Lagune z 2014 r z nawigacją tom tom do której była załączona karta SD z oryginalnymi mapami Full Europe. Mapy działały sprawnie do czasu aż zachciało mi się aktualizować mapy - WAKACJE... włożyłem kartę do komputera i tu zaczął się problem :/ komputer wykrył mi kartę ale wyskoczył błąd i informacja ze karta musi zostać sformatowana. Oczywiście nie rozpocząłem procesu formatowania i wyjąłem kartę, niestety od tego czasu już karta przestała działać nawet w samochodzie i wyskakuje mi komunikat brak map :/ Co mogę z tym zrobić ? Da się jakoś odzyskać mapy ?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Tom Tom karta SD Full Europe

Post autor: PiasQ »

Jeśli masz tam po prostu TomTom Live i chcesz zakupić nowe mapy, zrób tak:
1. Sformatuj istniejącą kartę lub kup nową (możliwe, że stara uległa uszkodzeniu).
2. Włóż czystą kartę do navi, uruchom navi i poczekaj aż się przeładuje.
3. Wyłącz navi, wyciągnij kartę, włóż kartę do kompa i odpal program TomTom Home.
4. TT Home powinien automatycznie rozpoznać kartę i oprogramowanie, zasugeruje Ci aktualizacje jak i mapy do kupienia.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

koala106
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 31 stycznia 2017, 20:05
Renault: Clio Grandtour 3 PH2
Silnik: 1,5dCi

Re: Tom Tom karta SD Full Europe

Post autor: koala106 »

W tym roczniku powinieneś mieć Live Carminat.
Włóż dowolną, czystą kartę minimum 4GB do czytnika w aucie - nawigacja utworzy pliki.
Włóż kartę do komputera, zainstaluj Tomtom Home i sprawdź, czy pozwoli pobrać mapę, którą miałeś,
jeżeli nie - będziesz musiał wykupić od nowa - w razie czego zapraszam - gwarancja najlepszej ceny.

ODPOWIEDZ