iparts></a>
<a href= francuskie

Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
raccon-city
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 14 września 2019, 14:48
Renault: Laguna III
Silnik: FR4T

Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: raccon-city »

Witam wszystkich użytkowników. Poszukuję osób które posiadają wiedzę na temat laguny III 2.0t 125kw. Jestem w trakcie małego projektu tej laguny.
1.
Poszukuję informacji na temat skrzyni która siedzi w tej lagunie. Czy ktoś z użytkowników podnosił moc w podobnej lagunie i moment obrotowy, jeśli tak do jakich parametrów. Wiem jaka tam jest skrzynia to Jatco JF613e (AJ0) bądź inne oznaczenia w Mistsu i Nissanie. Nie będę się rozpisywał. Oficjalnie Renault podaje maksymalny moment obrotowy dla tej skrzyni 330 dla benzyny i 360 diesel. Natomiast ta sama skrzynia pracuje z silnikiem V9X CR diesel w Lagunie III który generuje moment 450mn. Wiec tu biora sie nie jasnosci. Czy ktoś realnie podnosił moment w 2.0t 125kw i do ilu lub wie coś na ten temat?

2.
Jaki układ hamulcowy będzie pasował na przód. Chodzi mi o zaciski (np 4 tloczkowe, czy od RS jakiejś Meganki) i jakie tarcze do tego można założyć żeby to grało. Czy ktoś robił podmiany?

Póki co jest zrobiony chip w TC-Performance. Laguna wyplula 199km i 312 momentu. Blokuje turbina i układ wydechowy. W najbliższym czasie będzie zrobiony kompletny układ wydechowy (downpipe, catback itp) z kwasowki. Do tego będzie przerobiona turbina na td04-15/19t plus intercooler i wtedy stage 2. Pozdrawiam

patrykwoj
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 20 czerwca 2017, 08:14
Renault: Laguna Coupe GT
Silnik: 2.0T F4RT 204km

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: patrykwoj »

Wiecej niz 400NM to ci i tak silnik nie wytrzyma bez ruszania dołu.

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. 435NM 204 KMlaguna 3 2.0dci i miałem wgraną mapę pod samochód . Także wszystko jest ok 😉
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 października 2021, 19:34 przez RadekNE L3 GT, łącznie zmieniany 2 razy.

criswrock
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2014, 21:15
Renault: Przed zakupem
Silnik: brak

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: criswrock »

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji.
Może kogoś to zainteresuje.
W silniku 2.0 DCI Seria to Moc 150 KM Moment 320 Nm auto to Renault Koleos 2011/2012 4x4 Automatyczna skrzynia biegów Jatco JF613e (AJ8 000) zleciłem chipa stage 1 bez ruszania dołu tylko program.
Oczywiście wszystko zrobione na profesjonalnej hamowni 4x4 V-Tech
Po zhamowaniu wyszło Moc 143,7HP (4181RPM) i Moment 297 Nm (2661 RPM) czyli poniżej serii.
A więc poszedł indywidualny program i po zhamowaniu wyszło: Moc 191,5 HP(3882 RPM) oraz Moment 398 Nm (2459 RPM).
Po tym zabiegu nie ten samochód przy masie 1820 kg jest naprawdę super.
W dodatku moc i moment jest dostępny przy niższych obrotach silnika.
Przebieg 90 000. Oczywiście salon Polska.
Mam zamiar wymienić oczywiście teraz olej w tej skrzyni biegów. i moje pytanie czy zalewać tylko olejem Elfmatic J 6 czy może jest jakaś alternatywa. Dodam,że wykorzystam ok.10 litrów tego oleju,ponieważ robię to metodą statyczną aczkolwiek razy 3.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: adamos111 »

Ja u siebie w Koleosie do wymiany oleju w skrzyni użyłem tego oleju https://allegro.pl/oferta/ravenol-atf-t ... gkQAvD_BwE.
Koleos i Modus

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam . Kolego to ,że auto masz z PL salonu to nie znaczy ,że jest lepszy 😉 . Olej to elfmaic j6 albo ravenol atf type j2/s . Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze do wymiany oleju oraz powinien być filtr wymieniony.

