iparts></a>
<a href= francuskie

[President Haryy II Classic] problem z antenką?

Forum dotyczące radiotelefonów :-)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

[President Haryy II Classic] problem z antenką?

Post autor: VoN »

Witam

Posiadałem w Lagi Cobre- ręczniaka WX bodajże model, po wypadku Scenica został mi Harry 2 Classic i postanowiłem go dzisiaj zamontować w półce nad radiem CD... :/

Kupiłem półkieszeń przymierzyłem i wszystko wyglądało cacy :D Problem pojawił się po pociągnięciu kabli, zamontowałem filtr na kabelku zasilającym kupiłem kablem pod antenkę 1,50zł/m itd mianowicie po podłączeniu kable antenowego do odbiornika okazało się, że jest za mało miejsca z tyłu cry brawa, przeszkadza nakrętka na odbiornik, postanowiłem ją troszeczkę przykrócić i upiłowałem końcówkę z takimi dwoma ząbkami( nie wiem jak to opisać) zadowolony postanowiłem sprawdzić efekt swojej pracy i co? jajco woot ... praktycznie brak szumów... Po puknięciu w radio szumy ale dalej cisza, kombinowałem jak mogłem montowałem końcówki od starego kabelka i dalej to samo, końcówkę przy antenie na dachu ładnie przylutowałem i na 100% wszystko gra...

Moje pytanie, czy to może być wina kabla? Koleś sprzedał mi kabel czarny ale cieńszy niż te poprzednie i z czarną izolacją kabelka w środku do tej pory miałem wszędzie białe? Może to nie od tego? Chciał po prostu to sprzedać i sprzedał mi qwa kabel antenowy od TV? lol ?

Podłączyłem magnesówkę na chwile i było mnie i innych słychać wyśmienicie...

Ludzie pomocy bo poleci to radio z antenką na złom :(
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Do CB bodajrze potrzebny jest kabel 50Ohm. Z tego co kojarzę TV ma 75 Ohm.
Sprawdź w sklepach elektronicznych czy przypadkiem nie można kupić takiej końcówki kątowej. Kabel idzie pod kątem 90 stopni.
P.S. Strzelam, nie jestem pewien czy sątakie końcówki.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

G-Boy

Post autor: G-Boy »

VoN pisze:postanowiłem ją troszeczkę przykrócić i upiłowałem
A nie da sie radia o te 5mm wysunac do przodu? :D

Co do kabelka - moze byc za cienki - i nie spelnia swojej funkcji.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Nie da bo wtedy się klapka nie zamknie :/

Wymieniłem kabel i wyszły na jaw trzy rzeczy:
1. Kabel był zły
2. Wtyk przy radiu jest lekko uszkodzony
3. Cb znajdujące się zaraz nad radiem CD nie jest dobrym pomysłem... Było mnie słychać w głośnikach lol
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

To samo mialem w domu - antena polozona na strychu prowizorycznie - przy nadawaniu, siorka w pokoju obok slyszala w glosniku telewizora co mowie :D A sprobuj zrobic ekran z kawalka tektury owinietego alufolia. Ekranuj np radio - nie powinno byc wiecej zaklocen.

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: Pereira »

Martinez ma rację, do CB potrzebny specjalny kabel. Jak skończysz z wtyczką jedź koniecznie na dostrojenie anteny do radia. Zrobią to np. w każdym punkcie montażu i napraw CB za (z reguły) parę groszy a poprawa często znaczna. Fakt, antena magnetyczna jest niezbyt dobra, jak przestawisz w inne miejsce to jej dostrojenie przestanie być skuteczne. Trzeba starać się stawiać w tym samym miejscu do którego była dostrojona.
Youngtimer Racers Club

Baron

Post autor: Baron »

Pereira pisze:Trzeba starać się stawiać w tym samym miejscu do którego była dostrojona.
Polecam w tym celu naklejkę z folii przezroczystej. Praktycznie niewidoczna, a wiadomo gdzie postawić antenę, by zawsze była w tym samym miejscy.

kkwiatuszek89

Post autor: kkwiatuszek89 »

Baron pisze:
Pereira pisze:Trzeba starać się stawiać w tym samym miejscu do którego była dostrojona.
Polecam w tym celu naklejkę z folii przezroczystej. Praktycznie niewidoczna, a wiadomo gdzie postawić antenę, by zawsze była w tym samym miejscy.
nie polecam naklejania żądnych podkłądek magnetycznych ani folii bezbarwnych pod antene bo to rozstraja antene. Sam to sprawdziłem. SWR podnosi się nawet do 0.5. Magnes anteny powinien miec bezpośredni kontakt z karoserią samochodu.
Jeśli miszkasz w okolicy Olkusza to podjedź to Ci zestroje antenkę.



P.S anteny na magnesie na parapecie w domu to zły pomysł ;) sieje po wszystkim (nawet po domofonie). Antena Boomerang jest kompromisem do bloku mointowana na licu budynku i działa bardziej jako kierunkowa. Antena 1/2 fali jest leszym rozwiązaniem, natomiast antena 5/8 fali to już rarytas i jakośc działania :)

ODPOWIEDZ