iparts></a>
<a href= francuskie

Captur - czyli tabletowa rewolucja

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: kratylos »

Captur - czyli tabletkowa rewolucja

Jak wam sie podoba nowy desing wnętrza ?
Mnie bardziej zachęca nowy silnik 1.2 120km
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 862&type=1
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: VoN »

Z zewnątrz bajka, i zapisałbym bym go na liście aut którymi bym chętnie pojeździł ale to wnętrze- chyba zbyt dla mnie proste :) Ale cieszę się z powrotu klasycznego hamulca ręcznego! viva
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinD
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2009, 14:38
Renault: Škoda Fabia 2 mini-c
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: SCI
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: MarcinD »

VoN pisze:Ale cieszę się z powrotu klasycznego hamulca ręcznego! viva
No właśnie. Niedawno widziałem na TVN Turbo (chyba) porównanie sportowych, trzydrzwiowych hatchabacków. Opel Astra ma ręczny guzikowy, W sportowym aucie nie ma zwykłego, dźwigniowego ręcznego. Dla mnie to porażka.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: Adam R25 »

Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: VoN »

Chętnie bym się wybrał na te dni otwarte, ale pewnie nie pojade :P

Promocje? Adam chodzi o to auto na wakacje? To prowadzi Renault Polska, jest 1 auto na cały kraj :P
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Przemo
Moderator
Moderator
Posty: 1122
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 12:18
Renault: Scenic III
Silnik: 2.0 dCi 204KM 425 Nm

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: Przemo »

Dzięki uprzejmości Renault Smolarek ze Skierniewic mieliśmy okazję pooglądać na żywo. Autko rewelacja, można było je oglądać, dotykać i co nieliczni (stan świadomości) mogli zrobić rundkę.
Ogólnie fajna fura, dużo ciekawych rozwiązań, jak na przykład schowek przed pasażerem z przodu. W środku zegary - szkoda dyskutować, bomba, NAVI. Dziwi proporcja dużych pięknych kół, ale mocowanych tylko na 4 szpilki.
Ogólne wrażenie - pozytyw.
A to kilka fot.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Myślę że ciekawa propozycja Renault.
#61
Renault Grand Scenic 1.6 dCi 130 KM 320 Nm 2015
GARAŻ GSIII

Renault Scenic 2.0 dCi 204 KM 425 Nm 2015

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: ZygaM »

Troszkę można by było tylko podnieść pod dyskusję, pomysł ze schowkiem pasażera z przodu, ale może niektórym się to podobać. Dla mnie zaskoczenie. No i fakt te alusy, wielkie 17-tki a na 4 szpilki.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
MarcinWl
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 28 kwietnia 2013, 08:18
Renault: Laguna III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150km

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: MarcinWl »

Byłem dziś w salonie i powiem, że szału nie ma. Po Capturze spodziewałem się czegoś znacznie "rewolucyjnego". Wykończenie wnętrza takie jakieś surowe (podsufitka szorstka jak w Polonezie), schowek w postaci szuflady również mi nie podpasował. Kieszenie na gazety w postaci brzęczących linek :D to chyba zły pomysł. Nie wiem jak komu, ale mi się nie podoba, jednak kieszeń to kieszeń :D. Ogólnie Captura można pochwalić za sylwetkę i szeroką możliwość personalizacji pojazdu. Gdybym miał wybierać pomiędzy Renault Clio IV i Renault Captrur, wybrał bym Clio :D .

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: VoN »

MarcinWl pisze:Byłem dziś w salonie i powiem, że szału nie ma. Po Capturze spodziewałem się czegoś znacznie "rewolucyjnego". Wykończenie wnętrza takie jakieś surowe (podsufitka szorstka jak w Polonezie), schowek w postaci szuflady również mi nie podpasował. Kieszenie na gazety w postaci brzęczących linek :D to chyba zły pomysł. Nie wiem jak komu, ale mi się nie podoba, jednak kieszeń to kieszeń :D. Ogólnie Captura można pochwalić za sylwetkę i szeroką możliwość personalizacji pojazdu. Gdybym miał wybierać pomiędzy Renault Clio IV i Renault Captrur, wybrał bym Clio :D .
Ja tez byłem ale 2 dni temu przed "dniami otwartymi" i doszedłem do podobnych wniosków...
Panel z dotykowym wyświetlaczem i zegary to jedyne co wydawało się "przyciągać oko" "podobać" reszta rozwiązań taka sobie, tunel środkowy strasznie nisko przy podłodze czego w takich autkach nie lubie, nie zauważyłem tylko czy jest podłokietnik w fotelu? Chyba niet ala
Jak go oglądałem stał obok Clio Grandtour i patrząc na te 2 autka przy kupnie miałbym dylemat...
Mimo wszystko rudzielec jest piękny z zewnątrz, koła, szmery bajery.. personalizacja BOMBA, wygoda już nie... tylna kanapa skojarzyła mi się z Traficem :D coś czuje że po kupnie i paru dalszych trasach wybrałbym na wycieczki jednak swoją Lagunę :) Rozmawiałem z facetem z obsługi podzielił moje zdania, ale miał racje CENA CENA CENA i jeszcze raz CENA.

