iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II FL] Problem z navi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
robert252525
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2016, 22:21

[Laguna II FL] Problem z navi

Post autor: robert252525 »

Witam. Ostatnio do mojej laguny zamontowałem navi carminat bluetooth DVD ( CNC )
Po podłączeniu wszystko śmiga tylko nie widzi mojej pozycji na mapie, cały czas pokazuje ostatnią znaną pozycję urządzenia czyli w tym przypadku UK. Myślałem ze będzie to wina anteny (płetwa na dachu) więc zakupiłem wewnętrzna antenę ale problem pozostał. Z tego co wiem to napis GPS powinien być podświetlony na zielono a u mnie jest cały czas na zółto.
Będę wdzięczny za każda pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

http://zapodaj.net/d4dd2d2150258.jpg.html

http://zapodaj.net/3bb2d220fe06e.jpg.html

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Laguna II FL Problem z navi

Post autor: PiasQ »

Czy podczas jazdy samochód w ogóle porusza się po mapie? Sprawdzałeś w ustawieniach, czy nie masz wymuszonej pozycji na mapie? Spróbuj ustawić swoją pozycję ręcznie (z pamięci teraz nie powiem, gdzie, ale pobaw się ustawieniami nawigacji).

Z ciekawości, po co wstawiałeś nawigację, która od 4 już lat nie ma aktualizacji?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

robert252525
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2016, 22:21

Re: Laguna II FL Problem z navi

Post autor: robert252525 »

Samochód obraca się tylko wokół własnej osi ale to pewnie za sprawą żyroskopu, a wpisując w google maps długość i szerokość geograficzna którą pokazuje mi nawigacja w ustawieniach ( jest to na zdjęciu nr.1 ) pokazuje mi że jestem w Tajlandi... Pozycji wymuszonej na mapie z tego co szukałem u ustawieniach to nie mam a gdy chce żeby pokazało mi moją aktualna pozycję na mapie to wyświetla się komunikat że znajduje się poza droga i pozycja zostanie określona podczas jazdy drogą znajdującą się w bazie danych. Niestety zrobiłem już kilkaset kilometrów a efektów nie widać.

Nawigację tą wstawiłem ponieważ stare radio uległo uszkodzeniu a miałem okazje kupić w dobrej cenie nawigacje+zmieniarkę+amplituner

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Laguna II FL] Problem z navi

Post autor: PiasQ »

Obracasz się, a się nie poruszasz po mapie? W takim razie może być problem ze spięciem nawigacji z komputerem samochodu. Navi musi odczytywać prędkość kół, podepnij się CLIPem i sprawdź, czego jej brakuje.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

robert252525
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2016, 22:21

[Laguna II FL] Problem z navi

Post autor: robert252525 »

Dokładnie- samochód tylko się obraca a nie porusza się. Jutro postaram się znaleźć kogoś z clipem i jak coś to będę dalej pisać.

ODPOWIEDZ