gadzety francuskie

Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
raccon-city
Bywalec
Bywalec
Renault: Laguna III
Silnik: FR4T

Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: raccon-city » sobota, 14 września 2019, 15:29

Witam wszystkich użytkowników. Poszukuję osób które posiadają wiedzę na temat laguny III 2.0t 125kw. Jestem w trakcie małego projektu tej laguny.
1.
Poszukuję informacji na temat skrzyni która siedzi w tej lagunie. Czy ktoś z użytkowników podnosił moc w podobnej lagunie i moment obrotowy, jeśli tak do jakich parametrów. Wiem jaka tam jest skrzynia to Jatco JF613e (AJ0) bądź inne oznaczenia w Mistsu i Nissanie. Nie będę się rozpisywał. Oficjalnie Renault podaje maksymalny moment obrotowy dla tej skrzyni 330 dla benzyny i 360 diesel. Natomiast ta sama skrzynia pracuje z silnikiem V9X CR diesel w Lagunie III który generuje moment 450mn. Wiec tu biora sie nie jasnosci. Czy ktoś realnie podnosił moment w 2.0t 125kw i do ilu lub wie coś na ten temat?

2.
Jaki układ hamulcowy będzie pasował na przód. Chodzi mi o zaciski (np 4 tloczkowe, czy od RS jakiejś Meganki) i jakie tarcze do tego można założyć żeby to grało. Czy ktoś robił podmiany?

Póki co jest zrobiony chip w TC-Performance. Laguna wyplula 199km i 312 momentu. Blokuje turbina i układ wydechowy. W najbliższym czasie będzie zrobiony kompletny układ wydechowy (downpipe, catback itp) z kwasowki. Do tego będzie przerobiona turbina na td04-15/19t plus intercooler i wtedy stage 2. Pozdrawiam

patrykwoj
Bywalec
Bywalec
Renault: Laguna Coupe GT
Silnik: 2.0T F4RT 204km

Re: Laguna III 2.0t automat Skrzynia biegów

Post autor: patrykwoj » czwartek, 10 października 2019, 08:30

Wiecej niz 400NM to ci i tak silnik nie wytrzyma bez ruszania dołu.

ODPOWIEDZ