iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jotel
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 października 2013, 08:30
Renault: brak
Silnik: brak

Scenic II 1,5 DCI 90KM LIFT z 2006 - czy warto ?

Post autor: jotel »

Witam wszystkich,

Chcę kupić Scenica i wybór jak na chwilę obecną (lokalizacja Wrocław) padł na ten model:
http://otomoto.pl/renault-scenic-1-5-dc ... 11142.html
Czy cena nie jest podejrzanie niska jak na ten rocznik i niby oryginalny przebieg?
Czy serce w tym Scenicu jest awaryjne? Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego autka? :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Scenic II 1,5 DCI 90KM LIFT z 2006 - czy warto ?

Post autor: Bartex »

Wygląda ładnie, ale w przebieg bym nie wierzył... Jeśli jest sprowadzony z Niemiec to na 80% był samochodem firmowym.
Obrazek

jotel
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 29 października 2013, 08:30
Renault: brak
Silnik: brak

Re: Scenic II 1,5 DCI 90KM LIFT z 2006 - czy warto ?

Post autor: jotel »

Sprowadzony z Francji, też mi się nie chce wierzyć w ten przebieg :)
A jak z silnikiem ? Czy są też problemy jak w 1,9 np. panewki itp ?

kcichy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 01:18
Renault: Scenic II
Silnik: 1.6 16v

Re: Scenic II 1,5 DCI 90KM LIFT z 2006 - czy warto ?

Post autor: kcichy »

Patrzę na ogłoszenie przez tel więc ze zdjęć niewiele mogę wyczytac ale... gałka zmiany biegów powinna być srebrna z wytłaczanymi numerami biegów (chyba, że to jakaś wersja flotowa), dolny grill w zderzaku powinien być cały czarny (ta srebrna ramka wychodziła chyba 2008-2009), plastikowa osłona pasa przedniego też chyba nie występowała w poliftowych.
Diagnostyka CLIP- Kalisz

zygus

Pomoc w zakupie - Grand Scenic II

Post autor: zygus »

Witam, mam na oku to autko.
http://www.renault.pl/samochody-uzywane ... 19fcb544e3

Widziałem go na żywo. Strasznie porysowany, nadkole do lakierowania, bo rdza wyszła. Szyby nie są z tego samego roku. Przednia z 2009, a boczne 2007/2008. Nie ma informacji, że bezwypadkowy. Środek oglądałem na razie przez szybę. Kiera i gałka ok, natomiast, przycisk start-stop i boczki drzwiowe strasznie zmęczone :) W poniedziałek idę się nim przejechać i pooglądać dokładniej. Bardzo mi się podoba, mimo wad lakieru.

Pytanie do Was, co sądzicie. Ile na tym silniku mogę zrobić km. Zakładam u siebie przebieg ok 30-40 tys na rok. A autko bym chciał na ok 4- lat. Wytrzyma ten silnik tyle?
No i ważniejsze pytanie, ile jest wart ten egzemplarz? Na www cena 22900, na żywo cena była 23900. Także tyś jestem już do przodu. Plus 900zł, które udało mi się już wynegocjować. Czyli wychodzi 22 tyś? Wydaje mi się że i tak to trochę za dużo.
Co sądzicie??

jsordyl1972

Re: Pomoc w zakupie - Grand Scenic II

Post autor: jsordyl1972 »

Bardzo wytrzymałe silniki, idealne do zagazowania, przy kupnie zwróć uwagę na KZFR, jeżeli klekocze jak diesel po rozgrzaniu dodaj do wymiany rozrządu 500zł. U mnie auto sprawuje się rewelacyjnie co prawda 2004 r, ale problemów nie ma.

zygus

Re: Pomoc w zakupie - Grand Scenic II

Post autor: zygus »

Kolejna pozytywna opinia. Tylko się cieszyć :) Rozrząd był wymieniany niedawno. Faktury są na wszystko, bo było robione w ASO. Jutro może zapadanie decyzja.

karo3003
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 24 października 2010, 22:37

Scenic II - pomoc przy zakupie...

Post autor: karo3003 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Ostatnio poszukuję dość intensywnie Scenica, kolega też kupił kilka dni temu, popatrzyłem z bliska, podotykałem, posiedziałem - podoba mi się i żonie bardzo, szukam benzyniaka, rocznik od 2006 w górę.

Z racji, że samochód kupuję na dłużej i chciałbym pieniądze wydać sensownie, mam kilka pytań do użytkowników tego pojazdu:

1. Interesuje mnie tylko silnik benzynowy 2.0 16V, wspomniany wcześniej znajomy kupił wersję 1.6 16V i jest lekki niedosyt w dynamiczności - wiem, że to nie jest samochód sportowy ale chciałbym aby się w miarę odpychał... I tu pytanie - czy 2.0 16V to ten sam silnik, który był montowany już wiele lat temu, niezawodny, bez zbędnych bajerów, do którego bez problemu założę instalację gazową?

2. Skrzynia automat - jak z wytrzymałością i ekonomicznością - słyszałem, że automat więcej pali ale to zależy jaki. Jak sprawa wygląda w Scenicu? Ogólnie to zawsze miałem manuala ale częściej spotyka się automaty z jasnym wnętrzem i 2.0 16V więc poszukiwania prostsze...

3. Jak już kupować, to kupować to co się podoba... Żona lubi jasne wnętrze, półskórzane fotele, boczki drzwi itd. - chciałbym się zapytać o jakość wykonania...

