Strona 1 z 1

Nowa Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan

: poniedziałek, 14 września 2020, 14:00
autor: kudlaty
Dacia prezentuje Nową Dacię Sandero, Nową Dacię Sandero Stepway i Nowego Logana . To już trzecia generacja modeli, całkowicie zmieniona i w nowej odsłonie stylistycznej. Nowa generacja jest reinkarnacją stylu poprzednich modeli. Nowe modele zachowują bezkonkurencyjną cenę i rozsądne rozmiary nadwozia, ale są bardziej nowoczesne, lepiej wyposażone i uniwersalne, a jednocześnie nie odcinają się od fundamentalnych wartości marki ‒ prostoty i niezawodności.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek oferta Dacii idealnie wpisuje się w oczekiwania coraz liczniejszych i świadomych konsumentów. W ich oczach każde działanie, każda decyzja zakupowa nabierają nowego znaczenia i wymiaru czasowego. To już nie jest pojedyncze działanie, to świadome, długoterminowe podejście do konsumpcji. Samochody zajmują ważne miejsce w tym podejsciu, bo jest to zakup na wiele lat, symbol przemyślanej decyzji zakupowej.

Już od 15 lat Dacia zmienia branżę samochodową. Marka pokonała drogę od jednego modelu do pełnej i zróżnicowanej gamy. Sandero, kultowy i bestellerowy model Dacii, jest od 2017 roku najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku klientów indywidualnych. W ciągu 15 lat Dacia stała się na rynku samochodowym symbolem przemian i zwiastunem nowego stylu konsumpcji. Jest świadomie wybieraną marką, cenioną przez nabywców. Marką, której oferta wkracza dziś w nowy wymiar z trzema nowoczesnymi modelami, jak zawsze skoncentrowanymi na tym, co ważne dla naszych klientów.

Nowoczesna i dynamiczna linia
Wyraźnie zaznaczone nadkola Nowego Sandero podkreślają mocną osobowość i solidność modelu. Pomimo to cała linia nadwozia jest bardziej płynna. Efekt uzyskano dzięki bardziej pochyłej przedniej szybie oraz niższemu dachowi z miękko opadającą linią i anteną umieszczoną na jego krańcu. Pomimo niezmienionego prześwitu Nowe Sandero wydaje się niższe i bardziej stabilne dzięki zwiększonemu rozstawowi kół, które wypełniają całe nadkola.

Sandero Stepway ze zwiększonym prześwitem to uniwersalny crossover w ofercie Dacii. Linia nadwozia budzi skojarzenia z przygodą i wypadami z dala od cywilizacji. Wizerunek i DNA nowej edycji crossovera Dacii podkreślają elementy, które już na pierwszy rzut oka pozwalają go odróżnić od Nowego Sandero. Z przodu przyciąga wzrok innym kształtem wypukłej maski z wyraźnymi przetłoczeniami, chromowanym logo Stepway na grillu i wypukłymi listwami pod światłami przeciwmgłowymi.

Nowy Logan zwraca uwagę zmienioną, wydłużoną sylwetką. Linia nadwozia jest bardziej płynna i dynamiczna. Opadająca linia dachu z anteną na jego krańcu i lekko zmniejszone szyby boczne pozwoliły nadać nową dynamikę sylwetce Nowego Logana. Podobnie jak Nowe Sandero, nowy model ma światła w układzie Y i starannie zaprojektowane detale, jak np. klamki drzwi, które świadczą o wyższej jakości.

Nowy charakterystyczny układ świateł
Po raz pierwszy pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y. Jest mocnym elementem stylistycznym łączącym modele trzeciej generacji Dacii. Z przodu i z tyłu pozioma linia łączy oba bloki świateł i stanowi przedłużenie ich linii, poszerzając optycznie samochód.

Nowa generacja kultowych modeli podtrzymuje obietnicę marki, która pragnie oferować klientom jeszcze bardziej przystępne samochody, coraz lepiej wpisujące się w styl i wartości Dacii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło: Renault PL

Re: Nowa Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan

: niedziela, 20 września 2020, 17:32
autor: halski
Podobno nowy Logan będzie tylko w wersji sedan, wersji MCV ma nie być. W sumie dziwna polityka bo na ulicach sporo widać Loganów w wersji MCV.