iparts></a>
<a href= francuskie

[2014] Nowe Twingo

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: PT »

tfelek pisze:jedyna taka malutka róznica to w pojemnosci silnika.. No te 160KM prz silniku 0.9 to chyba przesada , no może nie wybuchnie ten 3 cylindrowy silnik.. ja jestem zdania że to nie zda egzaminu
Oj tam, raptem niecałe 180 KM z litra... :-). Poziom z lekka "dłubniętego" EVO lub STI :-). Wymiana oleju co 7,5 kkm, rygorystyczne normy względem tego "płynu ustrojowego" i jakoś to będzie. A poważniej - sam jestem ciekaw jak tu będzie z trwałością - co prawda Renault robiło już małe silniki turbo o dużej mocy, tyle że tam silnik miał wystarczyć na jeden wyścig :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
corfo
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 23:46
Renault: Clio
Silnik: 1.2
Lokalizacja: Kraków

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: corfo »

Wiadomo już coś na temat ceny? Pewnie spokojnie przebije to 50k o którym ktoś pisał.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: Adam R25 »

wiadomo już jak się nalewa płyn do spryskiwaczy

http://www.autokrata.pl/wideo/tak-sie-n ... zok_a19939

lol
Obrazek

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: cyklista »

Adam R25 pisze:wiadomo już jak się nalewa płyn do spryskiwaczy

http://www.autokrata.pl/wideo/tak-sie-n ... zok_a19939

lol
nie można odpalić a tu zdziwko że nie ma akumulatora lol
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Awatar użytkownika
Dmochu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2012, 12:59
Renault: 5Rodeo 4f4 Twingo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: Dmochu »

Nie wiem, o co wielkie halo... w smarcie jest tak samo i jakoś nikomu to nie przeszkadza. Chociaż i tak wygodniejsze byłoby zrobienie maski na normalnych zawiasach :)
Obrazek
TwingoS 1.4 16V K4J

Awatar użytkownika
sCATman83
Oklejony
Oklejony
Posty: 58
Rejestracja: sobota, 20 września 2008, 10:18
Renault: Megane 2 Grandtour
Silnik: 2.0 16V
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: sCATman83 »

Na żywo wygląda to autko całkiem sympatycznie , jak już ktoś wspomniał na początku tematu , wyglądem przypomina lupo ,Fiata 500 a ja bym bardziej stawiał na Skode Citigo, ale ogólnie to zewnątrz blacharka to plastik , co do maski , spodziewałem się jakiś zawiasów lub coś w tym rodzaju a tu mały szok przeżyłem otwierając maskę i widząc dwa paski materiałowe trzymające plastikową pokrywkę z przodu auta gdzie we wnętrzu tylko zobaczymy akumulator, i zbiorniki do płynów "ustrojowych" takich jak płyn do spryskiwaczy i do wspomagania kier. oraz zbiornik do płynu hamulcowego. Wnętrze?? hymmmm inne , fajny patent na uchwyt do telefonu ,tabletu po środku radia z możliwością podłączenia USB do ciągłego ładowania bądź podłączenia zewnętrznego źródła odtwarzacza muzyki. Zegary całkiem inne niż w większości Renault (bardzo fikuśne i to mi sie podoba), miejsca z tyłu jest tyle żeby zapakować "teściową" wzrostem przypominającą młodzież do 18stego roku życia :). Najciekawsze znalazło sie z tyłu :) silnik , niby otwierasz klapę i widzisz bagażnik, hymmm no to gdzie ten silnik?? a otóż tak jak we Fiacie 126P Bis musisz pomęczyć się z bodajże czterema mocno usadowionymi śrubami żeby chociaż go zobaczyć. Ogólnie "Fiacik" Renault mi się podoba , auto typowo miejskie i nie obraził bym sie kupić go dla siebie aby jeździć do pracy czy na zakupy ,tudzież na jakieś wypady poza miasto bo prześwit też ma sporawy :)

Wiec niedługo pewnie będzie premiera w salonach wiec sobie go dokładniej będziecie mogli zobaczyć :)
Czarna R19 oddała za mnie życie odpoczywaj:(
Młodsza sostra "Megi" classic'czna kochanka :D
Nie konie się liczą pod maską tylko spryt i umiejętności kierowcy

Awatar użytkownika
Tanars0
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2014, 14:28
Renault: Megane 2007
Silnik: 1.6

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: Tanars0 »

Ja też nie jestem zwolennikiem takich małych samochodów, ale ten nie wygląda wcale tak źle :D Ma coś w sobie. Żonie taki kupię :D

Awatar użytkownika
arek
Oklejony
Oklejony
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 23:02
Renault: Safrane PHII Twingo2
Silnik: 2.5 20V 1.2 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: arek »

