iparts></a>
<a href= francuskie

Soft i Mapy w Koleosie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: Koles 123 »

Na wstępie piszę że jest to pierwszy mój temat/wątek . Bardzo sobie cenię to Forum i z gory dziękuje za każdą pomocna radę , wskazówkę. Jestem szczęśliwym posiadaczem Koleosa z 2009r wyposażonym w system nawigacji DVD (jego fachowa nazwa to chyba CARMINAT BLUETOOTH DVD AND CARMINAT NAVIGATION & COMMUNICATION)
W aucie jest zainstalowana mapa v29 ale zbliża się majówka później wakacje a chciałbym mieć aktualne mapy. Słyszałem że najnowszy soft tj. V32,1 jest chyba nieobsługiwany przez Koleosa. Więc jakie kroki muszę zrobić aby miał jak najnowsze mapy jakie są możliwe. Czy mogę np: Wgrać soft v31,1 ale mapy V32,1. I co daje ta aktualizacja softu ? Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: PiasQ »

Nie mylmy pojęć. V32.1 to oznaczenie wersji mapy z wersją fotoradarów. Najnowsza jest V32.2 i oznacza to tyle, że mapa jest z 2012 roku, a fotoradary mają wydanie 2-gie (V32.1 ma fotoradary w wydaniu 1). Mapę do Koleosa możesz wrzucić i będzie hulać, natomiast nie zadziała u Ciebie aktualizacja aktywująca fotoradary.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: Koles 123 »

Tak tak to to kojarzę że druga liczba oznacza fotoradary , ale czy mogę wgrać soft v32 ?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: PiasQ »

Przecież napisałem Ci, że V32 to wersja mapy, jaki soft? Mapę możesz wrzucić i będzie grać.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: Koles 123 »

Dobrze rozumiem Cię ale wiem że jest możliwość aktualizacji softu i chciałbym się dowiedzieć więcej na ten temat. Przeczytałem gdzieś na forum żeby uruchomić mapę v32 muszę zaktualizować soft.

Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: Koles 123 »

Bardzo mnie interesują te upgrade softów: mam w aucie mapę v29 a chce mieć v32 czy muszę aktualizować soft ? Jakie są różnice miedzy softem v29 v31 czy v32.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: PiasQ »

Czy Ty w ogóle czytasz, co ja piszę? V32 to jest wersja mapy, żaden soft! Nie musisz nic aktualizować. Próbowałeś chociaż tą mapę wrzucić do auta?
Aktualizacja dotyczy tylko sytuacji, gdy chce się aktywować fotoradary i jest do tego osobna płyta, ale jak już wcześniej pisałem, w Koleosie nie ma możliwości aktywacji fotoradarów.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: VoN »

Spokojnie chłopaki :)

Żeby wrzucić mapę V32 nie musisz zmieniać softu, wystarczy wrzucić płytę z mapą do czytnika :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Koles 123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:53
Renault: Koleos Twingo
Silnik: 2.0 DCI 1,2 55KM

Re: Soft i Mapy w Koleosie

Post autor: Koles 123 »

PiasQ pisze:Czy Ty w ogóle czytasz, co ja piszę? V32 to jest wersja mapy, żaden soft! Nie musisz nic aktualizować. Próbowałeś chociaż tą mapę wrzucić do auta?
Aktualizacja dotyczy tylko sytuacji, gdy chce się aktywować fotoradary i jest do tego osobna płyta, ale jak już wcześniej pisałem, w Koleosie nie ma możliwości aktywacji fotoradarów.
Dziękuję bardzo!
Kolego PisaQ, wystarczyło napisać że aktualizacja załącza tylko fotoradary i to by rozwiało moje wszelakie wątpliwości. Dziękuję za burzliwa ale owocną dyskusje.

ODPOWIEDZ