iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
paniczxl

Scenic II do oceny szanownego grona

Post autor: paniczxl »

Witam.
Jestem tu nowy. Witam wszystkich. Pozbyłem się wielbionego przez rzesze VW passata B5FL i zapragnąłem Scenica. Fajny rodzinny samochód, dzieciom i żonie się spodoba, zresztą zalety znacie. Wady też są ogólnie znane, szczerze to wolałbym 2.0 w benzynie ale diesel ze znana historią też może być.

W okolicy pojawiła się ciekawa oferta, spoko wyposażenie i chciałbym żebyście rzucili okiem, może coś wypatrzycie, jakieś przeróbki, zmiany powypadkowe itp.

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9-dc ... 25696.html

Rzuca się coś Wam w oczy. Jadę oglądać, na co zwrócić uwagę bo Renault to nie jest moja mocna strona.
Jak zdobędę VIN to uda mi się sprawdzić historię z Niemiec czy raczej nic mi nie powiedzą?

Z góry dzięki i mam nadzieje że uda mi się coś konkretnego znaleźć.

Awatar użytkownika
maciejd
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 16:02
Renault: Laguna i Clio
Silnik: dCi i TCE
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scenic II do oceny szanownego grona

Post autor: maciejd »

Do przebiegu raczej dodaj jedno zero...

Samochód ładny, zadbany. Fotele nawet nie bardzo skatowane.

Obejrzyj dokładnie silnik, czy nie znaczy terenu olejem. Niewielkie zapocenie miski to nic strasznego. Spinki plastików, lampy, szyby. Standard do sprawdzenia.

Poza tym, tak naprawdę, pojedź do ASO i każ samochód sprawdzić. Koszt niewielki na będziesz miał względną pewność co i jak.
Maciej, Warszawa
http://drwiega.net/renaultstory/
z pikurką na szybie od 2003 roku, za kierownicą Renówki od 27 lat...

paniczxl

Re: Scenic II do oceny szanownego grona

Post autor: paniczxl »

Przebieg to pomyłka, jedno 0 za mało. Sprawdzałem po VIN i wszystko wygląda ok, zostało tylko obejrzeć i się przejechać. Problem jest ze sprawdzeniem w serwisie, jutro sobota i serwis oddalony o 30 km. Wszyscy mi odradzają silnik 1.9, ale chyba trochę przesadzają, prawda?

Awatar użytkownika
maciejd
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 16:02
Renault: Laguna i Clio
Silnik: dCi i TCE
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scenic II do oceny szanownego grona

Post autor: maciejd »

Ajajaj. Widzisz, no bo to jest tak z tymi silnikami. Mój (1.9 130 FAP) użytkowałem od nowości i nie miałem większych zastrzeżeń.

Tylko raz się zaświeciła kontrolka serwisu, kiedy czujnik ciśnienia doładowania się poszedł kochać. Typowa usterka. W ASO byłem dwa czy trzy razy, panowie wymienili na gwarancji wszystko, co się dało z kabli, zanim doszli do czujnika (bo błąd był o połączeniu elektrycznym, więc wymieniana była wiązka) :)
Gdybym miał mniej dystansu do życia, pewnie by mnie fakt kilkukrotnej wizyty w ASO wnerwiał i bym się pienił na każdym możliwym forum. Ale z drugiej strony, gdyby samochód nie był na gwarancji, to sam bym ten czujnik kupił i wymienił (to typowa usterka, cała masa wątków była o tym na forum klubu Laguny).

Druga sprawa to zapocenie miski olejowej i lekkie kapanie po 150 000. Byłem w stanie z tym żyć - wymieniona uszczelka i kapanie zamieniło się na zapocenie :)

Trzecia: pęknięta obydowa termostatu. Typowe, trzeba kupić uryginał (90PLN) i wymienić (60-100PLN).

Poza tym - nic. 164 tysiące km, olej wymieniany regularnie co 15 kkm na Elfa Solarisa zalecanego przez producenta (DPF). Turbina zmieniła odgłos na lekko miałczący dopiero po 150 tysiącach, choć trzeba było wolno jechać i mieć szyby otwarte, żeby się wsłuchać. Oleju nie brała nic lub 1 oczko na elektronicznym wyświetlaczu pomiędzy wymianami. Jak dużo jeździłem po autostradach z prędkościami >> 130 km, to pomiędzy wymianami spadało o dwa oczka. Czyli 0,2-0,3 litra na 15 000. Bez jaj - to tyle, co nic.

Silnik bardzo oszczędny jak dla mnie, cichutki, elastyczny. To tyle.

Ale w dziale problemy - tak z drugiej strony - mamy kolegę, który ma ten sam silnik i ma skaranie boskie z nim. Tylko że tam historia silnika wygląda zdecydowanie inaczej, przebieg znacznie większy a i tryb użytkowania przez poprzednich właścicieli bliżej nieokreślony.

Niestety, przy zakupie używanego zawsze to będzie jakaś loteria. Moja sztuka, dbana od nowości, była akceptowalna i byłem zadowolony.

