iparts></a>
<a href= francuskie

2012 Dacia Lodgy

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: 2012 Dacia Lodgy

Post autor: Rufus »

Miałem okazję zrobić jazdę próbną Lodgy w Wieliczce - tak z ciekawości, bo wg mnie tylko Multipla jest brzydsza.

Moim zdaniem:
W skrócie - ogromna ilość miejsca w środku, wygodna pozycja za fajerką, dobrze wyciszone autko, jednak od razu czuć, że siedzi się w Dacii, a wspólne z Renault to ma tylko silnik i skrzynię.
Jest za sztywne i za długie - czułem, że prowadzę autobus, a nie Vana.
Pierwsza jazda jak również pierwszy kontakt wzrokowy zrobiły na mnie mocno negatywne wrażenie.

Auto wygląda koszmarnie, dosłownie jak pierwszy prototyp Grand Scenica II na desce kreślarskiej.

Nie mniej jednak może zrobić karierę na rynku motoryzacyjnym ze względu na atrakcyjną cenę - od 42000 zł

Niestety Renault poszło w drugą (równie negatywną stronę) - robi naprawdę ładne auta (wreszcie ładne megane, piękna Laguna III) i podobno mniej awaryjne niż dotychczas auta - no i co z tego skoro są tak ciasne, że w Cinqucento jest więcej miejsca dla kierowcy.
Jako ciekawostkę dodam, że w Latitudzie jest mniej miejsca dla kierownika niż w ciasnej Lalce III.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

marek1603
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 777
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:33
Renault: Dacia LODGY_Duster
Silnik: 1.6MPI_1.6Sce4x4
Lokalizacja: Olkusz

Re: 2012 Dacia Lodgy

Post autor: marek1603 »

No to ciekawostka Rufus.

15.09.2012 odbywać się będzie piknik dacia z prezentacją Lodgy od 10:00 do 16:00 w salonie A. Łyki na Al. Pokoju. Ja się pojawię między 10:00 a 11:00.
http://www.chomikuj.pl/marek160374" target="_blank
Moderator http://www.daciaklub.pl/forum/portal.php" target="_blank
Był Wartburg 353, Polonez 1.4, Logan 1.4, Logan MCV 1.6, a jest Lodgy 1.6 i Duster 1.6. No i 1300 w remoncie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: 2012 Dacia Lodgy

Post autor: VoN »

Rufus pisze:ako ciekawostkę dodam, że w Latitudzie jest mniej miejsca dla kierownika niż w ciasnej Lalce III.
No co Ty gadasz :) Jechałem tym i tym... fotelik sobie pięknie w latitudzie pojechał do przodu masując mi plecy... mały nie jestem a miejsca było full :)

Lodgy widziałem, oglądałem ale w środku nie widziałem- nawet mnie do niego nie ciągnęło, raczej zbyt dużo widzów podczas wystawy na mieście nie widziałem :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

MareckiEl

Re: 2012 Dacia Lodgy

Post autor: MareckiEl »

Dacie robią się coraz bardziej ładniejsze i ze smakiem. Ostatnio miałem okazję prowadzić Dustera i szczerze mówiąc nawet nawet :) a ten nowy model też ciekawie się zapowiada ,szkoda że na grilu nie ma znaczka FSO :(

ODPOWIEDZ