iparts></a>
<a href= francuskie

[Carminat 8000] - Mapki

Moderator: Grupa Moderatorów

popek2212

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: popek2212 »

nieee, ja powiem otwarcie, ze mi nie przeszkadza obocjezyczna nawi, po prostu chce miec nowsza mape, bo moja plyta w nawi juz padła kompletnie i nie idzie nawet adresu wczytac, a ostatnio to nawet juz plyty nie odczytuje...

ja mam z tego co juz wiem carminata zenrir

( czyli Cabase, kolor ekran, joystick, dvd z bluetoothem)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

Najnowsza mapa to V32.1 - sama aktualizuje oprogramowanie po włożeniu. Natomiast spolszczenie do tej nawigacji w internecie nie istnieje.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

popek2212

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: popek2212 »

czyli jesli zdobede CNC V32.1 i wpakuje plik ISO na plyte i ja wypale minimalna wartoscią, to sama zaktualizuje softa i mape ? nie musi byc Polskie :D dla mnei to najmniejszy problem, angielski też mi starczy ;) ja i tak mam wyłaczony głos od Nawi wiec luz ;)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

Tak. Imgburn, prędkość 2,4x, Verbatim DVD+R DL. Żeby zaktualizować fotoradary musisz też nagrać na płytę CD soft, który jest razem z mapą w osobnym obrazie. Najpierw zaktualizuj fotoradary, później mapę. Wszystko na odpalonym aucie.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

popek2212

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: popek2212 »

działa! Fakt, to byla wina płyty, ta śmiga aż miło ;) tylko wrzucic pliki na plyte .ISO pozniej w programie na 2.4x predkosc i sie nagra wrzucic i czekac u mnie to z pol godziny trwalo :P

j0ke

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: j0ke »

Witam,
Panowie czy z taka wersja carminata mozna cos zrobic? glownie chodzi mi o dorzucenie mapy polski.

Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

Carminat TomTom Live - można zaktualizować tylko przez oprogramowanie TomTom.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

j0ke

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: j0ke »

Ok, oprogramowanie TomTom, czyli legalny zakup :)
a jest mozliwosc zmiany softu na carminat 8000 albo wogole cos innego co byloby z mapa polski?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

Nie rozumiem, dlaczego chciałbyś zmieniać nawigację na "Carminat 8000" która jest dużo starsza i gorsza graficznie. Za bardzo kombinujesz... nie pytam dlaczego. Carminata TomTom nie da się przeprogramować na inny system, bo jest to TomTom - ma swój system, swój hardware. Carminata TomTom Live nie da się inaczej zaktualizować niż legalnie - tyle w temacie.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Kojkar

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: Kojkar »

Witam serdecznie
pozwalam sobie zadać poniższe pytanie gdyż po przeczytaniu wcześniejszych wpisów jestem trochę zdezorientowany :(
mam koleosa z 2009 roku. Nawigacja carminat dvd europe v28. Plyta jest wkładana w osobnym czytniku w schowku, sterowanie pomiedzy fotelami, obsługa telefonu poprzez bluetooth,. Czy w takim razie dobrze zrozumiałem że zaktualizowac mogę tylko do wersji 32 i będzie to tylko wersja w języku angielskim? Czy w serwisie mogą zaktualizowac do tej samej wersji ale w języku polskim ? Czy na priva mogę dostać info gdzie można znaleźć wersję 32 ?
Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy jedynie nagrać nową wersje na dvd i po włożeniu do czytnika aktualizacja będzie postępowała automatycznie ?

Dziękuję za wszelką pomoc

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

W serwisie polskiego języka nie zaoferują. Mapę ściągnąć możesz tylko z językami innymi niż polski :). Odezwij się na PW po więcej info.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

jmc01

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: jmc01 »

Witam wszystkich serdecznie ;) Podłącze się do tematu. Ja posiadam Scenica z 2005r z nawigację Carminat 8000 z softem 4.70. Czy jest możliwości spolszczenia nawigacji gdyż mam tylko język francuski i niemiecki co utrudnia z jej korzystania cry Czy są mapy polski żeby zassać z neta, gdyż wszystkie które znalazłem nie mieszczą się na płytę CD. Pozdrawiam będę wdzięczny za pomoc pijaki

prz3m3k
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 19:47
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 dci 150

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: prz3m3k »

większość map będziesz musiał nagrać na płytę dvd dl która ma 8,5 gb pojemności. zapomnij o cd czy zwykłej dvd.

Gelo

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: Gelo »

Witam, jak większość poszukuje spolszczenia i map. Laguna II po lifcie z 2005r 1,9 dci 130km.
Cabase, kolor ekran, joystick przy prawym łokciu , dvd z bluetoothem, proszę o podanie sprawdzonego linka.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Carminat 8000] - Mapki

Post autor: PiasQ »

prz3m3k pisze:większość map będziesz musiał nagrać na płytę dvd dl która ma 8,5 gb pojemności. zapomnij o cd czy zwykłej dvd.
Co to za bzdury? Do Carminata 8000 wszystkie mapy muszą zmieścić się na płycie CD. Ta nawigacja nie ma czytnika DVD!
To, że obraz płyty zajmuje więcej niż płyta CD (np. 800-900MB) nie oznacza, że zawartość tego obrazu się nie zmieści na płycie CD.
Gelo pisze:Witam, jak większość poszukuje spolszczenia i map. Laguna II po lifcie z 2005r 1,9 dci 130km.
Cabase, kolor ekran, joystick przy prawym łokciu , dvd z bluetoothem, proszę o podanie sprawdzonego linka.
Nie ma linka do spolszczenia Carminata DVD.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