iparts></a>
<a href= francuskie

Nawigacja nie działa po aktualizacji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Narssin
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 9 listopada 2016, 08:42
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 16V

Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: Narssin »

Dzień dobry.
Opis problemu.
Posiadam samochód Renault Laguna z 2010 roku z fabryczną nawigacją. Ponieważ mapy były bardzo nieaktualne postanowiłem je zaktualizować. Wyjąłem kartę pamięci z nawigacji i umieściłem ją w czytniku kart w laptopie. Ściągnąłem aplikację TomTom HOME. Zarejestrowałem się i przypisałem do konta kartę SD wyjętą z nawigacji. Program sprawdził dostępne aktualizacje i zaproponował mi wykupienie aktualizacji na rok za kwotę ok 280,00 PLN. O to mi chodziło. Dokonałem płatności online (posiadam dowód). Program bez problemu zainstalował nowe mapy na karcie SD. Kartę po skończonej aktualizacji wyjąłem z laptopa i umieściłem w slocie nawigacji w samochodzie. Nawigacja odczytała ją i rozpoczął się proces aktualizacji systemu (na żółtym tle - pierwszy raz to widziałem). Proces dobiegł końca ( do 100% ) po czym nawigacja automatycznie uruchomiła się ponownie. I niestety ten proces trwa do tej pory. Nawigacja cały czas się samoczynnie restartuje. Bardzo uprzejmie proszę Szanownych Kolegów o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Nadmienię, że wszystko odbywało się legalnie. Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: patrys4891 »

A co na to pomoc techniczna TomToma? Myślę że najszybciej tam uzyskasz pomoc, skoro wszystko odbywało się zgodnie z prawem itd.
Obrazek

Narssin
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 9 listopada 2016, 08:42
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 16V

Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: Narssin »

Oto odpowiedź od pomocy TomTom:

Proszę wykonać poniższą instrukcję dokładnie według podanej kolejności.

TWORZENIE KOPII ZAPASOWEJ MAPY

- Proszę wsadzić kartę SD do komputera.
- Karta SD pokaże się jako dysk zewnętrzny. Proszę wejść w Komputer, wciskając klawisze Windows + E.
- Karta SD będzie pokazana jako [Internal] lub [TomTom].
- Proszę dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na [Internal] lub [TomTom], żeby otworzyć ten dysk.
- Proszę zaznaczyć całą zawartość i skopiować ją na Pulpit lub do osobnego folderu na komputerze.

FORMATOWANIE

- Proszę kliknąć na dysk zewnętrzny [Internal] lub [TomTom] prawym przyciskiem myszy i wybrać Formatuj....
- Proszę wybrać opcję formatowanie plików w systemie FAT32, następnie kliknąć przycisk Start. Proszę wybrać pełne formatowanie.


INICJALIZACJA KARTY SD W SAMOCHODZIE

Proszę zainicjować kartę SD w aucie celem wgrania aplikacji dla tego urządzenia.

- Proszę wsunąć kartę w czytnik urządzenia w samochodzie.
- Proszę przekręcić kluczyk w stacyjce i uruchomić silnik.
- Urządzenie pokaże postęp proces inicjalizacji przez minimum 30 sekund. Silnik musi być włączony, aż urządzenie poinformuje, że proces inicjalizacji się powiódł.
- Proszę wyłączyć silnik i wyjąć kartę SD po upływie minimum 10 sekund od wyłączenia silnika.

ZMIANA NAZWY FOLDERU TOMTOM

- Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na symbol programu TomTom Home na pasku zadań.
- Proszę wybrać opcję Zakończ.
- Proszę wcisnąć kombinację klawiszy [WINDOWS + E] na klawiaturze lub wejść w Komputer poprzez menu Start.
- Po lewej stronie będą widoczne [Dokumenty].
- Po wejściu w [Dokumenty] powinien być widoczny folder [TomTom].
- Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Zmień nazwę.
- Proszę zmienić nazwę tego folderu na TomTom1.

AKTUALIZACJA URZĄDZENIA PRZEZ PROGRAM TOMTOM HOME

- Proszę uruchomić program TomTom Home i zalogować się swoim kontem TomTom.
- Proszę połączyć kartę SD z komputerem.
- W menu głównym proszę wybrać Aktualizuj moje urządzenie.
- Proszę kliknąć Aktualizuj i zainstaluj.

KOPIOWANIE ZAWARTOŚCI Z KOPII ZAPASOWEJ NA KARTĘ SD

- Proszę otworzyć folder z kopią zapasową zawartości karty SD.
- Proszę zaznaczyć folder VAUTOTTS.
- Proszę wcisnąć kombinację klawiszy [CTRL+C] lub prawym przyciskiem myszy wybrać Kopiuj.
- Proszę otworzyć zawartość karty SD i wcisnąć kombinację klawiszy [CTRL+V] lub prawym przyciskiem myszy wybrać Wklej.


Prawie wszystko przebiegło zgodnie z w/w instrukcją. Prawie to znaczy do momentu skopiowania folderu VAUTOTTS z kopii zapasowej na kartę SD. PO prostu nie ma takiego folderu w kopii zapasowej (lub też nie potrafię go znaleźć). Po tych zabiegach nie wkładałem karty SD do nawigacji w samochodzie. Czekam na kolejną pomocną dłoń od Pomocy Technicznej lub któregoś z Szanownych Kolegów na forum.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: patrys4891 »

Może ten folder jest ukryty i masz ustawione w systemie żeby nie wyświetlał ukrytych plików i katalogów.
Obrazek

Narssin
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: środa, 9 listopada 2016, 08:42
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 16V

Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: Narssin »

Nie ma go w ogóle. W ukrytych również.

koala106
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 31 stycznia 2017, 20:05
Renault: Clio Grandtour 3 PH2
Silnik: 1,5dCi

Re: Nawigacja nie działa po aktualizacji

Post autor: koala106 »

Jeżeli po zakupie dzieją się jaja - wtedy najprościej:
1. Kupujesz nową kartę SD 8GB
2. Wkładasz kartę do auta - odpalasz radio - wyświetli komunikat, że nie znaleziono map.
3. Wyłączasz radio - wyjmujesz kartę.
4. W komputerze ściągasz wszystko przez TT Home - jeżeli masz wykupione - po włożeniu karty logujesz się i wszystko ściągasz z serwerów TOMTOM
5. Wkładasz kartę do auta i działa.

Problem przerabiany na wielu Carminatach Tomtom - na oryginalnej karcie po aktualizacji często się dzieją takie rzeczy - wyjście albo nowa karta, albo format oryginalnej i instalacja na czystej karcie.

ODPOWIEDZ