iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Scenic Vision [2024]

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 5603
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Laguna 3
Silnik: F4Rt
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Renault Scenic Vision [2024]

Post autor: kudlaty »

Dziś Renault zapisuje kolejny rozdział w swojej historii i prezentuje innowacyjny concept car, który jest awangardowy i wizjonerski. Nadwozie jest zapowiedzią przyszłego, w 100% elektrycznego samochodu rodzinnego Renault. Wnętrze oraz zastosowane technologie zapraszają do podróży w nowe czasy, do przyszłości, w której technologie i innowacje zapewnią bardziej zrównoważony świat przyjazny dla środowiska i dla ludzi.

Concept car Scenic Vision wytycza nową drogę – drogę bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i inkluzywnej mobilności. Jest wizjonerski i bada nowe możliwości. Pokazuje w konkretny sposób potencjał najbardziej zaawansowanych technologii w obszarze dekarbonizacji i ucieleśnia trzy filary strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Renault Group: środowisko, bezpieczeństwo i inkluzywność.

• Zastosowanie ekoprojektowania i innowacyjnych rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym, z ponad 70-procentowym udziałem surowców wtórnych, w tym w wielu przypadkach tzw. zamkniętej pętli, oraz 95% surowców nadających się do recyklingu w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony zasobów.
• Hybrydowy napęd elektryczno-wodorowy ma skrócić czas postoju związany z koniecznością doładowania samochodu, a jednocześnie zmniejszyć ślad węglowy, również samego akumulatora. Renault Scenic Vision może się poszczycić zerową emisją w procesie produkcji i podczas jazdy, a jego ślad węglowy jest o 75% mniejszy w porównaniu z klasycznym elektrycznym samochodem.
• Pokładowe technologie oferują wysoki poziom bezpieczeństwa podróżujących i umożliwiają zmniejszenie liczby wypadków nawet o 70%.
• Ten samochód studyjny to także wyraz dążenia całego zespołu projektantów do stworzenia jedynego w swoim rodzaju pojazdu dostosowanego do potrzeb wszystkich użytkowników, w którym dostępność jest podstawowym założeniem projektowym.

Wszystkie podjęte przez firmę zobowiązania nie wystarczą, jeśli nie zastosujemy ich również do naszych samochodów. Dlatego poprosiłem zespoły projektowe o stworzenie pierwszego concept-caru, który w pełni będzie ucieleśniać naszą nową strategię ESG i jej trzy filary: ochronę środowiska, bezpieczeństwo i inkluzywność. Nazwaliśmy go Scenic Vision. Scenic – tak jak nasz kultowy samochód, który zapewniał pełnię życia i Vision – bo odpowiada nowym oczekiwaniom ludzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło RenaultPL

+ bardzo fajny artykuł z premiery
https://auto.dziennik.pl/premiery/artyk ... wideo.html

Jak Wam się podoba?

ODPOWIEDZ