iparts></a>
<a href= francuskie

Zakup Scenica I

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Baron

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Baron »

Martinez pisze:A co powiedzą właściciele dCi? Czy mieliście problem z tą tuleją łączącą skrzynię z półosią? Ja w megi dwa razy straciłem napęd i kolejny raz groził zerwaniem frezów na skrzyni. Tyczy się to megane i sceniców I ph2.
ten typ tak ma ;) Debilne rozwiązanie i tyle. Ja również kiedyś straciłem przez to napęd, ale poza tym zacne autko i motorek! Z czystym sumieniem polecam. Na wtryski nigdy nie narzekałem, a paliwa "premium" nie widziało ;) Po prostu sprawdzona zwykła ropka...

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:11
Renault: Lanos i CC
Silnik: 16v
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zakup Scenica I

Post autor: skrzatekMK »

Cześć,

Możecie mi jeszcze powiedzieć jak się sprawuje automat w scenikach I? Awaryjny? Ile tysięcy kilometrów wytrzymuje bezproblemowo?

Jenczu

Zakup Scenica I [Proszę o pomoc]

Post autor: Jenczu »

Witam wszystkich użytkowników forum. :* Bardzo się ciesze ,że tutaj do Was trafiłem. Otóż mam problem planuje zakup Scenica I Ph2. Nie wiem w ogóle jakiego mam szukać silnika do mojej jazdy ( na forach motoryzacyjnych ,każdy gada tylko to co usłyszał od kolegi i nic z tego nie wychodzi). To tak miałem samochód o pojemności 1,2 75KM cry i nadszedł czas zmian. A Szczeniak bardzo mi się podoba. Jeżdżę około 200 km w tygodniu, oraz 2 razy nad morze. ( 600km w jedną strone) i i 2 razy w góry ( 200km w jedną stronę) w ciągu roku. I jaki silnik mam wybrać ?? Najbardziej zastawiałem się nad 1.6 16v +gaz ale nie wiem czy uciągnie tą bude :( później znów 1,8 i później 2,0 oczywiście mówimy pb+gaz. Ale zastanawiałem się też nad ekonomicznością jazdy i frajdą KM i moment obrotowych czyli diesle dci. I teraz mam kilka pytań:
1. Czy na moje jeżdżenie dobry będzie diesel ?? Czy silniki dci są awaryjne ? Czy jest coś takiego jak koło dwumasowe jest w tym silniku ??
2.Czy lepsza będzie benzyna ? I czy silniki 1,6 ; 1,8 mają coś takiego jak zmienne fazy rozrządu ??

I jakie są ceny Szczeniaków ? Chodzi mi o to że na allegro jest dość duża rozpiętość cenowa :/ I nie wiem, która cena to "okazja" od pana zbysia smierc ,a która to normalna cena. Chodzi mi o roczniki 2000-2002 i silniki diesla i benzyny.

Wiem,że jest już taki temat pupa ale naprawdę chciałem się sam zapytać. Dziękuje za wszystkie wypowiedzi. kwiat

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Zakup Scenica I [Proszę o pomoc]

Post autor: Martinez »

Witamy serdecznie :)

Może odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz dwa tematy niżej ;)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Jenczu

Re: Zakup Scenica I [Proszę o pomoc]

Post autor: Jenczu »

Czytałem nie tylko ten temat. Niestety nie ma odpowiedzi na moje pytania... I nie ma tam odpowiedzi czy na moje jeżdżenie pb+gaz czy On i także nie ma o cenie i kole dwumasowym i zmienej fazie rozrządu. Dlatego założyłem ten temat. :(

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup Scenica I [Proszę o pomoc]

Post autor: Snake »

Jenczu: To jeżeli masz takie pytania to zapraszam do zadawania ich w istniejących tematach a nie dublowania - rada na przyszłość.

