iparts></a>
<a href= francuskie

2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salonu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salonu

Post autor: kratylos »

Nowe Clio na ostro już do wzięcia z polskiego salonu

Która z wersji lepiej się u nas sprawdzi i która wdzielibyście w swoim garażu?

Nowe Clio R.S. 200 EDC jest dostępne w cenie 89 900 zł. W aucie zastosowano skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem EDC i nowy, turbodoładowany silnik o pojemności
1.6 i mocy 200 KM, skonstruowany przez Renault Sport, co oznacza przyspieszenie
od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy; 1000 m ze startu zatrzymanego auto pokonuje w 27,1 sekund i osiąga maksymalną prędkość (na torze) 230 km/h. Najnowsze auto Renault Sport Technologies można rozpoznać po autentycznie sportowym stylu: specjalnych zderzakach i spojlerach progowych, podwójnej końcówce wydechu, dużych kołach. Od razu widać kanony sportowej stylistyki Renault Sport. Model jest dostępny w kilku opcjach, m.in.:
z Pakietem Cup obejmującym zawieszenie typu Cup, obręcze kół ze stopu metali lekkich 18” w kolorze czarnym i czerwone zaciski tarcz hamulcowych (4000 zł), z systemem R.S. Monitor 2.0 (1000 zł) z multimedialnym tabletem Renault R-Link (2200 zł) oraz systemem wspomagania parkowania (1000 zł) i kamerą cofania (1500 zł).

Obrazek

Nowe Clio GT 120 EDC jest dostępne już od 67 000 zł z silnikiem TCe 120 EDC. Jest to silnik benzynowy, o pojemności 1,2 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, dynamiczny, elastyczny i odznaczający się przyjemnym, głębokim brzmieniem. Dzięki automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, zapewniającej płynną zmianę przełożeń, w cyklu mieszanym zużywa tylko 5,2 l/100 km przy emisji 120 g CO2/km. Nowe Clio GT jest wszechstronnym samochodem sportowym, występuje w wersji hatchback i kombi. Charakteryzuje się wyposażeniem typowym dla Renault Sport: wlot powietrza, przednie
i tylne zderzaki, spojler przedni, tylny i specjalne spojlery progowe, felgi 17”, oddzielne diodowe światła dzienne, podwójny chromowany wylot rury wydechowej. Nowe Clio GT 120 EDC będzie dostępne w specjalnym kolorze nadwozia Niebieski Malte (w opcji). Samochód ten oferuje wszystkie elementy komfortowego wyposażenia samochodu wysokiej klasy: nawigacja z ekranem dotykowym (R-Link), karta „hands-free”, radio Bluetooth® z gniazdem USB, wspomaganie parkowania z kamerą cofania (opcja), komputer pokładowy, automatycznie regulowana klimatyzacja.

Obrazek
źródło RP
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: Snake »

Takim RS-em nie pogardziłbym. Pycha :D
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

impek

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: impek »

Jeździłbym i jednym i drugim :)

b3mol

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: b3mol »

Wszystko tylko nie te TCe.... :/

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: Bartex »

b3mol pisze:Wszystko tylko nie te TCe.... :/
Dlaczego tak twierdzisz ?? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: kratylos »

Bartex pisze:
b3mol pisze:Wszystko tylko nie te TCe.... :/
Dlaczego tak twierdzisz ?? :)
bo jak takiego nie mam - skad ja znam takie argumenty lol palm
pozdr
Kratylos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: Bartex »

kratylos pisze:bo jak takiego nie mam - skad ja znam takie argumenty lol palm
Nie no... dajmy się wypowiedzieć :P Niech kolega przedstawi swoje argumenty ;)
Obrazek

b3mol

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: b3mol »

Choćby z tego powodu, iż miałem okazję takim TCe już się przejechać. 0.9 TCe co prawda.
W poszukiwania auta dla rodzicielki wpadłem właśnie na ten egzemplarz. Sprzedawca jak zwykle zachwyca, że moc z 1.6 a spalanie z 0.9 i elastyka itp i w ogóle brać i tyle.
Tak więc ze znajomymi stwierdziliśmy, aby takie przetestować. Załadowaliśmy się w 5 i auto ledwie ruszyło. O elastyce to można zapomnieć, gdyż w ogóle o jakimkolwiek ruchu można zapomnieć.
Spalanie ? Dziwnym trafem było o wiele wyższe przy tej masie. Wyprzedzić coś ? To tak jak czekać na coś w urzędzie... Może się uda.
Ogółem rozumiem, że downsizing się daje w znaki, ale jestem temu jak najbardziej przeciwny.
Wypowiedziałem się :P

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: Bartex »

b2mol, a czego Ty się spodziewałeś po silniku 0.9 ??
Jak byłem na jeździe testowej Clio 0.9 Tce, sprzedawca mi mówił, że osiągi są podobne do mojego 1.2 Tce. Po jeździe próbnej stwierdziłem, że niestety tak nie jest. Ja jestem zadowolony z silnika 1.2 Tce, nawet przy czterech osobach i z pełnym bagażnikiem. Fakt w nie których sytuacjach brakuje mu mocy, dlatego myślę, że te dodatkowe 20KM w nowym Clio nadrobi ten niedobór :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kratylos
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 20 września 2011, 20:48
Renault: Clio III Grandtour
Silnik: 1.2 TCe
Lokalizacja: LODZ
Kontakt:

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: kratylos »

ta najlepiej kupic bazowe 1.2 75km - no po prostu rakieta w clio... i jezdzi o kropelce...


stare 1.2 tce do spokojnej jazdy wystarcza a nowe 120konne ja jeszcze usprawnia do tego beda ekonomiczniejsze . wiec dla mnie ok nie wie mczym sie martwic . jezdizlem 0.9 tce i dla mnie silnik i tak lepszy niz wolnossace 1.2 75km
pozdr
Kratylos
Obrazek

b3mol

Re: 2 Nowe Clio na ostro... już do wzięcia z polskiego salo

Post autor: b3mol »

Chodzi o sam fakt, że sprzedawcy zapewniają osiągi z 1.6 a to nie jest prawdą. Dlatego też jestem przeciwnym tym silnikom. Jedynie jeżeli ktoś śmiga sam cały czas to może i jest to jakaś opcja. Ewentualnie jamnik na tylnej kanapie :]

ODPOWIEDZ