iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kszyma
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 9 lutego 2009, 00:23
Renault: Laguna II Initiale
Silnik: 3.0 v6 24v
Lokalizacja: Pionki / Chełm

Re: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: kszyma »

Naklejki na progach - tak

Po przebiegu można się dużo dowiedzieć. Albo cofany, albo stał po dzwonie :D a te ich książki serwisowe i gwarancje można sobie włożyć.. Oglądałem jednego szczeniaka w Radomiu. 175kkm przebiegu, co dziwine nawet cofać nie musieli ale.. książka i tak była sfałszowana..

Ogólnie to jest masakra. Szukam też dla rodziców czegoś godnego uwagi, ale z tych 30 szt. które oglądałem żadnego bym nie polecił nikomu znajomemu..

kcichy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 01:18
Renault: Scenic II
Silnik: 1.6 16v

Re: Odp: Renault Scenic II do oceny co sadzicie ?

Post autor: kcichy »

Pierwsze co sprawdzaj (jeśli masz taką możliwość) to VINy przed obejrzeniem auta. Łatwo możesz zweryfikować stan faktyczny z opisem, chyba, że historii brak. Wtedy odpuśc sobie od razu to auto. Wersji szczeniaków wychodziło sporo- trafiają się z szybami na korbkę a z climatronikiem;) naklejki na progach powinny być- jeśli nie ma, pewnie coś było kombinowane. W okolicach połowy 2006 r wychodziły już po lifcie (inny zderzak przedni, lampy). Czasem w ogłoszeniach piszą rok produkcji 2007 a auto jest przed liftem. Sprawdź schowki w podłodze- może się okazać, że będzie w nich woda( szczególnie po ostatnich opadach). może to nie tragedia, bo zazwyczaj wystarczy udrożnić odpływy w podszybiu ale jeśli długo stał w takim stanie to możesz mieć problem z elektryką. Widzę, że szukasz diesla- patrz jak często olej był wymieniany. W przyszłości możesz mieć problem z panewkami. Poza tym to bardzo wdzięczne auto:) życzę powodzenia w poszukiwaniach.
Diagnostyka CLIP- Kalisz

lechg1976

Scenic 1,9DCI 150KM - prośba o ocenę wady przed zakupem.

Post autor: lechg1976 »

Witam

Wypatrzyłem Scenica 2007 r. 1,9 DCI ok. 150KM (po chipie, bez FAP) za kwotę około 19 000 zł. Przebieg 112 000 (potwierdzony w serwisie tj. ostatni wpis z 2010 55 000 km - Niemcy). Sprowadzony w 2010 r. Wg mnie przebieg bardzo prawdopodobny.

Link: http://tablica.pl/oferta/renault-grand- ... 94bb846982

Auto jest już po sprawdzeniu w warsztacie.
Na pierwszy rzut oka auto w stanie 4+. Sprowadzone po lekkiej kolizji (konstrukcja i zawieszenie nie ruszone).

Stwierdzone wady to:
- do wymiany jeden wtrysk - ok. 500 zł
- do wymiany w ciągu pół roku elektrozawory skrzyni automatycznej, - 1200 zł
- usterka klimy (mechanik ocenia, że to jakiś szczegół bo ciśnienie jest prawidłowe i sterownik tez działa ok.) 300 zł
- drobne naprawy eksploatacyjne zawieszenia - 300 zł,
- brak wskazania poziomu paliwa,
- I najważniejsze - przy przyspieszaniu w okolicach 70-90 km/h przód auta drga na boki. Mechanik od razu na 99 % stwierdził uszkodzenie półosi. Ja również poczytałem o tym sporo i generalnie to się potwierdza. - 600 zł.

Proszę o opinie czy Waszym zdaniem warto kupić tego Scenica za 19 000 (tyle na razie ugrałem, właściciel nie chce zejść niżej bo niby nie ma już z czego schodzić - cena niska) i włożyć od razu 3000 zł. W sumie koszt zakupu i doprowadzenia do stanu bdb - 22 000 zł (cena wydaje się dobra). Najbardziej mnie niepokoi to drganie na boki. Czy może to być skutek kolizji, który będzie kosztowny czy nawet niemożliwy do usunięcia?

Dzięki
Pozdrawiam

Przemo
Moderator
Moderator
Posty: 1122
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 12:18
Renault: Scenic III
Silnik: 2.0 dCi 204KM 425 Nm

Re: Odp: Scenic 1,9DCI 150KM - prośba o ocenę wady przed zak

Post autor: Przemo »

Ja poszukalbym innego. Za dużo niewiadomych :cry:

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
#61
Renault Grand Scenic 1.6 dCi 130 KM 320 Nm 2015
GARAŻ GSIII

Renault Scenic 2.0 dCi 204 KM 425 Nm 2015

Awatar użytkownika
PitBull89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 16 listopada 2011, 22:54
Renault: Laguna II Dynamique
Silnik: 1.9

Re: Scenic 1,9DCI 150KM - prośba o ocenę wady przed zakupem.

Post autor: PitBull89 »

Jak z awaryjnoscia 1.5 dci??