- 1.6 16v spokojnie daje sobie radę z taką budą
- co do cen nie ma reguły i na nie nie patrz, tylko na stan aut. Oglądałem kilka szczeniaków przedział 2000-2003. Ceny od 11-14tys. Było tak że np stan tego z 2003r za 11.500 był dużo gorszy niż tego 2000 za 13.000. No i oglądaj auta tylko na żywo i w swojej okolicy...żaden z obejrzanych szczeniaków nie był taki jak w opisie sprzedawców (całe szczęście że nie jechałem nigdzie więcej niż 60km).
- co do wyboru między pb/lpg a diesel to raczej nikt tobie nie pomoże, bo ty musisz podjąć decyzję. Też się wahałem, padło na 1.9dci
Przejrzyj ten dział bo informacji o silnikach jest sporo
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Jenczu

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Jenczu »

Dziękuje za odpowiedź. A o tym koledwumasowym w ON a "ze zmianną fazą rozrządu" nie wiem jak to dokladnie się nazywa ?? I czy na moją jazde PB czy ON ??

A jeżeli Pb to jakie silnik najlepiej 1.6 1.8 2.0 i 8v czy 16v ?? Dziekuje :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Zakup Scenica I

Post autor: PiasQ »

Snake pisze: - 1.6 16v spokojnie daje sobie radę z taką budą
Daje radę, ale może mimo wszystko dużo palić (ojca 1.6 16V palił tyle, co brata 2.0 16V). 1.6 jest silnikiem na styk i potrzebuje obrotów, a przy klimie trzeba pamiętać o większym gazie przy starcie.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Jenczu

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Jenczu »

PiasQ pisze:
Snake pisze: - 1.6 16v spokojnie daje sobie radę z taką budą
Daje radę, ale może mimo wszystko dużo palić (ojca 1.6 16V palił tyle, co brata 2.0 16V). 1.6 jest silnikiem na styk i potrzebuje obrotów, a przy klimie trzeba pamiętać o większym gazie przy starcie.
A no właśnie i nie wiem co z tym zrobić :) Skusiłbym się na dci bo i koniki i moment daja poczucie pewność wyprzedzania zapakowanym Szczeniakiem.
Wiadomo że diesle są droższe w utrzymaniu niż benzyny ,ale czy w przypadku Renaulta tez tak jest ??

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Zakup Scenica I

Post autor: PiasQ »

Wyliczyłem Ci przebieg ok 15000km rocznie. Nie jest to szał i w tym przypadku raczej wybrałbym 2.0 + lpg. Fajny silniczek, jest w co wcisnąć, więc zapas będzie. Diesel też byłby ok, ale ropa ostatnio ładnie szaleje :P, no i nie ma co się nastawiać przy tej budzie na niesamowicie niskie spalanie. Średnio ok 6,5-7/100 Ci wyciągnie, a w 2.0 powinieneś się mieścić w 10/100.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Jenczu

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Jenczu »

Właśnie bardziej skłaniał się chyba pomiędzy 1,6, a 1,8. Chyba że zaszaleje i 2.0. Chciałem coś wyszukać na temat silników benzynowych ale nie wiem gdzie szukać na forum. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Zakup Scenica I

Post autor: PiasQ »

1.8 jest też zacną opcją i prędzej brałbym to, jak 1.6 ... ale też jest to rzadka dość opcja, patrząc na ogłoszenia. Co do szukania - najlepiej poskakać po konkretnych działach na forum (np. Renotech -> Problemy -> Megane i Scenic).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Snake »

W ogóle 1.8 czy 2.0 w Scenic-u to ciężko dostępny silnik. Piasqu z tym 10l/100km lpg przy silniki 2.0 16v to raczej marzenie. No chyba że nie będziesz przekraczał 2500obr ;)
Szukaj 1.9 dti najlepiej a jak nic nie będzie ciekawego w okolicy to bierz 1.9dci :P
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Jenczu

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Jenczu »

Snake : Masz racje właśnie przesiedziałem wczoraj na allegro. I Bardzo trudno dostać 1.8 a 2.0 to albo z automatem szok albo taki zajechany że nie wiem. Ciężko będzie z taki silniczkiem Szczeniaka w okolicy dostać. W takim przypadku trzeba będzie się rozglądnąć za 1,6. Dci trochę się boje bo byłby to mój 1 Diesel zdziwko a no i na moją jazdę nie wiem czy byłby dobrym silnikiem. Jestem w kropce.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup Scenica I

Post autor: Snake »

Jenczu my podobne km robimy, i to też mój pierwszy diesel. Kiedyś musi być ten pierwszy raz lol
Czy dobrze wybrałem wyjdzie w praniu, narazie mamy szczeniaka parę dni i jest ok. :D
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

ODPOWIEDZ