iparts></a>
<a href= francuskie

Nowy Ondelios

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Janusz2011

Nowy Ondelios

Post autor: Janusz2011 »

Jej otwieram sobie gazetkę Renault Trends i widzę coś oszałamiającego koncept o nazwie Ondelios pokazany na salonie w Paryżu. Czytam i cóż widzę ma on zapowiadać najnowszą gamę luksusowych modeli Renaulta i duże są szanse ze pojawi się w salonach. Piękny jest byle fachowcy z renaulta nic mu nie okroili nie zmienili a puścili tak jak pokazali w Paryżu. Po prostu szok czymś takim wyjechać na drogę no koledzy każda kobieta by się obejrzała a faceci w swoich innych pseudo bryczkach byli by maleńkimi robaczkami.

Tu kilka fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Jakośc fotek kiepska ale koledzy wybaczą.
O znalazłem ładne zdjęcia

Obrazek
Obrazek


Obrazek
[URL=http://g.imageshack.us/img205/renaulton ... tg9.jpg/1/][IMG]

Licznik po prostu malinowy!!!!!!!!!!!!!

Mr_Adam

Post autor: Mr_Adam »

Całkiem fajne autko, ale myśle że nie wejdzie do produkcji seryjnej bez zmian.. zawsze cos zmieniaja :P
i czy on ma wieksze przednie felgi czy mi sie wydaje?

onej

Post autor: onej »

nie ma szans żeby taki wszedł do produkcji. Ale fajny widzę, że sylwetkę vel satisa zachowują i nie robią czegoś na modłę audi a6 czy bmw 7 :) Ja tam wolę hatchbacka niż sedana , praktyczniejsza fura.
a z obrazka ewidentnie wygląda, że felgi z przodu są większe. No to chyba już wiem na co wymienię mojego vela.:) viva

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

na planeteranault zapowiadają, jako podstawa do nowego Espace ...

Edit:
Małe info
"Na paryskim salonie Renault zaprezentuje bardzo nowoczesny i ekologiczny concept-car pod nazwa Ondelios. Ekologiczny to dlatego,ze pod jego maska bije 2-litrowy diesel o mocy 205ph ale to nie wszystko. Jest jeszcze drugi silnik. Tym razem elektryczny generujacy moc 20kw.Niskie spalanie (zaledwie 4,5l na "setke")idzie w parze z bardzo aerodynamiczna karoseria nowego show-car'u.Zaledwie CX 0.29.Moze i sa auta lepsze pod tym wzgledem ale nie maja 1,60m tak jak Renault.Skoro o wymiarach to dlugosc auta wynosi 4,80m.Wnetrze prototypu przypomina bardziej statek kosmiczny niz auto.Concept-Car stoi na wielkich 23 calowych kolach o rozmiarze 225/40 Michelin Pilot."
samochodyswiata.pl
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

No właśnie jak wejdzie do produkcji to go pewnie nie poznamy-tak go zmienia. A swoją drogą zastanawia mnie czemu tak się dzieje. Na salonach pokazują super autko , bajerancko wyglądające , a potem albo wogóle znika albo wchodzi do salonów w większej części zmieniony. A taki wygląd jak mają np. koncept cary gdyby pojawiły sie w salonach i na drogach cieszyły by się chyba dużym zainteresowaniem- tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

1. koncepty tworzone są z lepszych materiałów - są typowo wystawowe - jednak duuuużo droższe.
2. zazwyczaj koncepty są piękne i jednocześnie nie mogą zostać dopuszczone do ruchu - ot choćby umiejscowienie świateł itp.
3. ondelios może jest niesamowity - pytanie czy praktyczny, tudzież jak ludzie go przyjmą ... avantime też jest niesamowity, ale niestety mało ich jeździ ...
onej pisze:nie ma szans żeby taki wszedł do produkcji. Ale fajny widzę, że sylwetkę vel satisa zachowują i nie robią czegoś na modłę audi a6 czy bmw 7 :)
BMW 7 to klasa, w której Renault nie zagościł jeszcze :P ... chciałeś powiedzieć BMW 5 ;)
onej pisze: Ja tam wolę hatchbacka niż sedana , praktyczniejsza fura.
a z obrazka ewidentnie wygląda, że felgi z przodu są większe. No to chyba już wiem na co wymienię mojego vela.:) viva
oj ludzie, co z Waszym wzrokiem :P ... kartka jest powyginana i daje to złudzenie większych, tudzież mniejszych felg :P
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