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: Rufus_skp »

Ta sama skrzynia AJ0 Jatco JF613e napędza Latitude 3.0 V6 DCI - 240 KM/450 Nm w serii.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

criswrock
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2014, 21:15
Renault: Przed zakupem
Silnik: brak

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: criswrock »

Witam . Kolego to ,że auto masz z PL salonu to nie znaczy ,że jest lepszy 😉 . Olej to elfmaic j6 albo ravenol atf type j2/s . Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze do wymiany oleju oraz powinien być filtr wymieniony.
Olej wymieniony statycznie 3 razy temperatura oleju przy wymianie zachowana.
Olej oczywiście Elfatic J6.Miałem przygotowane 10 litrów poszło 7,65L.
Dodatkowo wymienione oleje w tylnym moście i skrzynce rozdzielczej.
Wymieniłem też komplet tulei w wózku 4 szt. Trafiłem oryginały w dobrej cenie.
Zmienione też klocki z tyłu na TRW.
Jeśli chodzi kolego o filtr w tej szczególnej skrzyni automatycznej to jest on w środku i wymienić go można tylko przez rozebranie skrzyni.
Dlatego producent nie zaleca wymiany dynamicznej w tej skrzyni dlatego nawet nie ma możliwości podpięcia się do niej w tym celu.
Jeśli chodzi o to,że napisałem salon Polska to dlatego,że to konkretne auto miało jednego właściciela przez 9,5 roku i kupione i serwisowane tylko w salonie 7 km od mojego domu. Jak by było mało to mam w tym salonie kolegę, który jest kierownikiem warsztatu mechanicznego.
Nie twierdzę ,że jest lepsze bo serwis w ASO(różnie z tymi ASO bywa) ale znam całą historię tego egzemplarza.
W dodatku celowo po rozmowie z kierownikiem(kolegą) tuleje wózka i olej w automacie wymieniałem po za ASO.
Oleju w skrzyni nie wymieniają wiadomo temat znany.
Natomiast samych tulei też nie wymieniają bo ich nie mają osobno tylko cały kompletny wózek wraz tulejami koszt ok.2500 zł.
Jest alternatywa w postaci kupna samych tulei w ASO Nissana 3 km dalej i wymiana ich w ASO Renault.
Aczkolwiek tuleje w Nissanie strasznie podrożały ostatnio ok.650zł.
Kupiłem komplet oryginał Renault Group za 200 zł.
Wymiana 400zł.

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: Rufus_skp »

criswrock pisze: poniedziałek, 18 października 2021, 23:18
Jeśli chodzi kolego o filtr w tej szczególnej skrzyni automatycznej to jest on w środku i wymienić go można tylko przez rozebranie skrzyni.
Dlatego producent nie zaleca wymiany dynamicznej w tej skrzyni dlatego nawet nie ma możliwości podpięcia się do niej w tym celu.
Jeśli chodzi o filtr, to zgadzam się, dlatego właśnie wymiana statyczna jest niesukcesywna - w zasadzie zalewasz tylko ok 1/2 ilości oleju, przy czym cały syf zostaje na dnie skrzyni.
I właśnie z uwagi na to, że filtr jest niewymienialny bez rozpołowienia skrzyni lepsza jest wymiana dynamiczna.
W skrzyni AJ0 jak najbardziej jest możliwość podpięcia Maszy do dynamicznej wymiany oleju - wykonywałem tę operację już 2 razy.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

criswrock
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2014, 21:15
Renault: Przed zakupem
Silnik: brak

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: criswrock »

Tylko ,że ja zlewałem trzykrotnie z odstępami czasu łącznie użyłem ok. 7,65 L oleju ElfMatic J6. We Wrocławiu nie znalazłem nikogo kto by wymieniał w tej skrzyni automatycznej olej dynamicznie.
Gdzie wykonywałeś tą operację? Lokalizacja?

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: Rufus_skp »

Akurat we Wrocławiu właśnie i drugi raz w okolicach Krakowa - w Rudawie ;-)
Jak dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz.
Do dynamicznej wymiany potrzeba było ok 9 litrów oleju.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

criswrock
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2014, 21:15
Renault: Przed zakupem
Silnik: brak

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: criswrock »

Pamiętasz może ile płaciłeś za wymianę dynamiczną i gdzie we Wrocławiu to robiłeś?
Co ile robisz taką wymianę dynamiczną skoro już dwa razy robiłeś?

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: Rufus_skp »

Jak będę w domu (jestem w delegacji), to sprawdzę Ci gdzie robiłem to we Wrocławiu.
Koszt ok 1200 zł - cenę robi głównie olej, bo potrzeba ok 9 litrów do pełnej wymiany.
Olej wymieniany był przy 100 000 i przy 180 000 km, następną planuję przy 250 000 km.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

ODPOWIEDZ