Przetestowane :)
Autko miłe i strasznie zwrotne - to trzeba przyznać. Nie oczekiwałem demona przyspieszenia od miejskiego wozidełka, ale jak wcisnąć, to da się na niższych biegach przeskoczyć. Silnik wysokoobrotowy, więc trzeba wkręcać. Co ciekawe, potrafi mniej spalić na drugim, niż na trzecim biegu zależnie od prędkości. Brak obrotomierza (w testowanym egzemplarzu powodował konieczność sprawdzania spalania chwilowego). Fakt, z przodu miejsca sporo, ustawanie fotela i kierownicy spokojnie jak na tą klasę zadowalające. Uwaga żony - pedały tak ustawione, że w szpilkach spokojnie się steruje ;) Fotele wygodne, choć po kilku godzinach jazdy odczułem trochę na plecach - w moim przypadku zagłówek jest zbytnio nachylony do przodu. Z tyłu można kogoś przewieść i powiedzmy tyle ;) Porównując do wersji którą posiadam to zdecydowanie cichsze - silnik z tyłu i błoga cisza. Do tego 16" koła i nisko profilowe opony, których szumu nie słychać. Samochód jest dość dobrze wyciszony w porównaniu z Twingo II phII. Pierwszą czynnością na postoju pod marketem było sprawdzenie, jak wygląd silnik i przesuwanie maski - nie nastręcza zbytnio kłopotów choć śmieszy :D
Renault potrafi zadziwić, przedstawiając najlepiej wyposażony egzemplarz z kamerą cofania, klimatronikiem obok.... golaska z lusterkiem na patyku, manualnie regulowanymi lusterkami, bez halogenów, ale... z nakładką progową jako jedyny, jaki mieliśmy do dyspozycji tylko ten je posiadał.
Tłumik ciekawie umieszczony pod tylnym zderzakiem poprzecznie - miałem wrażenie jak gdyby był fragmentem zespołu zderzeniowego przy kolizji ;)
Sam zestaw zegarów umieszczony centralnie jest dobrze widoczny i moim zdaniem przypomina, że koncern Renault współpracuje z Mercedesem. Uchylne szyby tylne to fajny pomysł, przypomina mi troszkę PF126p, ale to akurat zdobyło moje poparcie.
Jasne tapicerki potencjalnym nabywcom odradzam - wystarczą białe wykończenia drzwi, chyba, że ktoś nie lubi swojej wybranki i za każdym razem chce wypominać - masz poodbijane paluchy, nie myjesz rąk i brudno w samochodzie ;) Doboru kolorystyki nie mogłem ogarnąć, bo czerwone obudowy lusterka w całkowicie białym ( łącznie ze środkowymi wstawkami ) samochodzie nie rozumiem.
Ogólnie jednak deska rozdzielcza fajnie i ciekawie rozwiązana. Dosyć wysoko i poręcznie. Widoczność do tyłu wbrew temu czego się obawiałem patrząc na szklana klapę dobra. Auto da się ogarnąć z przodu jak i z tyłu.
Było pogodnie, więc nie wiem jak odnieść się do przycisku otwierania tylnej klapy w zderzaku, nad tablicą rejestracyjną ?
W poprzedniczce była zamontowana w dole klapy i raczej nie brudziła się w deszczu.
Kierownica - dla mnie wygodna i mniejsza. Wspomaganie typowo miejskie - wrażliwe i lekkie.
Sam silnik - raczej w powolnej jeździe operowaliśmy w zakresie biegów 1-2 (niektórzy nie wrzucili nawet trójki ;) ) ale mnie się udało i jestem zaskoczony tym, że dosyć dobrze i tolerancyjnie da się jechać 30 km/h na trzecim biegu ( D4F tego nie znosi ). Sprzęgło działa precyzyjnie i biegi wchodzą bez problemu Fakt, że dziwnie się słucha tych 3 cylindrów na postoju, bo wrażenie jak by jedna cewka padła ;)
Napęd na tylną oś - elektronika robi to, że przypomniałem sobie o tym dopiero po zakończeniu jazdy ;)
Pozycja za kierownicą - siedzi się wysoko i pewnie. Stojący przede mną Masturbishi Colt miał dach niżej, niż moje oczy ;) Na plus zdecydowanie światła do jazdy dziennej jak też system ruszania pod górę - przetestowane i wygodne.
Zestaw naprawczy opon oczywiście typowo też miejski - ogólnie, nie jest samochód na trasę, choć nikt nie zabrania ;). Jak złożymy tylne oparcia, to miejsca sporo i równo. Tylna półka, czyli raczej przekładka da się zdjąć, lub robić za zasłonkę.
Nie wypowiem się też na temat spalania, bo potraktowałem to kartą flotową Renault Polska w warunkach jakich prywatnie nie użytkuje się samochodu ;)
Ogólnie pozytywnie biorąc pod uwagę kierunek i przeznaczenie tej klasy miejskich samochodów, pomijam cenę i koszt serwisowania pogwarancyjnego.
Byłem zdecydowanie na "NIE", widząc stojący w salonie.
To tyle z mojej subiektywnej oceny :)
Ciesz się z tego co masz, lub przynajmniej śmiej :)
http://www.renaultsafrane.eu

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: VoN »

Szkoda, że wszystkie w Karawanie miały te 70KM :( przydałby się 1 - 90KM :)

My mieliśmy okazje je sprawdzić na trasie bo byliśmy w 2 miastach Łódź- Kutno i problem jest z wyprzedzaniem na trasie... wyprzedzanie ciężarówki trwa i trwa :), ale nie oszukujmy się to pojazd tylko do miasta i sporadycznych wypadów do miast sąsiednich.

