gadzety francuskie

Nowy track car Mégane R.S. TC4

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 4806
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: M1Cabrio
Silnik: K4J
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nowy track car Mégane R.S. TC4

Post autor: kudlaty »

Nowy track car Mégane R.S. TC4: prawdziwy pogromca torów wyścigowych przygotowany przez R.S. Performance i Vuković Motorsport

Rodzina track carów Renault Sport Cars powiększyła się o imponujący swymi osiągami bolid TC4, łączący bogate know-how R.S. Performance z doświadczeniem w wyścigach torowych teamu Vuković Motorsport, konstruktora Mégane WTCR. To prawdziwy TCR replica, stworzony z myślą o wszelkich track days. Kilku klientów-szczęśliwców będzie mogło zlecić wykonanie modelu szwajcarskiemu teamowi.
- TC4 jest owocem współpracy R.S. Performance i teamu Vuković Motorsport, zaangażowanego w program TCR w Europie, a ostatnio również w program WTCR z bolidami Mégane R.S.
- Stworzony na bazie Mégane R.S. bolid TC4 otrzymał zestaw elementów nadwoziowych znacząco poprawiających jego aerodynamikę, mocniejszy silnik, osiągający 360 KM dzięki w pełni elektronicznemu sterowaniu, większą turbinę, udoskonalony układ wydechowy i zoptymalizowany układ chłodzenia oraz zmodyfikowany układ jezdny. To wystarcza, by zapewnić purystom doznania na poziomie wyścigowych bolidów.
- TC4 to ultra ekskluzywna, limitowana seria sygnowana Vuković Motorsport, prawdziwe ucieleśnienie wyścigowych Mégane, wystawianych przez tę stajnię, stworzona z myślą o ekstremalnych doznaniach podczas track days.
- TC4 został oficjalnie zaprezentowany podczas drugiej edycji R.S. Days.

Robert Bonetto ‒ dyrektor generalny Renault Sport Cars:
"Bardzo się cieszymy z możliwości zaprezentowania tej ultrawyczynowej wersji, stworzonej przez team Vuković Motorsport w ramach ścisłej technicznej współpracy opartej na tych samych wartościach. TC4 jest przeznaczoną dla purystów wersją track days modelu wyczynowego, wystawianego do wyścigów przez zespół Vuković Motorsport. Stanowi doskonały symbol połączonego know-how naszych firm”.

Milenko Vuković ‒ prezes Vuković Motorsport:
"Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej współpracy z R.S. Performance, której efektem jest ta wyjątkowa maszyna, a także z umożliwienia naszym największym fanom nabycia własnego TC4. Dzięki temu track carowi będą mogli poczuć doznania, jakich dostarczają nasze wyścigowe bolidy WTCR na torze.

Rodzina track carów na bazie Clio R.S. (TC1 i TC2, zaprezentowane w grudniu 2018 r.) oraz Mégane (TC3 na początku 2020 r.) powiększyła się o kolejny bolid, TC4, stworzony na bazie Mégane IV R.S. Tym razem chodzi o Mégane R.S., tuningowane przez Vuković Motorsport – prywatną szwajcarską stajnię, która po raz pierwszy wystawiła Mégane w 2019 roku w europejskich mistrzostwach TCR. Specjalista od tuningu i produkcji samochodów wyścigowych poświęcił mijający pierwszy rok na uczenie się tej dyscypliny. Pojawiły się pierwsze sukcesy, jak dwukrotne czwarte miejsce zdobyte przez Jacka Younga w Barcelonie. Ponadto australijska filia Renault wystawiła oficjalnie Mégane R.S. TCR w lokalnych mistrzostwach.

TCR stworzono z myślą o zaoferowaniu purystom ładunku adrenaliny, prędkości i wszelkich doznań, jakich mogliby szukać, aby mogli dokonać imponujących wyczynów podczas serii jazd na torze (samochód nie ma homologacji do jazdy po drogach). TC4 ‒ symbol partnerskiej współpracy R.S. Performance i Vuković Motorsport ‒ to prawdziwa kwintesencja know-how zdobytego dzięki bolidom TCR. Wykorzystując Mégane R.S. jako bazę, zmodyfikowano je, by uzyskać parametry jak najbardziej zbliżone do bolidów wyścigowych poprzez ingerencję w silnik, układ jezdny i nadwozie.

Układ jezdny: regulowany ze zmodyfikowanym zawieszeniem, wzmocnione hamulce, przejście z czterech na dwa koła pędne jak w Mégane Trophy-R w celu zmniejszenia masy pojazdu i uzyskania bardziej „torowej” charakterystyki.

Silnik: zoptymalizowany układ chłodzenia, turbina o większej średnicy, zmodyfikowana mapa wtrysków dla zwiększenia mocy do 360 KM. Zautomatyzowana skrzynia biegów EDC z podwójnym sprzęgłem. Specjalny układ wydechowy, ręcznie wykonany przez Vuković Motorsport.

Zestaw elementów nadwozia: poszerzone nadkola, kompletny zestaw elementów poszerzających nadwozie (identyczny jak w wersjach wyścigowych) i spojler. Maska zoptymalizowana pod kątem skuteczności chłodzenia. Obręcze kół OZ Racing® w kolorze złotym. Kolory firmowe RS Performance – złoty i czarny (logo na dachu, boczne pasy itd.).

Dzięki współpracy z R.S. Performance, team Vuković Motorsport podjął się przygotowania limitowanej serii 30 egzemplarzy zestawu R.S. Performance dla ultraekskluzywnej wersji, która może zostać spersonalizowana na życzenie. To w sam raz, by sprawić sobie auto wyglądem i osiągami zbliżone do bolidów wyścigowych.

TC4 został oficjalnie zaprezentowany podczas drugich R.S. Days we Francji, które odbyły się na torze wyścigowym w Le Castellet (Francja) 3 i 4 października br. W programie znalazły się między innymi wyścigi Clio Cup France, Alpine Cup i GT4 w ramach trzeciej rundy mistrzostw Francji w wyścigach torowych. R.S. Days są organizowane w różnych krajach Europy, niemal zawsze w ramach mistrzostw Formuły Renault Eurocup i Clio Cup.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

źródło RenaultPL
#7 kudlaty, Sebastian
Moja "żony" Megane I Cabrio i Białe Kangoo lub Biały Trafic oklejone SKUBA, SSRallyTeam
EX: R19, Megane Coupe, Megane II Sport, Kangoo III, R11, Laguna III GT.

ODPOWIEDZ