iparts></a>
<a href= francuskie

Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2344
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: patrys4891 »

PiasQ tylko że jeżeli został wgrany zly soft to cały sprzęt leży. Zeby wgrac nowy to prawdopodobnie trzeba go wcisnąć bezpośrednio w pamięć trwałą urządzenia. I nie jest to to samo co jest na plytkach do aktualizacji softu.
Przerabialem ten temat w kinach domowych, które miały opcję aktualizacji kodeków przez płytę CD. Po nieudanej aktualizacji sprzęt byl martwy. Trzeba bylo fizycznie wyjąć pamięć falsh, wgrać jej odpowiednią zawartość i wlutować na miejsce.
Pewności nie mam, ale podejrzewam że w tym przypadku będzie analogicznie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
n1gdy
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: środa, 6 lipca 2016, 10:22
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Białystok

Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: n1gdy »

Dzwoniłem już wcześniej do serwisu renault w Białymstoku ale mówią, że takich rzeczy nie posiadają. Może ktoś z forum jest w stanie pomóc mi z załatwieniem na cd odpowiedniego softu?

Awatar użytkownika
n1gdy
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: środa, 6 lipca 2016, 10:22
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Białystok

Re: Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: n1gdy »

W drugim serwisie renault płyta z softem - 600 zł. Zaniemówiłem. Co do czytnika to płyta wchodzi wgrywane od nowa soft widać wszystko na wyświetlaczu potem wyskakuje błąd ekran znowu czarny i wyjeżdża płyta i tak w koło. Mogę płytę normalnie wyjąć.
Proszę czy nikt nie ma softu abym to sprawdził?

Awatar użytkownika
n1gdy
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: środa, 6 lipca 2016, 10:22
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Białystok

Re: Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: n1gdy »

Problem rozwiązany. Załatwiłem oryginalną płytę z softem 5.50 i nagrałem na płytę sony prędkość x 8 a skopiowana programem alkohol z prędkością x 2. Płytę wsadziłem do czytnika czekałem chyba z 3 minuty aż na wyświetlaczu pojawił się ponownie komunikat o zaczęciu wgrywania nowego oprogramowania czyli softu i normalnie załadowało do końca. Wyjąłem płytę, nawigacja się zresetowała i odpaliła normalnie. Wsadziłem ponownie płytę w celu wgrania polskiego języka i zainstalowałem. Całość wszystkiego trwała ok. 15 minut. Teraz mam ponownie działającą nawigację carminat 8000 z softem 5.50 i polskim menu i językiem. Jeżeli ktoś będzie miał taki sam problem z czarnym wyświetlaczem i softem niech piszę postaram się pomóc i nawet udostępnić taki soft ZA DARMO w przeciwieństwie do większości osób co posiadają taki soft.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: PiasQ »

patrys4891 pisze:PiasQ tylko że jeżeli został wgrany zly soft to cały sprzęt leży. Zeby wgrac nowy to prawdopodobnie trzeba go wcisnąć bezpośrednio w pamięć trwałą urządzenia. I nie jest to to samo co jest na plytkach do aktualizacji softu.
Przerabialem ten temat w kinach domowych, które miały opcję aktualizacji kodeków przez płytę CD. Po nieudanej aktualizacji sprzęt byl martwy. Trzeba bylo fizycznie wyjąć pamięć falsh, wgrać jej odpowiednią zawartość i wlutować na miejsce.
Pewności nie mam, ale podejrzewam że w tym przypadku będzie analogicznie.
Nie chcę być wścibski ;), ale dobrze, że nie masz pewności :).
Jakbyś zerknął na mój profil, to byś wiedział, dlaczego sądzę inaczej. Z resztą po poście kolegi już wiadomo, że miałem rację.
n1gdy pisze:Jeżeli ktoś będzie miał taki sam problem z czarnym wyświetlaczem i softem niech piszę postaram się pomóc i nawet udostępnić taki soft ZA DARMO w przeciwieństwie do większości osób co posiadają taki soft.
Wiadomo, kradzione można rozdawać za darmo :)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
n1gdy
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: środa, 6 lipca 2016, 10:22
Renault: Megane II ph I
Silnik: 1.9 DCI
Lokalizacja: Białystok

Re: Padł czytnik po nowym sofcie carminat 8000

Post autor: n1gdy »

No kradzione nie jest bo kosztowało mnie to 70 zł ale jeżeli teraz mam możliwość pomóc komuś czymś co leży w szafie i mi pomogło to czemu nie? :)

ODPOWIEDZ