4. Panoramiczny dach - opłaca się do tego dopłacić czy to tylko nieistotny bajer. Czy w gorące dni nie robi się szklarnia z samochodu przez ten wynalazek?

5. Nawigacja wbudowana - czy warto? Jak z mapami i działaniem? Czy jest to urządzenie potrzebne czy lepiej kupić bez i wozić oddzielny sprzęt?

Każda sugestia na wagę złota, zwłaszcza od osób, które mają Scenica. Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Karol

EDIT: znalazłem kilka ciekawych egzemplarzy:

- http://otomoto.pl/renault-scenic-privel ... 19071.html

- http://olx.pl/oferta/renault-scenic-aut ... 66wj7.html

- http://olx.pl/oferta/renault-scenic-200 ... 6ApC5.html

- http://olx.pl/oferta/renault-scenic-ii- ... 6BtoD.html

Czy można poprosić o ocenę? szok

tfelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 13:17
Renault: Twingo i Scenic
Silnik: 1.2 i 2.0DCI
Lokalizacja: Warszawa-wola

Re: Scenic II - pomoc przy zakupie...

Post autor: tfelek »

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic- ... 535073.htm . Zna ktoś komis? No a może ktos blisko mieszka ?
Jak by ktoś potrzebował sprzętu CB proszę o PW mam dobre ceny !
Twingo Klub Polska
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

[Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: Snake »

Powoli przymierzamy się do zakupu Scenica II a Picasso sprzedać. Co prawda rocznikowo wyjdzie to samo ale Scenic ma budę wyglądającą na świeższy a poza tym chcemy PB i montować LPG.

Pytanie odnośnie ręcznego automatycznego:
- jak to działa np gdy stoimy dłużej czy na górce...naciskamy przycisk i on się załącza?
- jak często coś się z tym pierdzieli? czytałem że nawet fabrycznie były problemy i ok. 5000 aut w PL zostało wezwanych o powrót do salonu ASO w celu usunięcia usterki.
- koszty naprawy wyczytałem że 200-500zł więc tragedii nie ma.
- jak to ustrojstwo sprawdzić podczas zakupu żeby nie trafić na minę od razu

Pytanie o rozrząd:
- jak cenowo to wychodzi w silnikach PB typu 1.6 czy 2.0? Koszt typu 500/1000 czy moze 2000 think
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: PiasQ »

Snake pisze:- jak to działa np gdy stoimy dłużej czy na górce...naciskamy przycisk i on się załącza?
Naciskasz przycisk (a raczej w tym przypadku pociągasz za "uchwyt") i się automatycznie dociąga. Przy ruszaniu sam się zwalnia. Jeśli opcja jest włączona, po wyłączeniu silnika też sam się zaciąga.
Snake pisze:- jak często coś się z tym pierdzieli? czytałem że nawet fabrycznie były problemy i ok. 5000 aut w PL zostało wezwanych o powrót do salonu ASO w celu usunięcia usterki.
Nie wiem jak w Scenicu, ale u mnie pierwsze znaki zużycia pojawiły się przy przebiegu ok 240 tys.km. Wcześniej z tego co wiem nic nie było robione.
Snake pisze:- koszty naprawy wyczytałem że 200-500zł więc tragedii nie ma.
Dokładnie, to jest regeneracja - wymiana linek, i jakichś gówienek :P
Snake pisze:- jak to ustrojstwo sprawdzić podczas zakupu żeby nie trafić na minę od razu
Generalnie czym krócej się zaciąga tym większe prawdopodobieństwo, że się kończy. Zaciąganie linki przez silniczek słychać i powinno trwać w granicach 1,5-2s. Jeśli trwa to mniej niż 1s to prawdopodobnie linki się kończą. Dodatkowo czasami podczas zaciągania komputer wywala błąd "zaciągnij ręczny".
Snake pisze:- jak cenowo to wychodzi w silnikach PB typu 1.6 czy 2.0? Koszt typu 500/1000 czy moze 2000 think
U mnie w 2.0T z oryginalnymi częściami (łącznie z pompą wody) i robocizną wyszło bodajże 600-700 zł.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: mariusz1500 »

Snake ręczny możesz sobie na clip wył. żeby ci się nie zaciągał sam tylko żebyś sam zaciągał kiedy masz potrzebę
Każde odpalanie/gaszenie zwalnia/zaciąga ręczny

linki możesz już kupić na allegro ktoś dorabia

najdroższa z ręcznego jest puszka z elektroniką


myślę ze w 1000 można się zamknąć z rozrządem :)

Prosiaczka trzeba zapytać i niech tu napisze ile wyszedł go rozrząd z KZFR w 2.0 PB bo wymieniał
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: VoN »

Ja odpukac z recznym problemow nie mam, ale wylaczylem sobie automatyczne zaciaganie w Clipie :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: Vargas »

VoN pisze:Ja odpukac z recznym problemow nie mam, ale wylaczylem sobie automatyczne zaciaganie w Clipie :)
VoN sam to robiłeś czy dałeś do jakiegoś warsztatu ?
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Re: [Scenic II] Automatyczny reczny i rozrząd - pytania

Post autor: prosiaczek231 »

mariusz1500 pisze:Prosiaczka trzeba zapytać i niech tu napisze ile wyszedł go rozrząd z KZFR w 2.0 PB bo wymieniał
Wyciągnięty do odpowiedzi już piszę, części biorę z tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5036716362 nie znam jeszcze dokładnej ceny robocizny, bo w tym tygodniu dopiero będzie wymiana, wcześniej mechanik nie miał wolnego terminu
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

ODPOWIEDZ