iparts></a>
<a href= francuskie

Łódzka Policja będzie sprawdzać legalność nawigacji :P

Moderator: Grupa Moderatorów

G-Boy

Post autor: G-Boy »

PiasQ pisze:(nawet mogę zakładać, że taka osoba jest niekompetentna i się nie zna na takim sprzęcie)
Policja pojdzie na kurs obslugi pda zeby wiedziec ze po ekranie klika sie rysikiem a nie gwozdziem :D :D :Ddo tego bedzie miala na koszuli znaczek - informujacy o tym ze policjant zostal przeszkolony w zakresie obslugi navigacji :D cos jak mundur informuje o tym ze policjant byl w szkole policyjnej :D

Ciekawe jakby zrobic taka..hmm..rzetelna kontrole w policji - ile nielegalnego softu uzywaja nadal mimo wszystkich skandali o ktorych jakis czas glosno bylo...Ciekawe czy dali by spokoj z navi tak jak dali spokoj z mandatami za CB radia i rozmowy w czasie jazdy :D

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

"Dzisiaj w Łodzi zatrzymano około 20 osób" Info z ESKA Łódź
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

G-Boy

Post autor: G-Boy »

VoN pisze:zatrzymano około 20 osób
Nie..no kurfa leze roll .. powiedz ze 20 zamkneli za navi to ja juz kurde nie wracam do tego posranegokraju..

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Tak usłyszałem, ale no bez jajec... Chyba ich za # nie wsadzili ;-)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

G-Boy pisze:Ciekawe jakby zrobic taka..hmm..rzetelna kontrole w policji - ile nielegalnego softu uzywaja nadal mimo wszystkich skandali o ktorych jakis czas glosno bylo...Ciekawe czy dali by spokoj z navi tak jak dali spokoj z mandatami za CB radia i rozmowy w czasie jazdy :D
Wiesz co ... najśmieszniejsze jest właśnie to, że jak policjant będzie popierdzielał w cywilu z navi z nielegalną mapką - jak go zatrzymają, on pokaże swoją odznakę i go puszczą ... tak było, tak jest, tak będzie :/
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: Pereira »

Poczytałem sobie trochę postów w tym temacie i doszedłem do dość smutnego wniosku- jesteśmy narodem który brak uczciwości ma we krwi... Wcale nie jestem lepszy niż inni, nawet gorszy, sam mam podejrzaną nawigację... Ale nie mamy za grosz poszanowania dla cudzej własności, zwłaszcza intelektualnej. I w ogóle nam to nie przeszkadza! Ba, można by rzec że szczycimy się tym. I w tym świetle drugorzędnego znaczenia nabiera dla mnie fakt, czy pomysł i sposób kontroli jest absurdalny czy nie...
Pozostawiam do przemyślenia, także samemu sobie.
Youngtimer Racers Club

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Pereira pisze:jesteśmy narodem który brak uczciwości ma we krwi...
A czym to zostalo spowodowane? Nie chce zaczynac dyskusji OT na temat polityczny..ale patrzac na polskie zarobki..wcale mnie to nie dziwi ze kazdy chce miec, niewazne za ile, byle jak najtaniej i obojetnie czy legalnie. Przez to ze "czasem" jest ludziom trudniej - nauczylismy sie szukac rozwiazan najwygoniejszych.. Moze to powoli sie zmieni..kiedys...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Dokładnie ... boli mnie to, że Polak średnio zarabiający powiedzmy 2,5k zł musi na mapę wydać ok 400 zł podczas, gdy Niemiec średnio zarabiający powiedzmy 2,5k ojro kupi to samo za 100 ojro ... Niestety, ale nie dość, że mało zarabiamy, to u nas zawsze półka IT jest droższa niż na zachodzie :/
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

i o to chodzi...dokładnie jak ujął to PiasQ...dlatego są "legalne" mapy, bo są za drogie, a te co fabrycznie wrzucają do navi można spokojnie o kant dupy rozbić...

i gdyby taka mapka...nawet aktualna Auto Mapa kosztowała góra 200 złotówek, to kupiłbym sobie legalną, ale jeżeli kosztuje 578.00 PLN - AutoMapa Europe (bo tylko EU wchodzi w grę), a do tego:

Sugerowane ceny detaliczne subskrypcji wynoszą odpowiednio (z VAT):
AutoMapa Polska XL 89.00 PLN
AutoMapa Europe 179.00 PLN

Sugerowane ceny detaliczne upgrade wynoszą odpowiednio (z VAT):
AutoMapa Polska 50k -> AutoMapa Europe 279.00 / PLN
AutoMapa Polska XL -> AutoMapa Europe 279.00 / PLN

to dziękuję bardzo. Zresztą - jest na to jakaś ustawa określająca to jako zakres ich uprawnień podczas kontroli drogowej, podkreślam PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ ? ? ?

btw. jak ma się to do tego:
http://www.malopolska.policja.gov.pl/wy ... ola_rd.pdf
z którego wynika, że żadnej faktury, czy innego dokumentu potwierdzającego legalność mapy nie muszę wozić :)


Pozdrawiam
za duży obrazek

stanisław

Post autor: stanisław »

no witam czytając te wasze posty az mnie szlag trafia ze nie mozna juz mieć nawi nie długo to trzeba będzie wozic metrykę własnej osobowości juz w tym kraju mnie nic nie zdziwi

stanisław

Post autor: stanisław »

a tak na marginesie to mają jakieś prawo do ingerencji w nawi jak ktoś ma orginał to rachunek i sterte papierów mieć ze sobą

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

póki co to kontrole były, ale nie było kontrolowanych :P ... więc najprawdopodobniej ktoś dobrze zapłacił mediom, żeby dały ten artykuł :P
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

jak nawigacie kupiłes na giełdzie lub w komisie , to zazwyczaj nie maja legalność i to jest podciagnieta jako piractwo a nawed paserstwo i jest nato KK ;)
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Dzisiaj w radiu Zet mówili że nie będzie masowego sprawdzania nawigacji i że policja sama nie będzie się w to inicjować! Będą sprawdzać tylko pod warunkiem jak im zleci to właściciel praw autorskich do mapy jak będzie podejrzewał że posiadasz pirackie oprogramowanie. jednocześnie dodali że posiadając takowe oprogramowanie łamiesz prawo i nie możesz być w pełni spokojny! Ale podobno mają się zabrać na poważnie za handlujących tym oprogramowaniem w sieci!
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

no ... i wiadomo wszystko ... ;]
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