iparts></a>
<a href= francuskie

Caravelle

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Skręciak

Caravelle

Post autor: Skręciak »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i zarejestrowałem się bo potrzebuje porady/pomocy w sprawie odrestaurowania w/w auta. Zająłem się tym na prośbę znajomego z Norwegii. Wszelkie dane auta dostane dopiero za jakiś czas więc niczego nie mogę opisać dokładnie. Wiem tylko, że auto zrobione jest już prawie w 100% ale wystąpiły małe komplikacje.
Problem mój polega na tym, że muszę odszukać stelaż do składanego dachu. Materiał już mam - dorobienie go to prosta sprawa ale sam stelaż to już większa zabawa.
Kolejna rzecz to emblematy w dobrym stanie. Te na aucie były już tylko do wywalenia albo postawienia w garażu jak pamiątka.
Ostatnia rzecz to silnik. Udało mi się namierzyć osobę w Polsce, która ma silniki ale narazie czekam na kontakt i dane czy to to czego szukam. Jednostka (jak to mechanik określił) ma mikropęknięcia i nie wiem czy da się to jakoś naprawić, może inne auta miały te same silniki?
Proszę o pomoc was jako pasjonatów i ludzi, którzy znają się na tych autach znacznie lepiej. Być może któryś z was sam odrestaurowywał taki pojazd (Caravelle lub Floride). Czy macie jakieś pomysły, plany auta albo dostęp do części...?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i poważne potraktowanie tematu.
Dane auta dopiszę jak tylko otrzymam je od znajomego :) Jeśli ktoś będzie zainteresowany fotkami auta to także postaram się wysłać na maila :)

PS. Jeśli temat jest źle zamieszczony to przepraszam :)

gzara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 13:28
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Caravelle

Post autor: gzara »

Witam
Ciężko u nas o specjalistów od starych renault, i mówię tu bardziej o PL.
Ale możesz popatrzeć tu http://www.calameo.com/books/000101978a58585dc6c98 to są instrukcje serwisowe może coś się przyda.

Skręciak

Re: Caravelle

Post autor: Skręciak »

Dzięki za pomoc :) Przyda się :) W Polsce odnawianie starych aut nie jest tak popularne jak w innych państwach (wiadomo - kasa) ale coś się rusza z tego co widzę. :) Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę opisywać tu co i jak się dzieje z autem (już na tym etapie podłapałem kilka kontaktów i ciekawych rozwiązań). Zajmie mi to pewnie z rok ale jeśli ktoś kiedyś podejmie się tego samego to może coś mu się z tego przyda :)
Jeszcze raz dzięki - jak już będę składał silniki to bez tych opisów miał bym problem :)

Manwe

Re: Caravelle

Post autor: Manwe »

koniecznie jakąś relacje z projektu wstaw

ODPOWIEDZ