iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: mner »

Jestem świeżym użytkownikiem Koleosa i rozglądam się za LPG do niego stąd moje pytania do kolegów posiadających LPG:
- w którym miejscu macie zamontowany wskaźnik gazu bo jakoś nie widzę takiego jednoznacznego miejsca (może jakieś zdjęcie ktoś ma jak się to prezentuje w rożnych miejscach)
- zakładał ktoś LPG do wersji BOSE? bo mam pytanie co zrobić z subwooferem, jest jakiś patent na jego ulokowanie czy trzeba wypiąć?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Ja mam u siebie wskaźnik gazu zamontowany po lewej stronie obok pokrętła jaskrawości podświetlenia tablicy rozdzielczej i regulacji świateł .
Ja mam model z 2008 roku jeszcze bez BOSE a więc bez problemu zamontowałem zbiornik w miejscu koła zapasowego .
Tankuje do niego 50 litrów przy instalacji STAG IV średnie zużycie gazu 12 litrów

Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: mner »

Ale miałeś tam wolną zaślepkę w tych regulacjach i przyciskach? Czy po prostu obok zamontowałeś?? Bo u mnie nie mam wolnej zaślepki. Pozatym widziałem gdzieś instrukcje wymiany filtra kabinowego, do którego trzeba ten panel wyciągać a przynajmniej jakoś odchylać żeby znajdujący się pod nim wyjąć. Więc trzeba by o tym pamiętać.
A jeżeli chodzi o zbiornik, żeby go zamontować w wersji dla takiej pojemności to trzeba się pozbyć tej pokrywy z organizerem, przegródkami (takiej z stryroduru)? czy tylko w to miejsce ile koło dojazdowe zajmuje??

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Zamontowałem obok przycisku ESP dokładnie po prawej stronie.
Tak masz racje tą wkładkę ze styropianiu po prostu wyrzuciłem.Zależało mi na jak nawiększej pojemności zbiornika LPG . W wakacje jeżdżę z przyczepą kempingową ( Chorwacja , Włochy ) a tam nie zawsze są tak częstsze stacje LPG jak u nas

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

PiasQ pisze:Spójrz na datę artykułu, a następnie wejdź sobie tu na forum:
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... 26&t=17512" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Nie będzie się nazywał Koleos ;).
Jednak miałem rację to nowy KOLEOS :

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2190834

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Dokładnie :) będzie jednak Koleos, silnik max 175KM
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: PiasQ »

Racja i sprostowałem to w cytowanym temacie :).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

VoN pisze:Którędy kabel pociągnąłeś? Zrób fotkę jak ten obraz na NAVI z kamerki wygląda :)
Trochę to trwało, ale "zalatany" byłem :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Dziękuje :) chyba zaczne dłubać :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

Niedawno montowałem koledze kamerę w ASX. Bezprzewodową, więc odpadło upychanie kabla. Działa przyzwoicie, bez zakłóceń.
Ale wolę tradycyjne rozwiązania, gdybym miał u siebie robić to jeszcze raz, to i tak zrobiłbym na kablu.

harakiri
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:31
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: harakiri »

lodzik66 pisze:Czy ktoś z kolegów wymieniał filtr kabinowy w Koleosie ? / nie mogę go znaleść
Filtr kabinowy jest ukryty pod konsolą. W instrukcji Filtrona napisane, że wymiana to jedyne 20 minut. To kłamstwo. Po pierwsze, że zajmuje to więcej czasu a po drugie tego praktycznie nie da się wykonać. Dlaczego? O ile dostanie się do pokrywki filtra może zająć osobie, która to wcześniej robiła owe 20 minut, o tyle wymiana filtra byłaby możliwa po demontażu pedałów. W innym przypadku pedały uniemożliwiają włożenie filtra na wprost. Konieczne jest załamanie filtra pod kątem prostym i przewleczenie przez dość wąską przestrzeń. Po tej operacji filtr jest masakrycznie pognieciony. Należy zdemontować dodatkowo siłownik wentylacji o którym nie pisze filtron bo bez tego jakikolwiek ruch jest zupełnie niemożliwy. Mnie operacja zajęła 1.5 godziny. Następnym razem pojadę do serwisu i będę patrzył na ręce mechanikowi...

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

harakiri pisze:
lodzik66 pisze: O ile dostanie się do pokrywki filtra może zająć osobie, która to wcześniej robiła owe 20 minut, o tyle wymiana filtra byłaby możliwa po demontażu pedałów. W innym przypadku pedały uniemożliwiają włożenie filtra na wprost.
Za pierwszym też tak robiłem. Oryginalny, stary filtr miał nacięcia umożliwiające wygięcie go w łuk. Nowy był bez nich
i musiałem odkręcić pedał gazu. Miesiąc temu kupiłem nowy filtr z nacięciami i zamontowałem w owe 20-25 minut, nie ruszając pedałów.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: yetiq »

Od tygodnia jestem posiadaczem Koleosa z 2009 r. Przejechałem już ok. 400 km i wrażenia super. Chciałbym się tylko spytać, czy w radioodtwarzaczu jest możliwość ustawienia equalizera, tak jak mam w Scenicu (domyślne nastawy typu rock, pop itp.) Mam nawigację carminat bluetooth dvd i nagłośnienie Bose. Dotychczas znalazłem ustawienia niskich i wysokich tonów, ale chciałbym wiedzieć czy może jest coś takiego jak tryb expert w Scenicu.

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

Bose nie zaimplementowało takich opcji.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: yetiq »

Dzięki za informację, kończę z naciskaniem różnych kombinacji przycisków :D

ODPOWIEDZ