iparts></a>
<a href= francuskie

CB OverMAX Alfa - jakieś opinie, doświadczenia ?

Forum dotyczące radiotelefonów :-)

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

CB OverMAX Alfa - jakieś opinie, doświadczenia ?

Post autor: Rufus »

Witam!

Czy ktoś może użytkuje, lub zna opinie użytkowników CB Radia OverMAX Alfa ?

Zastanawiam się nad ryzykiem zakupu - to chyba najtańsze radio na rynku i nie wiem co to warte.
Kupiłem najtańszą nawigację w Biedronce, służy już prawie rok i jestem bardzo zadowolony, ale czy z CB będzie podobnie?

Dodam, że radyjko w Selgrosie kosztuje 108 zł brutto, oczywiście bez anteny.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Sugeruje nie kupować tego bo nikt Ci wtedy może nie odpowiedzieć bo po prostu cie nie usłyszy. Wiele ludzi którzy kupili tanie radia i anteny w marketach teraz nadają tylko szumy i piski i zastanawiają się czemu nikt im nie odpowiada. Polecam radio Uniden 520. Na allegro już idzie je kupić za 200 zł. Taniej anteny Ci nie mam jakiej polecić bo nie mam sprawdzonej. Ja używam Presidenta Missouri no ale to już masz kolejne 200 zł z hakiem. Ale ogólnie zestaw ten polecam- sprawuje się super.
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Tańsze lepsze anteny, polecam osobiście firmę Lemm
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Dzięki wielkie.
Chyba sobie faktycznie to radyjko odpuszczę.

Co do anteny to ja nie mam wątpliwości - ML 145 - Sirio, albo Midland.

A wracając do radia - Alan 109 wart jest uwagi? Albo, co możecie polecić w kwocie do ok 200 zł (oczywiście bez anteny).
Tomek_SJZ pisze: Polecam radio Uniden 520. Na allegro już idzie je kupić za 200 zł
Tak, wiem - problem w tym, że Uniden nie ma homologacji, więc jest nie dokupienia w sklepie, a chciałbym zaopatrzyć się jutro w jakimś markecie pewnie (jutro w nocy wyjazd służbowy na wschód i byłoby bardzo przydatne). Jak nie znajdę czegoś w normalnej cenie to sobie na razie odpuszczę teraz i poszukam czegoś na wschodzie.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Dzisiaj oglądałem to śmieszne radyjko w Selgrosie - to jest to samo radio, co Cobra DX IV, różni się tylko napisem na przedniej ściance i ceną (Cobra o 30 zł droższa). Nawet tabliczki znamionowe pod spodem mają te same lol
Niestety, nie znalazłem nic, co zmieściłoby się w możliwościach finansowych, więc sobie dzisiaj odpuściłem.
Tak jak wcześniej pisałem pewnie kupię Alana 109, albo zrujnuję się na Alana 78+.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

skalbut

Post autor: skalbut »

Witam, Panowie my kupiliśmy w firmie 18 tych radyjek OVERMAX CB w komplecie z antenami też tej firmy i jak na razie tylko z jednym był problem ale wadą okazał się uszkodzony głośniki. woot woot Moim zdaniem jak ktoś od CB nie wymaga bóg wie czego spokojnie się dogada i o ścieżkę zapyta, wystarczy dobrze wyregulować, dostroić antenę tak jak my to mieliśmy robione i jazdddaaa driver a nawet jak by się coś działo to i tak mamy gwarancje 24 miesiące… banan

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Dzięki za odpowiedź.

Kupiłem już TTI 880 z anteną tej samej marki - jak na razie jestem zadowolony.
Co prawda radyjko nie było tak śmiesznie tanie jak Overmax, ale ma trochę bardziej lub mniej przydatnych bajerów.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

royb

Post autor: royb »

z tego co pamiętam TTI 880 ma guziki w gruszcze i chyba auto squel'a (co do tego to nie jestem pewny) ogólnie fajne radyjko :)

Jeździłem na zestawie TTI (radio i antena) i chwaliłem - zestaw pożyczony od kolegi i od tego się zaczęło !

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

Tak, przełączanie kanałów jest również w papudze i ma autosquelcha (niestety nie zauważam żadnej zmiany w działaniu auto/off, ale może to wina słabej anteny).
Ogólnie jestem zadowolony, mankamentem jest niebieskie podświetlanie, które bije w nocy po gałach.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

royb

Post autor: royb »

Wszystkie TTI mają dyskotekę :)

No to szerokości Mobilku ;)

Zablokowany