iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/paliwa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
raventix

[Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/paliwa

Post autor: raventix »

Witam serdecznie :)

Od razu mówię że jestem klasycznym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość :) Otóż wiem co chcę osiągnąć:

1. przyjemniejszy dźwięk silnika
2. wzrost mocy silnika który jednak na pewno będzie i tak nieznaczny ( niezauważalny )

1.Mianowicie chciałbym aby klasyczny klekot silnika 1.9 DCI w moim Scenicu przybrał przyjemniejszą dla ucha barwę głosu. Czy wymiana filtra powietrza ( Filtron ) na K&N przyniosłaby jakąkolwiek zmianę w tym względzie?
2. Czy zmiana filtra paliwa na inny ( proszę o propozycję ) przyniosłaby jakiiekolwiek korzyści w tej kwestii? W propozycjach proszę uwzględniać filtry którę mogę zamontować w miejsce standardowych, czyli bez żadnych modyfikacji.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: Snake »

Temat filtra i mocy to temat rzeka. Wiadomo że przyrostu mocy nie osiągniesz, polepszyć ciut może się zbieranie Scenic-a w jakimś tam zakresie obrotów. Dzwięk silnika na pewno przyjemniejszy dla ucha będzie.
Jeżeli chcesz troszkę mocy podnieść to chip-a zapodaj. Z tego co słyszałem można za 400-500zł już troszkę więcej wyciągnąć z tego 1.9
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

raventix

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: raventix »

A może ktoś z Was używa filtra powietrza K&N w/w modelu Scenica i mógłby podzielić się wrażeniami akustycznymi po jego włożeniu? Chip raczej mnie nie interesuje. Nie chcę za wszelką cenę podnieść mocy w swoim aucie. Jedynie poprzez wymianę podstawowych elementów, a jeśli to niemożliwe to świat się nie zawali :) Natomiast skupmy się na barwie silnika :)

G-Boy

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: G-Boy »

raventix pisze:A może ktoś z Was używa filtra powietrza K&N w/w modelu Scenica i mógłby podzielić się wrażeniami akustycznymi po jego włożeniu? Chip raczej mnie nie interesuje. Nie chcę za wszelką cenę podnieść mocy w swoim aucie. Jedynie poprzez wymianę podstawowych elementów, a jeśli to niemożliwe to świat się nie zawali :) Natomiast skupmy się na barwie silnika :)
Jak chcesz miec inna barwe silnika, to go przemaluj. Bo to jedyna sensowna odpowiedz na to o co pytasz.

Jesli wlozysz filtr K&N (mialem, polecam w sumie calkiem wporzo sa). Na pewno nie zaszkodzisz silnikowi. Pamietaj jednak, ze ten filtr jest cienszy, ma wieksza przepustowosc powietrza, ale tez zapewne minimalnie gorsza filtracje. (cos za cos). Jesli natomiast jezdzisz normalnie a nie po torze - jesli chcesz sie lepiej czuc - filterek na poczatek moze byc. Odczuwalnego przyrostu mocy nie bedzie, ale mozliwe ze wiecej powietrza = mniej paliwa. Dzwiekowo tez NIC sie nie zmieni. Roznica miedzy tym a zwyklym filtrem , to jeszcze to, ze ten filtr musisz czyscic co okolo 10-15kkm, co oznacza ze z filtrem musisz kupic odrazu specjalny plyn do czyszczenia (i scisle przestrzegac zasad jego "prania") oraz olej do filtrow powietrza, aby go nasaczyc po umyciu. Czynnosc łatwa, jednak nie wolno jej zaniedbac.

Dalej: chip - najprostszy sposob - ale nie wiem jak wplynie na trwalosc silnika jesli nie bedziesz nic wiecej wymieniac. Jesli jednak ta opcja odpada, to ok.

Filtr paliwa - tu chyba akurat wiele nie da jego wymiana, bowiem wiecej paliwa niz wtryskuja wtryskiwacze do cylindrow nie dostarczysz, wiec? Po co inwestowac w cos, co i tak niczemu nie przeszkadza? Przy seryjnym aucie, to kasa wyrzucona w bloto, tak mi sie wydaje. Gdybys mial mocniejsze wtryski, wtedy musialbys miec wydajniejsza pompe itd...

raventix

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: raventix »

Czyli temat do zamknięcia :)

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: Snake »

Ja myślę że nie ma co zamykać tematów w dziale tuning ;) Może ktoś wrzuci jakiś filmik albo cuś
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Szumak

Re: [Scenic 1 PH 2 z 2003, 1.9DC] Zmiana filtra powietrza/pa

Post autor: Szumak »

raventix pisze:A może ktoś z Was używa filtra powietrza K&N w/w modelu Scenica i mógłby podzielić się wrażeniami akustycznymi po jego włożeniu?
Nie ma wyraźnej różnicy w akustyce.
G-Boy pisze:Roznica miedzy tym a zwyklym filtrem , to jeszcze to, ze ten filtr musisz czyscic co okolo 10-15kkm
A to dziwne. Co 10kkm wymieniałem filtry papierowe (bo miałem już wyraźny spadek mocy).
Producent K&N zaleca czyszczenie co 50 000 mil
http://www.knfilters.com/filtercharger.htm

Z tego co pamiętam, w instrukcji do mojego było pierwsze czyszczenie do 60kkm i kolejne co 30kkm. Mam przejechane około 20kkm i nie odczuwam spadku mocy.

ODPOWIEDZ