iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
makuli

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: makuli »

Scenik nr 1 chyba dostał klapsa w tył. Nierówne szpary przy tylnym zderzaku po prawej i lewej stronie. Poza tym porównaj linię zderzaka z listwą na tylnej klapie, wyraźnie jest wyżej. Scenik nr 2 poza innym odcieniem przedniego zderzaka ładny. W dodatku jeździł nim chrześcijanin co symbolizuje znak ryby na klapie bagażnika. Auto nr 3 : zaniżony przebieg, koszt malowania ok 800 PLN od malowania elementu ( nie w serwisie), ok 700 PLN wymiana szyby, plus chyba nowe opony.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 stycznia 2011, 09:55 przez makuli, łącznie zmieniany 1 raz.

cypekr

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: cypekr »

Kolego, gdzie tyle za malowanie elementu??! Za element płaci się 350-400zł. Z tym odcieniem zderzaków i błotników w renault to wygląda tak w każdym modelu- poprostu plastikowe lementy inaczej zmieniają odciń z upływem czasu. Megane II mojej mamy ma to samo, a w 100% nie był malowany (od nowości u nas). Tak samo odznacza się klapka paliwa, szczgólnie widać to na jasnych odcieniach, na czarnym nie będzie widoczne.

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: sei08 »

Nr 1 napewno ktoś od tyłu zapakował. Z resztą auto z Francji musiało być stuknięte,inaczej nie byłoby opłacalne jego sprowadzenie,zdjęć środka jest tylko jedno,a szkoda.Spasowanie maski z prawym reflektorem coś mi nie pasuje.No i "cena do negocjacji",więc coś było nie halo,bo i nie ma magicznego zwrotu,że jest "bezwypadkowy". I ten przebieg malutki,jak na diesla. :D
Nr 2 teraz.Co do innego odcienia zderzaka,to niestety taki urok,że czasami na plastiku ten sam lakier inaczej wygląda niż na metalu. Ale to nie jest powód do skreślenia auta.Brakuje w nim na pasie przednim jednej spinki mocującej tę plastikową listwę nad zderzakiem.Poza tym wygląda ok i jemu właśnie przyglądnąłbym się dogłębniej na Twoim miejscu.Panoramiczny dach,to fajna sprawa. ;)
Nr 3.Moim zdaniem silnik 1.5 i grand się wykluczają wzajemnie,ale co kto lubi.A z tym niby 800 zł za malowanie błotnika to "lekkie" przegięcie. roll

krzysztof58

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: krzysztof58 »

Szukaj auta z Niemiec od pierwszego właściciela ,popieram sei08 silnik 1,5 za mała moc do Grand Scenica.

Pavvel

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: Pavvel »

makuli, aż muszę zapytać, jakie znaczenie ma, czy jeździł autem chrześcijanin? :) Rozumiem, że od muzułmanina lepiej nie kupować, bo pod siedzeniem bedą pasy dynamitu? :D

1. na pewno nie warto nawet oglądać. Choćby już przebieg wskazuje, że jest coś nie halo.
3. bez względu na koszty zrobienia tych kilku rzeczy (pytanie, czy tylko tych), to, jak inni, za mały silnik.
2. najciekawsza

P.

makuli

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: makuli »

Skoro ludzie tak oznaczają swoje autka to potencjalny kupiec może nadzieję, że : nie zostanie oszukany, wszystkie przeglądy przeprowadzono o czasie, naprawy były robione z nowych części. ;) A wracając do cen to tak jak mamy u nas najdroższe paliwo w kraju( pod bokiem wytwórcy), to i ceny usług mamy też wysokie. :(

drpol

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: drpol »

dzieki za odpowiedzi, wybiore sie na obejrzenie tego nr do + wizyta w ASO, 300 pln, ale dla wlasnego spokoju.
od jednego ze sprzedawcow uslyszalem ze w tych 1.9 dCi psuja sie silniki i kosz naprawy jest wysoki. prawda to? polecil mi 2.0, ale to juz wiecej kasy

Pavvel

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: Pavvel »

A ten sprzedawca przypadkiem nie sprzedawał 2.0? ;>

Jeśłi tak, to już wiesz, dlaczego te silniki wg niego są lepsze

P.

Ps. Nie wiem, bo się nie znam, ale nie wierzę sprzedawcom ;)

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: sei08 »

W 1.9 zdarza się czasami,że panewki siadają.

krzysztof58

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: krzysztof58 »

Czy znak ryby nie oznacza zgody na dawcę organów ? Jeśli się mylę proszę o wyjaśnienie .Znam kilka aut z Holandii i z każdym było coś nie tak.Przed zakupem obowiązkowo serwis lubią robić korektę licznika.

Pavvel

Re: Grand Scenic Disel

Post autor: Pavvel »

Zgodę na dawcę organów nosi się w portfelu :) A ryba oznacza ogólnie pojętego chrześcijanina. A ryba z nóżkami oznacza zwolennika teorii Darwina. A ryba z nóżkami do góry nogami - zwolennika teorii kreacjonistycznej :)
Ja tam wolę jeździć z pikurką ;)

P.

krzysztof58

[Grand Scenic 1,9 dCi]do oceny

Post autor: krzysztof58 »


Misza

Re: [Grand Scenic 1,9 dCi]do oceny

Post autor: Misza »

Przebieg samochodów z Holandii można zweryfikować - poproś o podanie nr rej. jaki miał w Holandii i sprawdź na: http://www.nationaleautopas.nl/checker.aspx

Tylko najpierw spytaj się ile ma w tej chwili. Jak okaże się, że na przebiegu kręci to i na resztę trzeba uważać.

RomekS

Re: [Grand Scenic 1,9 dCi]do oceny

Post autor: RomekS »

Fajna wersja , tylko dlaczego szukając Granda wybierasz wersje 5-osobową ?

krzysztof58

Re: [Grand Scenic 1,9 dCi]do oceny

Post autor: krzysztof58 »

Potrzebny mi większy bagażnik ,dlatego szukam Granda.Nie mam doświadczeni z autami z Holandii czy są zadbane?.Potwierdza się opinia że w Holandii ciągają przyczepy bo każdy ma hak.Słyszałem o dużych przebiegach .Jutro mam rozmawiać z właścicielem firmy.

ODPOWIEDZ