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Odp: Scenic 1,9DCI 150KM - prośba o ocenę wady przed zak

Post autor: Snake »

Przemo_79 pisze:Ja poszukalbym innego. Za dużo niewiadomych :cry:
Dokładnie, co innego kupić autko za 10tyś z takimi wadami a co innego za 20tyś, bo to już jest różnica. Nie ma co się napalać na rocznik, lepiej wziąć starszy ale bardziej zadbany czy pewny. Poza tym nie pchałbym się w automat
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

lechg1976

Re: [Renault Scenic/Grand II] linki do oceny co sadzicie ?

Post autor: lechg1976 »

Witam

Dzięki wszystkim za porady.

Zrezygnowałem z zakupu tego auta.

Nie spodziewałem się również, ze szybko znajdę kolejny do oględzin, jednak dzisiaj udało mi się kupić scenica 1,6 16V z 2007 r. z potwierdzonym przez ASO przebiegiem 67 000 km, jeszcze na oryginalnych oponach itp. :)

Jutro jadę do mechanika robić rozrząd bo chyba wymiana jest co 120 000 km lub 5 lat(a to już minęło).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Renault Scenic/Grand II] linki do oceny co sadzicie ?

Post autor: Snake »

lechg1976: no gratulujemy zakupu i czekamy na pełną prezentacje dużego szczeniaka w dziale nasz garaż :)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Voytek

Renault Scenic 1,6 115 KM

Post autor: Voytek »

Hej,
Pytałem ostatnio o Megane, ale znalazłem taką ofertę:
http://otomoto.pl/renault-scenic-1-616v ... 49296.html

Co o tym sądzicie, przebieg trochę niski?? I jak się sprawują te Scenic??
Żona jest zachwycona wyglądem.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Renault Scenic 1,6 115 KM

Post autor: kudlaty »

Pierwsze co rzuca się w oczy to pomalowane plastiki zderzaków a listwy drzwiowe już nie? ala

Spasowanie tylnej klapy takie trochę słabe, napisane, że bezwypadkowy lol no tak dzwon był ale rannych nie było więc to nie wypadek :P

Resztę trzeba by obejrzeć, ale plakiem to aż tu czuć spod maski lol

Voytek

Re: Renault Scenic 1,6 115 KM

Post autor: Voytek »

Plak jak to w komisie, byłem dziś oglądać jedną Megankę. Na zdjęciach opony aż lśniły, a na żywo do wymiany po sezonie letnim ;)
Jutro jadę z kumplem obejrzeć tego Scenica, bo Żona nie daje spokoju :)

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Re: Renault Scenic 1,6 115 KM

Post autor: andrzej27r »

Ostatnio jest tendencja sprowadzania sceniców z Niemiec z coraz mniejszymi przebiegami...jeszcze trochę to wyjdzie, że te auta w ogóle tam nie jeździły palm jak dla mnie jakiś kombinowany ,klima manualna ,jak dla mnie to za te kasę to już climatoronic powinien być ,gdzie on ma niby czujnik parkowania ? Brak obudowy na plusowej klemie i osłony akumulatora . Auto powinno mieć po otwarciu bagażnika 4 naklejki i 2 na progach ,jeśli ich niema ,wykombinować miernik i sprawdzić powłokę lakierniczą .Przebieg po VIN-ie sprawdzisz w ASO . W mojej ocenie słaby ten egzemplarz .

klawy

prośba o ocenę - PILNE!

Post autor: klawy »

http://otomoto.pl/renault...-C30732521.html

Znajomy chce dzisiaj jechać po to auto, jakby nie patrzeć 250km w jedną stronę... może widać już coś po zdjęciach?
Sprzedawca mówi, że do wymiany jest koło zmiennych faz rozrządu, ponieważ po rozgrzaniu silnik pracuje głośniej niż na zimnym.

Taki doświadczonu user a leniwy jak nowicjusz wstyd... pupa
Są odpowiednie tematy do wrzucania linków a nie tworzenie nastu tematów o ocenach...Snake

kcichy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 01:18
Renault: Scenic II
Silnik: 1.6 16v

Re: Odp: prośba o ocenę - PILNE!

Post autor: kcichy »

Z tego co widzę na fotkach w telefonie to wygląda ok. Osłona aku jest, plastiki pasa przedniego też, więc może w przód nie bity. No i przebieg przed magicznymi 200tys km ;)
Diagnostyka CLIP- Kalisz

Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: prośba o ocenę - PILNE!

Post autor: kajtekjr »

kcichy pisze:Osłona aku jest, plastiki pasa przedniego też, więc może w przód nie bity.
Ma tablice zjazdowe z Holandii więc na 99% zjechał na kołach stamtąd ;) No chyba że założone na sztukę już w Polsce od innego auta ;)

Co do przebiegu trzeba dodać ok 50-100 tyś bo ostatnio szukałem samochodu to niestety Holendrzy nie sprzedają samochodu tak szybko, a bynajmniej nie w atrakcyjnej cenie z niskim przebiegiem <200tkm ;)

ODPOWIEDZ