iparts></a>
<a href= francuskie

Nowe fotoradary

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Nowe fotoradary

Post autor: Snake »

Ponad 300 nowych fotoradarów ma zastąpić obecnie używany sprzęt. Najwięcej z nich trafi do Wielkopolski, bo aż 36.
Więcej informacjo wraz z przydziałem na poszczególne województwa w linku.
http://motoryzacja.interia.pl/news/oczy ... ie,1742078
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

agentos
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 852
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2010, 21:28
Lokalizacja: Janikowo
Kontakt:

Re: Nowe fotoradary

Post autor: agentos »

No to Misiaczki sie ostro szykują... teraz nagonka że w Polce jest najwięcej wypadków !!! i coś w tym jest jest prawdy...

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Nowe fotoradary

Post autor: Maciek R4 »

agentos pisze: i coś w tym jest jest prawdy...
a jest - wystarczy się kawałek przewieźć i popatrzeć jak ludzie jeżdżą...coraz częściej mam wrażenie, że jakaś promocja była, że "prawo jazdy gratis do samochodu" gdzieś kiedyś dawali, a człowiek się stresował na egzaminach
za duży obrazek

maksior

Re: Nowe fotoradary

Post autor: maksior »

Maciek R4, zgadzam się w 100 proc. Ja też zastanawiam się jak ci ludzie dostali prawko... najbardziej mnie wkurza jak na chama wyprzedzają i idą prawie na czołówkę. Ile to już razy musiałem zjeżdżać prawie do rowu, żeby jakiś pacan nie rąbnął w tira...

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Nowe fotoradary

Post autor: Rufus »

Nie wiem jak ktoś to liczył, albo malował mapkę, ale skoro najwięcej ma trafić do Wielkopolski, bo aż 36, to dlaczego do Mazowieckiego tylko 49?
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

gigus27

Re: Nowe fotoradary

Post autor: gigus27 »

jeszcze takiego ładnie pomalowanego i widocznego nie widziałem :)

hahahaczyk

Re: Nowe fotoradary

Post autor: hahahaczyk »

Mi się nie podoba, że za mierzenie prędkości zabrała się też straż miejska... Przecież w wielu miastach traktuje się to teraz jak biznes - ustawiamy fotoradar w najbardziej dochodowym miejscu, pstrykamy foteczki przez dwa dni, a potem się zwijamy...

Polecam ciekawy tekst dotyczący tego co robić kiedy dostanie się taki mandat od straży miejskiej.

Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Nowe fotoradary

Post autor: kajtekjr »

Fakty24 dotarły do mapy rozmieszczenia nowych fotoradarów:
MAPA FOTORADARÓW TVN24

Widzę że na DK92 z Wrześni do Poznania wylądują 4 fotoradary. Prawdopodobnie po dwa w każdym kierunku, bo droga jest dwupasmowa w obu kierunkach na odcinku ok 50 km.
W chwili obecnej na tym odcinku jest 9 masztów w obu kierunkach i ciekawe czy te nienabite znikną z pobocza?

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Nowe fotoradary

Post autor: Sidenis »

kajtekjr pisze:ciekawe czy te nienabite znikną z pobocza?
Na ten temat się już wypowiadali "mędrcy" -to są fotoradary gotowe do użycia, aby działały należy umieścić w nich kasetę. Także najprawdopodobniej nie znikną.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

hahahaczyk

Re: Nowe fotoradary

Post autor: hahahaczyk »

A ja uważam, że stacjonarnych fotoradarów powinno być coraz mniej... Kierowcy przyzwyczajają się do nich i zwalniają 200 metrów przed nimi, a jak tylko mijają to znowu ogień :D Dlatego uważam, że bardziej opłaca się kupować laserowe mierniki (suszarki) i nieoznakowane radiowozy...

Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Nowe fotoradary

Post autor: kajtekjr »

Sidenis pisze:Na ten temat się już wypowiadali "mędrcy" -to są fotoradary gotowe do użycia, aby działały należy umieścić w nich kasetę. Także najprawdopodobniej nie znikną.
A inni "mędrcy" mówią, że powinny zniknąć... A jak to będzie, nikt chyba tak naprawdę nie wie...

Awatar użytkownika
Kattegato
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 3 listopada 2011, 12:19
Renault: Megane Coupe
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Strzelno
Kontakt:

Re: Nowe fotoradary

Post autor: Kattegato »

Moim zdaniem, stacjonarne fotoraary powinny być w miejscach, w których zdarza się najwięcej wypadków. Powinny być one poprzedzone znakiem, aby kierowcy faktycznie zwalniali. Bo nie chodzi tu o mandat, tylko o bezpieczeństwo.
Swoją drogą radary przenośne to także dobry pomysł, np. na łapanie wariatów drogowych, bo czasem jak widzę, mijający mnie samochód z prędkością światła (matafora taka), który później wpycha się przed inny samochód, bo nagle z naprzeciwka coś jedzie, to mam ochodę tego kierowcę dorwać i mu lanie dać.
policja
Bo jest paru ludzi, bo jest parę w zyciu dobrych chwil...
KEEP CALM AND JOIN PIKUR
I love my Megane! http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=12008 #63

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Nowe fotoradary

Post autor: Sidenis »

Kattegato pisze:Moim zdaniem, stacjonarne fotoraary powinny być w miejscach, w których zdarza się najwięcej wypadków.
Ponoć tak już jest. Przynajmniej jeśli chodzi o nowe puszki. Zresztą taki był zamysł przy nowelizacji czegoś tam (nie wiem czy to było rozporządzenie czyjeś czy ustawa), żeby ukrócić nabijanie kasy gminnej.
Kattegato pisze:Swoją drogą radary przenośne to także dobry pomysł, np. na łapanie wariatów drogowych, bo czasem jak widzę, mijający mnie samochód z prędkością światła (matafora taka), który później wpycha się przed inny samochód
Podejrzewam, że to może i tak nie zadziałać na takich... no ale jakiś sposób już jest.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

hahahaczyk

Re: Nowe fotoradary

Post autor: hahahaczyk »

A Np. Niemcy już nie inwestują w stacjonarne fotoradary. Tam się po prostu mogą bezkarnie czaić z suszarką za krzakami i korzystają z tego do woli. Wystarczy ruszyć się gdzieś poza autostradę, żeby zobaczyć co tam się dzieje... :)

_________________
Porównanie: benzyna lpg

rotex

Re: Nowe fotoradary

Post autor: rotex »

hahahaczyk pisze:A Np. Niemcy już nie inwestują w stacjonarne fotoradary. Tam się po prostu mogą bezkarnie czaić z suszarką za krzakami i korzystają z tego do woli. Wystarczy ruszyć się gdzieś poza autostradę, żeby zobaczyć co tam się dzieje... :)
Czyli u nas pewnie niedługo będzie to samo:(

ODPOWIEDZ