iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jaclawski

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: jaclawski »

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Renault Koleos, kupiony w nieistniejącym już salonie we Wrocławiu, obecnie chyba Suzuki. W każdym bądź razie zacznę od serwisów, bo podczas gwarancji zwiedziłem Nysę, Wałbrzych, Ząbkowice, Długołękę.
Piszcząc w skrócie, żenada. Zastanawiam się, czy w jakiejkolwiek innej marce, właściciel topowego modelu, jest traktowany jako intruz, gdzie wytyka jakieś błędy samochodu. Miałem zastrzeżenia do lekkiego nalotu rdzy na podwoziu, ale okazało się, jak sam później zaglądałem pod spód, że ten nalot, zaatakował tylko tłumik i rurę od niego.
Jeżeli chodzi o kolejne wady, to tak jak wszyscy koledzy wcześniej wspomnieli, wytarta "skóra" na dźwigni skrzyni biegów, oraz powoli postępuje ten sam efekt na kierownicy. Dodam, że samochód 07.2009, przebieg 60 000km. W zasadzie, żałuję że tego nie zgłosiłem podczas trwania gwarancji. Napisałem teraz maila do Renault Polska, ale jestem przygotowany na odpowiedź negatywną.
Kolejna wada która wyszła podczas użytkowania to niedziałający system hands free w klamce pasażera. Zepsuł się tuż przed zakończeniem gwarancji, i zapomniałem to zgłosić. Wiem, wiem, jak można było zapomnieć. Skupiłem się na piszczących hamulcach, które reklamowałem kilkakrotnie. Kontaktowałem się nawet z Renault Polska, niestety decyzja negatywna. Nie miałem już siły ani czasu z nimi walczyć, a szkoda, bo teraz ta sprawa, znalazła by finał w sądzie. Jak to możliwe, że samochód od przebiegu ok 20 000km, wydaje piski podczas hamowania! Ostatnią bardzo irytującą cechą mojego koleosa, jest pożeranie przednich opon. Starczają na góra dwa sezony, ok 25000km. Podczas badania geometrii, nie zostały wykazane nieprawidłowości.
Troszkę ponarzekałem. No cóż, w końcu jestem Polakiem :) Skórka na dźwigni skrzyni biegów i kierownicy to nie straszny koszt, więc sam zainwestuję w bydlęcą skórkę. Co do klamki, zaczekam, aż pojawią się na "szrotach". Nowa w Renault z tego co pamiętam jakieś 700zł.
Samochodzik bardzo wygodny, chociaż przyznam, że jak dla mnie za miękki. To taki krążownik ;) Silnik 150km dCi automatyczna skrzynia biegów. W chwili obecnej zastanawiam się na chip tunningiem na jakieś 180-190km.
Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, to można podróżować bardzo komfortowo, chociaż mój ostatni wyjazd z Wrocławia do Międzyzdrojów dla piątki pasażerów, nie był zbyt komfortowy ( duże chłopaki na pokładzie ). Narzekali na brak miejsca z tyłu, ale nie w zasadzie to nie pojazd dla pięciu osób na takie wyprawy. Nie pamiętam już średniej spalania, bo w powrocie aby nie zasnąć, "cisnąłem "ile fabryka dała :)
Jeżeli chodzi o walory eco. Najniższe zanotowane spalanie, przypominam automatyczna skrzynia biegów, na trasie Kłodzko-Wrocław, ok 90km, spalanie 4.9l/100km !! Z tym, że to wynik z komputera pokładowego, podejrzewam, że przekłamuje jakieś 0,5l. Nie mniej jednak byłem bardzo podniecony. Spalnie na tej samej trasie ok 5.5 to już mniejsze wyzwanie. Z reguły przy spokojniej jeździe zamykam się do 6litrów na 100km. Poruszając się w mieście, można zejśc do 8.5l/100km.
Jeżeli chcemy wykorzystać nasze 150km, to z powyższego spalania 4.9l/100km możemy pomarzyć. W baaardzo dynamicznej trasie 8-8,5l/100km to norma, dynamiczne miasto 11-12l/100km, taka sama wartość w mieście, przy krótkich odcinkach na zimym silniku.
Jazda po autostradzie jest niestety mało ekonomiczna. 10l to norma przy 130km/h, a przy większych prędkościach ok 13l
Wszystkie powyższe wartości z komputera pokładowego.
Jeżeli chodzi o dynamikę, jak dla mnie 150km to za mało, dlatego wcześniej wspomniany pomysł o podniesieniu mocy. Maksymalna prędkość osiągnięta według prędkościomierza to 200km/h, ale nie o to mi chodzi, tylko o momenty przy wyprzedzaniu. Raczej jeżdżę spokojnie, ale rzecz jasna, nadmiaru mocy nigdy na mało.
Nagłośnienie Bose, daje radę, chociaż można się spodziewać więcej, po systemie audio, sygnowanym tą marką. Nawigacja w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła. Mam lekkie zastrzeżenie do działania ESP, nie zawsze sie włącza wtedy, kiedy jest potrzebne. Ogrzewanie w zimie słabe, ale podgrzewane fotele to rekompensują, chociaż umiejscownie przycisków do ich włączania to mówiąc krótko - lipa ! Kto z Was kupił używany model, niech sprawdzi przy fotelu, być może nie wie, a ma podgrzewane fotele.
Jeżeli jestem już przy fotelach, nie są one zbyt wygodne, ale być może nie jestem tutaj racjonalnie optymalny :), wrażenia z jazdy moich kolegów BMW E65 730d czy AUDI A6 C6, te fotele dają komfort, nasze to krzesełka :) Lecz przyznam, nie jest najgorzej.
Miejsca z tyłu jak już wspomniałem nie dużo. Porównując np z Hyundaiem IX35, różnica jest kolosalna, na rzecz Hyundaia.
Kończąc pisać ten krótki felietonik o moim samochodzie, zbieram się powoli umyć go i zrobić kilka zdjęć na forum. W razie pytań, proszę śmiało pisać.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Kontynuuje moje spostrzeżenia odnośnie KOLEOSA ( rok 2008 , silnik 2500 cm3 , benzyna + gaz )
Spalanie gaz 10L przy spokojnej jeździe nie przekraczając 110 km/h , 12 litr LPG autostrada Wrocław- Kraków 3 osoby bagaźnik zapakowany na full . Jak narazie od października 2013 roku żadnych niepokojących usterek , pali na dotyk . Zużycie paliwa które pokazuje komputer - już to wyczaiłem nalezy do aktualnego sredniego zuzycia paliwa dodać 2 litry i mamy zużycie srednie LPG
Jak juz wczesniej pisałem - na portalu ( http://www.aliexpress.com ) znalazłem troche elementów ozdobnych do KOLEOSA . Dotarły do mnie wszystkie zamówione niektóre z HONG KONGU a więc:
Teraz mam : chromowane klamki ( nakładki chrom) , przy klamkach chromowane wkładki pomiedzy klamką a drzwiami ( hm jak to opisać - ta przestrzeń gdzie są czujniki otwarcia dźwi ), następnie mam chromowane tzw okulary wokół halogenów - świateł przeciwmgmielnych oraz mam chromowane obwódki wlotów powietrza tzw grill . Całość zakupów kosztowała mnie około 250 zł. Mam też założone nowe nakładki progowe poszerzające próg / orginalne do KOLEOSA zakupione za 300 zl na polskim Allegro.
Teraz KOLEOS prezentuje sie inaczej .
Jezeli mi ktos podpowie jak wrzucac tutaj zdjecia / bo nie moge sobie z tym dać sobie rady / to pokaże jak sie teraz prezentuje .

