iparts></a>
<a href= francuskie

[CB] Czy zestaw pociągnie

Forum dotyczące radiotelefonów :-)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Śmigiel

[CB] Czy zestaw pociągnie

Post autor: Śmigiel »

Heyka :)

Czy miał ktoś coś wspólnego z zestawem President Walker + President Missouri ?

Zakupiłem taki zestawik dzisiaj i zamontowałem do Renatki między fotelami na ścianie grodziowej, antenkę sprytnie wypuściłem pod plastikami a następnie na dach. Próbowałem poustawiać jak tylko mogłem, zasięgu niestety jeszcze nie sprawdziłem. Troszkę wyło mi przy otwieraniu szyb i przy innych odbiornikach typu nawiew, radio cd itp. Dopiero opcja asc pomogła (ale co to za frajda, zbiera wtedy najlepsze odbiorniki tylko, a jak ktoś ma słabsze radyjko to już lipa).

Co szanowni koledzy myślą o tym zestawie i co ewentualnie jeszcze do niego dokupić?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Możesz spróbowac przez filtr puszeczka kosztuje koło 20zł, ale ja też próbowałem i nic nie dała- Dalej słychac szyby, nawiew itd. Zestawik masz dobry, wydaje mi się, że nie musisz kombinowac, pojedz na strojenie albo kup miernik SWR.

Pozdrawiam
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
arek
Oklejony
Oklejony
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 23:02
Renault: Safrane PHII Twingo2
Silnik: 2.5 20V 1.2 16V
Lokalizacja: Lublin

Post autor: arek »

Śmigiel. To dobrze, że wycina słabsze stacje. Po to jest ASC :)
Jeżeli ktoś ma mniejszy zasięg (a i Twoja antenka nie należy do najwyższych), to po co się katować korespondencją, na którą ktoś lub Ty nie jesteście w stanie odpowiedzieć ?

Jeżeli odsłuch i nadawanie masz dobre, to nie ma potrzeby dokupowania nic innego. Ewentualnie, gdybyś chciał wmontować radio gdzieś na stałe, to można dokupić głośnik zewnętrzny.
Ciesz się z tego co masz, lub przynajmniej śmiej :)
http://www.renaultsafrane.eu

Śmigiel

Post autor: Śmigiel »

arek pisze:Śmigiel. To dobrze, że wycina słabsze stacje. Po to jest ASC :)
Jeżeli ktoś ma mniejszy zasięg (a i Twoja antenka nie należy do najwyższych), to po co się katować korespondencją, na którą ktoś lub Ty nie jesteście w stanie odpowiedzieć ?

Jeżeli odsłuch i nadawanie masz dobre, to nie ma potrzeby dokupowania nic innego. Ewentualnie, gdybyś chciał wmontować radio gdzieś na stałe, to można dokupić głośnik zewnętrzny.
Przyzwyczaiłem się już, przyznam, że nawet przypasiło mi.

Radio mam na stałe, tzn na oryginalnym wieszaku ale do ściany grodziowej między fotelami. Przełączniki kanałów mam na gruszce a więcej mi nie potrzeba.

kkwiatuszek89

Post autor: kkwiatuszek89 »

witaj kolego,
filta nie kupuj bo to wywalenie pieniędzy w błoto, pierwszą rzeczą jaką sobie zrób to podłącz radio bezpośrednio pod akumulator a nie pod zapalniczkę (efekt gwarantowany w 95%) chyba że masz już tak podłaczone to wtedy musisz sobie zrobic sam filtr antyzakłóceniowy, jest prosto :)
1)musisz miec kawałek ferrytu i kawałek drutu miedzianego (tyle żebyś owinął ferryt) i tak wykonany filtr owijasz izolacją tylko zostawiasz jeden drucik odkryty z jednego końca i drugi z drugiego końca (reszte izolujesz).
2)tak wykonany filtr podłączasz w kabel zasilajacy radio +.
Pomaga :)

ODPOWIEDZ