iparts></a>
<a href= francuskie

Chip Tuning - Nowe TCe

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Glovash
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2015, 17:50
Renault: Clio IV GT
Silnik: TCe 120
Lokalizacja: Poznań

Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: Glovash »

Witam,
Nie miałem wcześniej Renault , jednak ze względów zawodowych mam w garażu Clio GT TCe 120 EDC
Czy znacie jakieś firmy w polsce, które zajmują się już modyfilacjami nowej generacji silników TCe ??
Rozmawiałem z EcuProject'em i TuneForce'm z ktorymi mam doświadczenie z poprzednimi autami ale raczej Reni nie grzebią a TCe jest podobno mało podatne i się nie podejmują.
Zostaje jeszcze CTR , CompSport .. Ale raczej też firmy specjalizujące się w VAGach..

Jakieś sugestie??

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: BlackRaven »

Niestety słabość naszych mechaników - tunerów wynika z nieporadności nauczyli się na VAG bo to proste.
Kiedyś VW były najlepsze bo soft był w internecie a francuzy były złe bo do momentu jak nie pojawiło się w necie DDT 2000 czy chiński clip to nie ogarniali. To nie auta były winne tylko skąpstwo mechaników (zakup softu). Czy nie można zrobić porządnie renault ? Można skoro mam Clio V6 z kompresorem i to wszystko odpowiednio zestrojone z sekwencyjną skrzynią. Wszystko można ale musi być fachowiec a nie sklep ze wszystkim po 5 zł. Większość "tunerów" niestety wgrywa sztancę i nie bierze pod uwagę możliwości silnika już nie raz to udowodniłem.
Jeśli jednak ktoś godzi się na sztancę to polecam: https://www.fastchip.nl/
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

SzaloneKombi
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 16 maja 2015, 13:37
Renault: Megane GT
Silnik: 2.0

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: SzaloneKombi »

Zaatakuj Ecu- Performance . w kwestii Renaultow maja mocno obcykany temat. Osobiscie robilem u nich megane GT i bez zadnych przerobek wydechu, dolotu czy wiekszego IC ze o wyciananiu kata nie wspominam zrobili mi z 220KM/340Nm, 298KM/445 Nm.
Samochod od momentu wirusa przelatal juz 50,000 km i ZERo problemow . malo tego w srednich obrotach mniej pali . Ogolnie jestem bardzo zadowolony, zreszta nei tylko ja bo polowa forumowiczow z forum renault - sport robila u nich meganki i clio i nikt zlego slowa nie powiedzial.

areczekmaniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 7 stycznia 2016, 16:03
Renault: megane
Silnik: 2.0

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: areczekmaniak »

mój znajomy robił u ecu- performance i jest mega zadowolony, tylko mają obecnie terminy z wyprzedzeniem nawet 3miesięcznym

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: blondas »

Firma Unitronic robi 2 litrówki z gamy Renault to może i 1.2 Ci pomodzą
www.unitronic.pl
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

mehlold
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 9 września 2016, 13:27

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: mehlold »

Ja bym tego silnika nie grzebał. Z tej małej pojemności i tak jest dość mocno wyżyłowany, więc chip jeszcze pewnie pogorszy jego trwałość.

Robin
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2017, 11:58
Renault: Megane 4 sport gt
Silnik: 1.6

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: Robin »

Witam może ktos podsunie pomysł na mojego megane 4 GT silnik 1.6 obecnie 205KM fabryczna moc

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: spoogie »

W kreatormocy.pl robią, można ich podpytać.
http://www.kreatormocy.pl/katalog/renau ... tce-120-km" target="_blank
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
wiktorrod
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 maja 2016, 12:56
Renault: megan
Silnik: 1.2 tce

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: wiktorrod »

Robin jak jesteś z wawy to tylko i wyłącznie Unitronik oni sie znają i nie jedno bardzo mocne megan rs wyszło z pod ich ręki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rzepcio
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 19 czerwca 2016, 17:27
Renault: Laguna II ph II
Silnik: 2.0 dCi

Re: Chip Tuning - Nowe TCe

Post autor: Rzepcio »

A jak jest z chipowaniem tego starszego 1.2 TCe np. z Twingo? Tam jest tylko 100 KM i ciekaw jestem jakie są różnice w mechanice między 100 KM a 130 KM, czy to tylko program?

ODPOWIEDZ