Jeździłeś białym? Tym wnioskuje bo listwach i biedzie, ten sam co ja :) Mnie zaskoczyło to, że miał blokadę SPEED LIMIT a tempomatu już mu nie wsadzili angry2 co ciekawe + - na kierownicy służył tylko do speed limitu think

Jeszcze jedno co wspólnie między Łodzią a Kutnem zauważyliśmy- wrażliwość na podmuchy wiatru, pewnie trochę spowodowane umiejscowieniem silnika oraz wysokością auta... niestety w trasie lata na boki przy drobnych podmuchach :ala:

Ogólnie autko na plus :) a bieda- my się śmieliśmy że ten biały to wersja dla przedstawicieli handlowych ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
arek
Oklejony
Oklejony
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 23:02
Renault: Safrane PHII Twingo2
Silnik: 2.5 20V 1.2 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: arek »

Jednemu z kolegów trafił się biały, ja jeździłem czerwonym. Śmiali się ze mnie, że chcę odkleić listwy do mojego Twingo ;)
Z racji tego, że jest dość wysoki i lekki, jest wrażliwy na boczne podmuchy, ale poprzedni model z silnikiem z przodu też ma tą przypadłość.
Fajnie, że zrobili normalne klamki w przednich drzwiach :) Aż nie mogłem się przyzwyczaić. Nie udało mi się też uruchomić asystenta pasa ruchu, a tempomatu nie było gdzie włączyć, bo jeździliśmy wyłącznie w mieście.
Porównując do silnika jaki mam w swoim o pięć koni mocniejszym, mam odczucia, że 4 cylindry lepiej się zbierają, choć wyprzedzanie na trzecim biegu to normalne.
Dla mnie miejski maluszek idealny do parkowania :)
Ciesz się z tego co masz, lub przynajmniej śmiej :)
http://www.renaultsafrane.eu

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: cyklista »

Pytanie do uczestników Karawany ..
Panowie a próbowaliście jeździć po drogach szutrowych ;) NOWYM TWINGO .
jak tak to jakie wrażenia i jak się wam zachowywały ... think czy tylko drogi asfaltowe .
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: VoN »

Raczej nikt nie jeździł po polach bo nie mieliśmy takich tras ułożonych :P

Asysent pasa ruchu w mieście nie chciał działać, natomiast w trasie sprawował się fajnie :) PIKANIE jest niestety zbyt ciche, radio nawet cicho ustawione je zagłusza :/
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

mattey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2009, 09:54
Renault: Safrane PHII
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: mattey »

Skoro Arek to i ja się wypowiem. Asystenta pasa ruchu to i ja nie wiedziałem jak uruchomić chociaż był włączony. Tempomat wraz z limiterem prędkości działają ( sprawdzone) szczególnie limiter podczas karawany (ustawione 30km/h pedał w podłodze i ani km/h wiecej ) Audio takie sobie szczerze szału niema i jaj nie urywa bo chwile pograł na maxa i coś zaczelo jakby delikatnie sie odzywać w drzwiach ( plastik) System ruszania pod góre jakoś dla mnie mało wyczuwalny (no chyba ze go nie miałem) Napęd na tył i silnik z tyłu fajna sprawa ale chyba tylko w wersji 0.9TCe bo tu szału nie było. A teraz co mnie zaskoczyło. Promień skrętu jest poprostu rewelacyjny lepszy niz oferuje np BMW seri 1 Ten samochód zawraca praktycznie w miejscu. Wyciszenie silnika którego nie słychać praktycznie wcale, kierownica gruba wygodna, wspomaganie kierownicy niczym to z Punto II po wciśnięciu guzika sprawdzałem wielokrotnie że prowadzenie jednym palcem nie stwarza problemu a manewrowanie na parkingu tym bardziej Ja w swoim czerwonym miałem czarne plastiki wiec wyglądało to nawet nawet ale u Kudłatego było hmm gejowsko troche ale to zrekompensowało mu wyposażenie.

Awatar użytkownika
renault_megane
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 14 marca 2014, 15:38
Renault: Megane II
Silnik: 1.4 16V 98KM
Lokalizacja: LKS

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: renault_megane »

Ogranicznik jest standardem od najbiedniejszej wersji, tempomat to już opcja :)
Po lekturze wielu testach, oglądzie na żywo coraz bardziej się do niego można przekonać, tylko cena trochę za blisko Clio a wiadomo, że to już inna bajka :D

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: [2014] Nowe Twingo

Post autor: cyklista »

aha to nie wymienimy się wiadomościami na temat Szutrów . :P to nie znaczy że jazda polu
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

ODPOWIEDZ