iparts></a>
<a href= francuskie

[2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Moderator: Grupa Moderatorów

birtusek36
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2015, 19:40
Renault: clio
Silnik: 1.8

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: birtusek36 »

ale piękność na tych zdjęciach :)

funkoval
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 12:34
Renault: Scenic III 2012
Silnik: 1.6 dCi

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: funkoval »

PiasQ pisze:
funkoval pisze:Ciekawe, czy doczekam 2.0T ~270KM w takiej Lalce
Jako, że pracują już nad 1.8TCe w mocach 250-300KM do Alpine, wątpię, że 2.0 jeszcze się pojawi...
Nie musi być dokładnie 2.0, chodziło bardziej o zakres mocy, a tutaj akurat 2.0T jest zdolne takie parametry dostarczać już teraz. Ale 1.8 - nawet ciekawiej :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: PiasQ »

Z opóźnieniem, ale wrzucam Grandtoura :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: mariusz1500 »

#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

mattey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2009, 09:54
Renault: Safrane PHII
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: mattey »

W sobotę bede mógł coś wiecej powiedzieć na jego temat bo widze że coś ucichło :)

Katia
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 12:33
Renault: Twingo
Silnik: TCe90

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: Katia »

Wygląda super - sedan nawet lepiej. Podobno już można się zapisywać na jazdę próbną.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: kudlaty »

No mattey, wiem, że jeździłeś. To chwal się teraz!

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: Bartex »

Dzisiaj będąc w serwisie dowiedziałem się od znajomego, że mają wypuścić Talismana R.S biturbo o mocy 300KM.
Ma mieć napęd na cztery koła :D ale oczywiście dostępny będzie tylko w automacie :(
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: PiasQ »

Nigdzie nic nie mówią w ogóle o wypuszczeniu Talismana z nowym 1.8TCe, a tu już ktoś wie o wersji R.S.? ;) ... Oczywiście mam nadzieję, że tak będzie, ale poczekajmy :)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: kudlaty »

Nie mówią o 1.8TCe, a o Alpinie nowej gdzieś mówią w notkach prasowych? Bo na forach już są przecieki ;)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: PiasQ »

O Alpinie mówią, ale głównie we Francji, bo dla reszty świata nowości od Renault są tylko ciekawostką ;).
Z resztą:
Obrazek

Pokaż mi jakieś przecieki na forach odnośnie Talismana R.S., które mogą pochodzić od wiarygodnych źródeł ;) ... jak przeglądam co jakiś czas francuskie Planete Renault, to na próżno szukać takich informacji, a na tym portalu jest co najmniej kilka "wtyczek" :).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: Bartex »

Info dostałem od znajomego sprzedawcy ;) Nie wiem, czy jest potwierdzone, czy nie. Renault i tak planuje poszerzenie gamy Renault R.S. Talisman wydaję się być najlepszą opcją do poszerzenia gamy R.S. Była by kontynuacja Safrane Biturbo ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: PiasQ »

Nie chcę tego negować, bo wg mnie Talisman R.S. byłby świetną propozycją, o ile nie przesadzą ze stylistyką - Talisman prosi się o poważną stylizację, nie ma tu miejsca dla lekko "zabawkowatego" stylu Megane czy Clio R.S.
Jednakże trzeba do tej opcji podejść zdroworozsądkowo i zweryfikować obecny rynek oraz to, co się sprzedawało dotychczas u Francuzów. Talisman ma tutaj trochę odbudować sprzedaż i wizerunek po, nie ukrywajmy, kiepskich wynikach z Laguną III (mimo poprawy jakości), o Vel Satisie czy Samsun...eee Latitude nie wspominając.
Prędzej uwierzę w to, że zdecydują się na taki krok dopiero po 2-3 latach, gdy popyt na standardowego Talismana osiągnie założone cele.
Obym się mylił... ;)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

mattey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2009, 09:54
Renault: Safrane PHII
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: mattey »

kudlaty pisze:No mattey, wiem, że jeździłeś. To chwal się teraz!

