iparts></a>
<a href= francuskie

Grand Scenic or Espace or Grand Espace

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Jaki model byś wybrał w mojej sytuacji? (uzasadnij poniżej))

Grand Scenic
2
14%
Espace
3
21%
Grand Espace
9
64%
 
Liczba głosów: 14

szymonkas

Grand Scenic or Espace or Grand Espace

Post autor: szymonkas »

Witam wszystkich.

Jako, że mam 3cie dzidzi w drodze zacząłem się zastanawiać nad większym - rodzinnym autkiem. Myślałem o różnych autkach, ale moje poszukiwania zakończyły się na renowkach z tematu.

Najpierw Grand Scenic - w bagażniku powinny się 2 wózki zmieścić wraz z bagażami na wakacje, w drugim rzędzie 3 fotele - na skrajnych będą foteliki na isofixach, a pośrodku mamusia (i jednocześnie moja żona - 2 w jednym).

Potem przyszła myśl - może większy Espace... Fajny, jeszcze więcej miejsca, choć strefa bagażowa chyba podobna jak w Grand Scenicu (na oko tak mi się zdaje). Wszystkie inne warunki spełnia a i moja żonka (mama) będzie miała między fotelikami pociech więcej miejsca.

Potem przyszła kolejna myśl, jak Espace to może w wersji Grand, Miejsca na bagaże nigdy za dużo, ceny są podobne, a przez kuperek i spalanie nie powinno wzrosnąć...

i tutaj pytanie do Was - któremu modelowi warto zaufać i powierzyć rodzinkę.
Interesuje mnie dieselek, a budżet będę miał w okolicach 25tyś PLN.

Co mi się podoba w Espace to odwracane przednie fotele. Piękna sprawa, ale też nie potrafię określić, która wersja to posiada, a która nie.

PS. Nasłuchałem się, że się Renowki psują i że naprawy są drogie i w ogóle, że shit - ale nauczyłem się, że jak człowiek zadowolony to raczej nie chwali, a jak niezadowolony to narzeka na prawo i lewo.

Bedę bardzo wdzięczny wszystkim za pomoc.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Co do awaryjności Renault -jest taka jak innych samochodów. A jeśli chodzi o duże autka, to z czystym sercem mogę polecić Espace 3. Miałam okazję trochę pojeździć i żałuję, że dla siebie wybrałam kombi ;) Właśnie te 7 całkiem niezależnych foteli mnie zachwyciło. Tylko, że albo 7 miejsc albo bagażnik niestety.

Scenic'iem żadnym jeszcze nie podróżowałam czy to jako pasażer czy kierowca to się nie wypowiem.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Darczan
Oklejony
Oklejony
Posty: 244
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 13:36
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi F9Q
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Darczan »

Witaj w naszym gronie :)

osobiście przymierzyłbym się do G. Espace, bo jak sam stwierdziłeś
szymonkas pisze:Miejsca na bagaże nigdy za dużo, ceny są podobne, a przez kuperek i spalanie nie powinno wzrosnąć...
co do silnika - najkorzystniej byłoby brać 2.0 dCi, ale może być ciężko znaleźć w założonym budżecie (nie ukrywajmy - wręcz niemożliwe). Szerokim łukiem omijaj 3.0 dCi. 2.2 dCi również nie należą do polecanych silników... zostaje tylko 1.9 dCi 120 lub 130 KM (ten mocniejszy też ciężko znaleźć poniżej 30 tys PLN). No i to są w zasadzie największe minusy tego modelu.
szymonkas pisze:PS. Nasłuchałem się, że się Renowki psują i że naprawy są drogie i w ogóle, że shit - ale nauczyłem się, że jak człowiek zadowolony to raczej nie chwali, a jak niezadowolony to narzeka na prawo i lewo.
Renault się psują, ale wątpię że bardziej niż auta innych marek :) niemieckie również nie są pozbawione wad :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 sierpnia 2010, 21:50 przez Darczan, łącznie zmieniany 1 raz.

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

zdecydowanie wolał bym espace...
sam obserwuję obecnie rynek i za tą kwotę prędzej trafisz na dobrego zadbanego scenica niż Espace...
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

szymonkas

Post autor: szymonkas »

Wiem, że prędzej, ale widziałem kilka ciekawych pozycji w okolicach mojego budżetu.