No nic, jest ładny, kolorowy, z bajerami myślałem że to będzie coś dla mnie...


Zostało mi tylko czekać na Scenica XMOD i mieć nadzieje że zrobią go bardziej w moje gusta ;)

edit
Obrazek

Podłokietnika jednak brak, pierdoła ale mi by brakowało ;) Starzeję się chyba masakrycznie, bo twierdzę że to autko jednak nie dla mnie lol


Mam pytanie, to auto ma jakieś rozpoznawanie głosem? Gościu przy mnie mówił "otwórz" do niego lol
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: Bartex »

Jestem po dzisiejszym dniu również po jeździe próbnej i mam bardzo podobne odczucia do Was wszystkich ;)
Fajne autko, ale nie kupiłbym go :)
VoN pisze:Podłokietnika jednak brak, pierdoła ale mi by brakowało ;)
Ja jeździłem wersją z podłokietnikiem :/
Obrazek

Awatar użytkownika
MarcinWl
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 28 kwietnia 2013, 08:18
Renault: Laguna III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150km

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: MarcinWl »

VoN pisze:Podłokietnika jednak brak, pierdoła ale mi by brakowało ;)
Ja jeździłem wersją z podłokietnikiem :/
No to o tyle dobrze, bo ja jeździłem również bez. Głupotą jest, żeby dopłacać do byle pierdół typu podłokietnik :( Niedługo trzeba będzie dopłacać także do fotela :P

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: PT »

No i ja byłem, pomacałem, pojeździłem i wrażenia mam takie, że stojąc nad "problemem" wyboru nowego auta w zasadzie zdecydowałem się już na Captura. Wdrożenie decyzji w życie jeszcze trochę poczeka - niech nieco przyrośnie kapuchy na koncie i auto stworzy sobie jakąś "historię serwisową", ale generalnie pasuje mi on bardziej, niż Clio Grandtour. Z porównań z obecnie posiadanym Modusem - jest wyraźnie sztywniejszy, zarówno nadwoziowo, jak i zawieszeniowo (choć to może wynikać i z wieku "Modka"), 0.9 TCe robi dobre wrażenie - dynamika nawet lepsza, niż w Modusie z K4J, choć trochę drażni brak "pary" do ok. 1200 - 1400 rpm (choć nie jest to taka turbodziura jak w R5 GTT gdzie do prawie 3000 rpm nic się nie działo, a potem człowiek nie wiedział, co się z nim dzieje ;) ). Bagażnik spory, podwójna podłoga, choć... gdy ustawiłem przedni fotel pod siebie (mam 172 cm wzrostu), usiadłem z tyłu i chciałem przesunąć tylną kanapę maksymalnie w przód, to zabrakło mi ze 2 cm na kolana (w Modusie taka próba kończy się sukcesem). Deska rozdzielcza, zegary - wizualnie super! Szuflada - rewelacja (szczególnie w porównaniu ze "schowkiem" Modusa), bieżąca serwisowalność bez zarzutu - da radę bez problemu i prawie bez narzędzi powymieniać żarówki, sprawdzić płyny ustrojowe i w razie jakiegoś "W" szybko odpiąć akumulator (czego o Modusie powiedzieć nie można). No i dla mnie rzecz dość istotna - mam wrażenie, że na drogach szutrowych, polnych, mniej równych niż przeciętny asfalt (oby tylko nie grząskich i mocno śliskich) to auto sobie poradzi i nie trzeba będzie zastanawiać się, czy starczy nam "luzu" pod brzuchem - 20 cm prześwitu poprzecznego i 17 cm wzdłużnego (ograniczeniem jest plastikowa płyta pod silnikiem) robi swoje i tu raczej oblodzony śpiący policja tłumika nie rozwali (przypadek Modusa z ostatniej zimy). Przy porównaniu z Clio Grandtour Captur ustępuje IMHO tylko w trzech punktach - w Clio góra deski rozdzielczej jest miękka, bagażnik Clio ma większą powierzchnię (ale nie pojemność) i Clio ma zawsze tyle samo (sporo) miejsca na tylnej kanapie, poza tym te samochody prezentują praktycznie ten sam poziom "konceptu", jakości wykonania i użytych materiałów.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: Bartex »

Piotrze, jestem ciekaw czy będziesz pierwszym użytkownikiem Captura na forum ;)
Życzę powodzonka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: Captur - czyli tabletowa rewolucja

Post autor: PT »

Hehe, zmiana nastąpi nie wcześniej, niż późną jesienią tego roku (z początkiem sezonu promocji rocznikowych ;) ), więc są szanse, że do tego czasu ktoś mnie ubiegnie. Ponoć autko, mimo że jest całkowitą nowością i troszkę zagadką, cieszy się całkiem niezłym zainteresowaniem.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

ODPOWIEDZ