A no jeździłem i to wersją intens 1.6 dci bi-Turbo 160KM + edc wrażenia bardzo pozytywne śmiem stwierdzić że wygodniejszy niz safrana.
Jak działa edc wszyscy albo i większość wie że nie wiadomo kiedy zmienia biegi ale jest jeden minus żeby nie było tak kolorowo. A mianowicie kiedy przełączymy na ręczną zmiane biegów to przy zmianie ma lekkie wątpliwości. Fotele wygodne z masażem przynajmniej kierowcy za co w markach premium się sporo dopłaca tak samo jak i grzana kierownica. Środkowa konsola z małym lcd dotykowym co prawda jakoś tak nie wygląda za bardzo mi się np nie podoba. Bagażnik spory jak na sedana i w miarę pakowny. Audio nie testowałem spalania też nie bede miał dzień wolny w robocie to wezmę go na pare godzin na testy to bede wiedział jeszcze wiecej. Nie wiem jak 1.6 Tce ale 160KM w kopciuchu jest wystarczające aby napędzić tą budę. Initiale 1.6 dci kosztuje prawie 160 tyś w sedanie a kombi + 4tyś czyli tyle co superb 190KM z dsg w wersji platinum wiec skodzie klientów nie odbije. Ja juz czekam na kombi i prawdopodobnie pod koniec roku bedzie już mój brawa

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [2015] Renault Talisman - Następca Laguny

Post autor: PiasQ »

Wczoraj miałem okazję przejechać się Talismanem Initiale Paris z silnikiem 1.6dCi 160KM.
Z mojej perspektywy świetne auto, mega wygodne, przepaść w stosunku do Laguny. Mimo trybu sport zawieszenie nadal pracuje zacnie, jazda to sama przyjemność :). Niestety w przeciwieństwie do kolegi mattey, ten silnik jest dla mnie zbyt słaby to tego auta (no ale mi już moje 170KM nie wystarcza, więc się nie dziwię :P). Poza tym to diesel... nieeee, nie mogę się przekonać. Czekam na możliwość jazdy 1.6TCe 200KM, jak i na pojawienie się kombi - zobaczymy co z tego wyniknie.

Tak czy inaczej, mam wielką nadzieję, że Talisman przyjmie się na rynku i dzięki temu wybór opcji i wyposażeń się uelastyczni. Wielkim minusem obecnie jest to, że 1.6TCe 200KM jest dostępny tylko w Initiale Paris. To samo się ma z fotelami z regulowaną częścią pod uda. Czyli, żeby mieć tylko te dwie dogodności, już z góry trzeba polecieć ok. 150 tys. zł z kieszeni.

Poza tym, cóż, Renault w końcu zaczęło być konkurencyjne po kilku latach bierności. W końcu podstawowe wskazania nawigacji pojawiają się w zegarach i w HUD (bardzo fajna sprawa, ale na początku przeszkadza - trzeba się przyzwyczaić). W końcu multifunkcyjna kierownica jest rzeczywiście multifunkcyjna. Wreszcie mamy do dyspozycji rozbudowane multimedia i aktywne systemy wspomagania kierowcy. I super, że ktoś pomyślał o porządnym miejscu na kubki :D. Przyciski grzania i wentylacji foteli są nareszcie w normalnym miejscu (ale, żeby nie było tak kolorowo, grzanie kierownicy uciekło w te najgorsze z możliwych miejsc :P, chociaż dobrze, że w ogóle jest).

Niestety, pod tylko jednym względem mam wrażenie, że nie szybko zauważymy wysyp Talismanów na drogach (przy okazji też wiem, dlaczego i Espace jest nie za wiele). Nie ma rozmowy o jakichkolwiek rabatach, można przyjść i powiedzieć, że Skoda daje nam nowego Superba (przy którym VAG naprawdę się postarał i te auto wreszcie wygląda) w takiej i takiej cenie, a Pan w salonie Renault wzruszy tylko ramionami. Pierwsze "obniżki" najszybciej za rok.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