No, co do rozmiaru felg to rzeczywiście może jak robiłem zdjęcie gazeta się podgięła i takie robi się złudzenie. Co do konceptów rozumiem , że są one robione na pokaz i są to full bajer, co wiąże się z tym, że mogą się nie dostosować do wymogów drogowych. Co się tyczy ceny za takie autko no na VelSatisa full wersje cza liczyć 260 tyś to też nie mało,a taki koncept pewnie raz tyle. A co do klasy Renaulta porównując do BMW no cóż wolałbym VelSatisa niż, beemke bo jakoś one w ogóle mnie nie rajcują i wcale nie są takie urokliwe - wole Renault mają dusze i pasje w sobie.

viva


Pisałem z pracy a mój telefon jakoś nie otwiera mi sprawdzania, ale już poprawione, bo język polski trudny język.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 grudnia 2008, 22:37 przez Janusz2011, łącznie zmieniany 3 razy.

onej

Post autor: onej »

PiasQ pisze:BMW 7 to klasa, w której Renault nie zagościł jeszcze ... chciałeś powiedzieć BMW 5
z prasówki renault to właśnie miała być konkurencja dla 7.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Vel Satis to konkurencja dla Mercedesa E/BMW 5/Audi A6 ... BMW 7 jest klasą Mercedesa S/Audi A8 - w tym segmencie Renault nie wojował jeszcze ;)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

onej

Post autor: onej »

ja mówię to co przeczytałem :P Mi tam obojętne i nie zależy mi z kim ma konkurować, ważne żeby był dobry

Baron

Post autor: Baron »

PiasQ pisze:Vel Satis to konkurencja dla Mercedesa E/BMW 5/Audi A6 ... BMW 7 jest klasą Mercedesa S/Audi A8 - w tym segmencie Renault nie wojował jeszcze
Słusznie prawi niestety pijaki i pewno nigdy nie będzie konkurować na tym poziomie.
Janusz2011 pisze:olał bym Versatisa niż beemke bo jakoś one wogóle mnie nie rajcują i wcale nie są takie urokliwe - wole Renault mają dusze i pasje w sobie.
To już kwestia gustu. Z tych dwóch wybrałbym Beemkę. Jestem cichym zwolennikiem tej marki milosc (Reno oczywiście też, w końcu ta ci.. na masce - tego nie ma żadne inne auto viva )
Zależy co kochasz w aucie. Muzyka rzędowej szóstki w wykonaniu BMW to mistrzostwo świata. Miód na uszy.
Na tym polu każdy by bronił swego i twierdził, że jego typ jest lepszy. Czy auto ma duszę czy nie zależy tylko kto w jakim aucie ją widzi/czuję.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Baron pisze:Słusznie prawi niestety pijaki i pewno nigdy nie będzie konkurować na tym poziomie.
Co w zasadzie dziwi mnie ... cała Europa oddała pałeczkę Niemcom w tej klasie?
Co do rzędowej szóstki .. no tak, piękny dźwięk ... ale jeszcze bardziej ubóstwiam dźwięk "V-ósemki" :D. Mam nadzieję, że Renault tworząc chociażby następcę dla Vel Satisa pokusi się o jakiś niesamowity silnik (nawet nowy 3.7 V6 od Nissana byłby super) ;)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Janusz2011

Post autor: Janusz2011 »

No właśnie zależy, co kto lubi i co czuje a sukces danej marki nie polega tylko na tym, jakie autka robi, ale też i to chyba w dużej mierze, jaką aurę tworzy w około swojej marki. Bo na przykład ostatnio dużo jest reklam samochodów marki Tata niby znana marka a przynajmniej coś każdy słyszał o niej, ale pomijając, jakie auta robią, bo to kwestia gustu nie ma w tej marce takiego jakiegoś kopa, które by mnie do niej ciągnęło. I na pewno Renault ma takiego kopa dla swoich wielbicieli jak i ma go Beemka Merc czy inni a która ma większego? No cóż to pytanie chyba bez odpowiedzi, bo tyle będzie odpowiedzi, co ludzi na ziemi każdy wybierze inaczej według siebie.

Silver

Post autor: Silver »

Jak statek UFO, jak bym w nim jeździl w dzisiejszych czasach to czul bym się jak w odcinku star treck hehehe lol

ODPOWIEDZ