Czy opłaca się brać Espace z nawigacją? Czy jest sensowna ta nawigacja, czy lepiej i tak używać rodzimej AutoMapy? Zawsze to estetycznie i bez kłopotu jak się ma na wyposażeniu auta.

Szybki
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 327
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 22:02
Renault: Espace III Espace IV
Silnik: F3R z LPG F4Rt z LPG
Lokalizacja: Milejów-Osada (LLE)
Kontakt:

Post autor: Szybki »

Tylko i wylacznie espace lub grand espace :D Jesli Bog mialby prawojazdy jezdzilby Espace !! :D
Forum Espace,Avantime
był EII 2,0 LPG 93r
jest EIII F3R 97r LPG, EIV F4Rt 03 LPG

Klub Renault Espace na Facebook'u

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

ale niestety nie ma prawka...
co do nawigacji żadna fabryczna nawigacja w aucie nie dorówna jakością dokładanej...
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

Espers

Post autor: Espers »

Scenic jest miodzio. To fakt. Jednakże przy Twojej mnogiej rodzinie a tytm samym wielkiej ilości betów też wybrał bym Espaca. Ktoś wyżej pisał, że silnik 2,0. Pomijam moją niechęć do Diesla, ale 2,0 na tą dużą budę to zdecydowanie za mały silnik.
Nawigacja. Za skarby z fabryczną. Przy nowym aucie dokładasz 2 koła i nie do końca będziesz zadowolony. Dziś w sklepie kupisz auto z navi ale z mapą PL. Kupiłem Szczeniaka bez navi, którą zakupiłem za 7 stów ale z EU.

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Post autor: sei08 »

Ale 2.0 dci w espace ma 170 KM,to nie tak mało przecież. Ja szukałbym raczej benzyny 2.0T,bo łatwiej będzie taki znaleźć niż diesla w dobrym stanie.
Mi się marzy takie espace,ale z 3.5 V6. samochodzik

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

za kwotę którą chcesz przeznaczyć nie znajdziesz E z silnikiem 2,0 dcI 170 kucy... były one z tego co się orientuję dopiero od liftingu w 2007 roku
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

szymonkas

Post autor: szymonkas »

Zgadza się blondas.
Celuję w 1.9 dCi
Ma 120 KM, ale na rodzinne autko chyba wystarczy. W Fabii mam 68 i żyję;)

Benzyny to się boję bo koszty lania dużo większe, a nie przepadam za wożeniem butli w bagażniku... z resztą chyba Renówki nie za bardzo gaz tolerują...

Od 10 lat cały czas jeżdżę dieselkami i sobie chwaliłem. Kłopotów z silnikami nie miałem, a nakulane niekiedy miały sporo.

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Post autor: sei08 »

Kup 1.9 w espace,zapakuj całe auto na wyjazd na wakacje i pod górkę będziesz wysiadał,żeby je pchnąć. lol A forum espace przeglądał?

szymonkas

Post autor: szymonkas »

po przeczytaniu forum Espace wniosek nasuwa się jeden.

Nie kupować żadnego Espace.
Wszystko OK, ale silniki do bani. dCi się psują a benzynki za dużo piją.

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariusz1500 »

kolega z poprzedniej pracy kupil sobie grand scenica 2006 1.5dCi jak dla mnie zamaly ten silniczek na taka bude lepiej kupic 1.9dCi :D
i masz szklany dach :D

jesli chodzi o Espace 3 to silniczki masz do wyboru 2.2 dCi lub 2.0 benzynke :) zeby to ladnie wspolgralo
jedni narzekaja na 2.2dCi a drudzy nie w E3 masza tylko ten bajer ze fotele sie obracaja wszystkie :)

w E4 silniki do wyboru 1.9 lub 2.2dCi :) 1.9 za slaby a ten drugi tak jak wyzej pisalem lub 2.0T benzynka ,
w E4 masz tylko 2 rzad obracanych foteli i fajny szklany dach :)
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

szymonkas

Post autor: szymonkas »

Czyli kierowca nie może odwrócić fotela tak jak w np. C8?

ODPOWIEDZ