EDIT: 30 km to 20-25 minut jazdy. Samochód wygląda ładnie, jedź, każ sprawdzić w dobrym serwisie. Jak akceptowalnie OK, kup. Jak coś widać, że się dzieje, to się potarguj - może 50-60% kosztów naprawy uda się urwać z ceny samochodu. Potem posprzątaj "po swojemu" wnętrze, żeby było przytulnie i ciesz się nabytkiem.
Bez wizyty w serwisie bym nie kupował.
Maciej, Warszawa
http://drwiega.net/renaultstory/
z pikurką na szybie od 2003 roku, za kierownicą Renówki od 27 lat...

tomeks1977
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2012, 20:44
Renault: laguna
Silnik: 22 TD

Re: Kupno Scenica II

Post autor: tomeks1977 »

Witam. Panowie co powiecie o tym modelu http://otomoto.pl/renault-grand-scenic- ... 01124.html , mam zamiar go kupić w szczególności chodzi mi o opinie o tym silniku 1,9 dCi 120 kM dużo osób mi go odradza, podobno ma kiepskie turbiny i panewki lubi mu obracać nie wiem co o tym sądzić jeżdżę starą laguną 2,2 td i do tego silnika nie można mieć zastrzeżeń ale o tych nowych silnikach nie mam pojęcia dlatego proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maciejd
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 16:02
Renault: Laguna i Clio
Silnik: dCi i TCE
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno Scenica II

Post autor: maciejd »

Tomeks1977, a przejrzałeś to forum? Było n razy pisane o dieslach 1.9. Podobnie na forum Renault Laguna. Jeśli dbany, będzie jeździł. Dobry olej, wymiany co 10-15 tysięcy, studzona turbina. 1.9 120KM nie był mega-bezawaryjny. Alternatywę masz w 2.0 dCi - tylko samochód będzie 5-7 tysięcy droższy :(

Samochód, który pokazałeś, wygląda na zadbany. Gumowe dywaniki wyglądają jak oryginalne Renault. Ktoś, kto nie dba o samochód, nie kupuje dywaników za 250 pln :)
Jechać do warsztatu na oględziny stanu obecnego samochodu. Jak był robiony w ASO, to jest też historia - jak nie ma faktur, to w ASO ją mają.
Maciej, Warszawa
http://drwiega.net/renaultstory/
z pikurką na szybie od 2003 roku, za kierownicą Renówki od 27 lat...

scenicklub

Re: Renault Scenic - prośba o ocenę przed zakupem.

Post autor: scenicklub »

witam chciałem się podłączyć pod temat scenica... mianowicie mam dylemat scenic czy ten drugi 4x4 ale słyszałem że ten drugi jest awaryjny coś podobno ze skrzynią czy napędem nie chce mylić teraz i liczę na odpowiedz tutaj z góry dziękuje

Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: Renault Scenic - prośba o ocenę przed zakupem.

Post autor: kajtekjr »

Pieczar pisze:bardziej w kontekście, że diesel i 68k km i 9 lat...
Hmm.. Osobiście mam Clio II PhII 02' 1.5dCi z autentycznym przebiegiem 85k km ;)
Z tym wyjątkiem że zostało sprowadzone z Austrii w 2003 roku po małej przygodzie z przebiegiem 8000 km i od tego czasu jest w rodzinie - najpierw dziadek (2003-2010 -> w 7 lat 19k km) i ja (2010-> w 3 lata prawie 60k km) ;)
Co do auta sprowadzonego 'na dniach' z takim przebiegiem byłbym bardzo, ale to bardzo ostrożny... ;)

Awatar użytkownika
PitBull89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 22:54
Renault: Laguna II Dynamique
Silnik: 1.9

[Renault Scenic/Grand II] linki do oceny co sadzicie ?

Post autor: PitBull89 »

Witam poszukuje scenica II kwota max do 17tys i trafilem na cos takiego http://m.otomoto.pl/C28875881?nav=H4sIA ... bTAQEAAA~~~ co sadzicie ?? Na co zwracac uwage przy zakupie ??

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: Spiker »

Jeśli nie mieszkasz w krakowie to ja bym nawet ogłoszenia nie oglądał jeśli gość nie wyśle ci zdjęć

Awatar użytkownika
PitBull89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 22:54
Renault: Laguna II Dynamique
Silnik: 1.9

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: PitBull89 »

Ale zdjecia auta sa wiec jakie zdjecja ??

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: Spiker »

o hmmm wcześniej mi ich nie wyświetliło ala

Awatar użytkownika
PitBull89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 22:54
Renault: Laguna II Dynamique
Silnik: 1.9

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: PitBull89 »

co sądzicie też o tym :P

http://m.otomoto.pl/C28893625?nav=H4sIA ... X7VJ4UTHUF

Mały przebieg coś nie ?? Na co zwracac uwagę przy zakupie właśnie scenica II ?? Bardzo liczę na pomoc

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: kudlaty »

Przede wszystkim weź od gościa VIN i sprawdź przebieg. 129tys po 8 latach? lol lol lol w dieslu? roll

Ostatnio z kszymą obejrzałem parę takich Sceniców co robiły niby 15tys rocznie, za granicą. Diesel się robi skarbonką jak ktoś nie dbał i ma duży przebieg. Nawet dzisiaj oglądaliśmy jednego, szkoda gadać nawet. Miał mieć sprawdzony przebieg, więc go sprawdziliśmy wcześniej w ASO i kupa :D

Po zdjęciach nie wygląda źle ;) Śmieszna wersja, golas z navi :D

edit:
powyżej do pierwszego się odnosi, ale drugi też łapie się w moich wypocinach ;)

Awatar użytkownika
PitBull89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 22:54
Renault: Laguna II Dynamique
Silnik: 1.9

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: PitBull89 »

A czy jak auto jest sprowadzone to też idzie sprawdzić je w polskim salonie po nr Vin? kurde z tymi przebiegami własnie masakra pupa jakie w ogóle wychodziły wersję wyposażenia Sceniców ? Na co szczególnie zwracać uwagę itd. Mają mieć jakieś naklejki na progach ochronne itd?

ODPOWIEDZ