iparts></a>
<a href= francuskie

Polerowanie/malowanie pokrywy zaworow

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
gogolix

Polerowanie/malowanie pokrywy zaworow

Post autor: gogolix »

Witam :) Polerował ktoś z was pokrywę zaworów w megane PHI 2.0 8V ?? Ja właśnie jutro zamierzam zabrać się do częściowego wypolerowania i pomalowania lakierem termicznym. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?? Jakaś foto-relacja też by się przydała :)

minime

Re: Polerowanie/malowanie pokrywy zaworow

Post autor: minime »

gogolix pisze:Witam :) Polerował ktoś z was pokrywę zaworów w megane PHI 2.0 8V ?? Ja właśnie jutro zamierzam zabrać się do częściowego wypolerowania i pomalowania lakierem termicznym. Może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?? Jakaś foto-relacja też by się przydała :)
Czolem,
moglbym polecic do takiego malowania farby w sprayu VHT (wysokotemperaturowe farby) do zaciskow, pokryw zaworów, blokow silnikow, kolektorow itp.
Obrazek
jesli chodzi o malowanie aluminiowej pokrywy (farba VHt Wrinkle Finish - koszt ok 68 PLN za puszke)
1) jesli jest ona juz pomalowana inna farba to najlepiej ja usunąć albo środkiem do usuwania powłok lakierniczych (SCANSOL) albo (co jest mniej pracochlonne i szybsze) pokrywe wypiaskowac (zachowujac oczywiscie ostroznosc aby nie postaly wglebienia przy piaskowaiu), Pan Kazio nie powienien za te 10 minut roboty brac wiecej niz 15 PLN.
2) Następnie wystarczy odtłuścic pokrywe (jesli ma jakies napisy ktore chcielibysmy wypolerowac po malowaniu - mozna pokryz je kremem (np NIVEA), doskonale sie do tego celu nadaje i po malowaniu delikatnie skalpelem zdjac farbe z miejsc w ktorych nie chcielibysmy jej miec.
3) Malowanie. Na zdjetej pokrywie w temperaturze okolo 20stopni kladziemy po sobie kolejne warstwy odczekujac az kazda z warst przeschnie. Dla uzyskania fajnej struktury wystarczaja 3-4 warstwy. Niektorzy po operacjach malowania wygrzewaja pokrywy w temperaturze 150st w piekarniku
4) zalozenie pokrywy z nowa uszczelka i silokonem temperaturowym

ponizej kilka linkow dot. malowania z innych zrodel. Fajnie jakby ktos mogl zrobic tutaj fotorelacje co do pokryw w Renault.

http://uk.geocities.com/honda_how_to/pa ... cover.html
http://www.grafix.dolsat.pl/honda/foto/ ... worow_WHT/

Obrazek

pozdrawiam
Mini


dodatkowo zalaczam katalog jakby ktos potrzebowal inne farby VHT
link
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 maja 2009, 10:56 przez minime, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

czyżby jakaś reklama ? :)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

squerback

Post autor: squerback »

Witam
Mam pytanko nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie można kupić taki lakier strukturalny.
Proszę o podpowiedź (sama cena nie wystarczy )
Dzięki

ODPOWIEDZ