iparts></a>
<a href= francuskie

Clio 1.6 16V turbo

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kubex83

Clio 1.6 16V turbo

Post autor: Kubex83 »

Witam,

jaka jest szansa zalozenia Turbo do tego modelu? Czy wogole jest to mozliwe?

kaziu1985pn

Post autor: kaziu1985pn »

Kubex83, wszystko jest możliwe kwestia opłacalności. kiedyś na sieci był wątek tego silnika uturbionego w megance 2.

Awatar użytkownika
Daroot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 07:21
Renault: Subaru Forester
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Iława/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Daroot »

Można delikatnie i wtedy "soft turbo" albo po całości na "hard turbo".
Wez poprawke jak kolega wyzej napisal - na koszty. W wiekszosci przypadkow bardziej oplaci sie sprzedac auto, dolozyc i kupic fabrycznie uturbione autko.

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Post autor: torek »

Poczytaj w klubi renault clio, bo wiem że tam był już taki projekt.

Co do megane. wszystko zależy od tego gdzie się to zrobi. np kolega który robił to w megane II na soft turbo załadował chyba 0.6 bara( co już jest przeginką bo max jest 0,5) wypluło mu to 175KM, ale... zajechał motor i skrzynię. zmniejszył boosta do 0,3bara, miał około 150KM.. i znów coś się wysrało, więc sprzedał turbo. Robił to w jakiejś dziwnej firmie specjalizującej się tuningu aut i zakładaniu lpg. koszt wykonania instalki ST to jakieś 7tyś zł.

Inny koleś zrobił to w megane 1.4 16V tyle że u grabowskiego, dołożył dodatkowe dwa wtryski paliwa, na doładowaniu 0,3 bara wypluło mu to 131KM i auto śmiga bezawaryjnie już ze dwa lata ( zrobił około 35tyś km) i też wtedy płacił około 8 tyś zł. Niestety Teraz u grabowskiego to trochę więcej kosztuje bo około 9-10tyś cry za mój silnik 1.8 krzyknął 12tyś zł, więc niestety podziękowałem :P i sam ze znajomy będę turbił mój silniczek. ;)

ODPOWIEDZ