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Czekam na fotki, zdjęcia musisz wrzucić na imageshack.us najlepiej...

Tutaj jak wstawić: viewtopic.php?f=3&t=5178

Teraz strone imageshack wygląda trochę inaczej, ale samo wykonanie podobne.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: old »

Też jestem ciekawy zdjęć.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Koleos z zakupionymi dodatkami .....

KOLEOS rok 2008 sprowadzony do Polski we wrześniu 2013 roku ze Szwajcarii ( dlatego silnik 2,5 l benzyna )
aktualny przebieg 66.150 km

Jak do tej pory stan techniczny bez zarzutu....

Spalanie LPG w granicach od 10 do 14 l na 100km ( przy zbiorniku LPG 50L i spokojnej jeździe - 400 km )
.................................

KOLEOS przed zmianami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

KOLEOS Z DODATKAMI
Obrazek
Progi zakupione na naszym allegro / elementy chromowane zakupione na chińskim allegro ( http://www.aliexpress.com ) nakładki chromowane na grill przyszły aż z Hong Kongu ...

Na aliexpress wystarczy wpisać słowo Koleos - jest różnych dodatków bardzo dużo / jak kupować chętnie pomogę .... ( proszę o kontakt )

Obrazek

Postaram się jeszcze zrobić więcej zdjęć z różnych stron ....
Ostatnio zmieniony środa, 18 listopada 2015, 19:51 przez lodzik66, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Poszukiwane kola z oponami . Alufelgi Renault rozmar 17. Opony Falken Ziex ZE 912 rozmiar 225/60 R17 ( nowe ) . Skradzione 17 kwietnia ( Wrocław ) w nocy z mojego samochodu.
Łaskawie pozostawiono mi nakrętki
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Fuck! Myślałem że już te czasy minęły... ale to chyba nigdy się nie skończy.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
badu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2009, 12:57
Renault: VECTRA C 2008
Silnik: 1.9 CDTi 186KM 385nm
Lokalizacja: Tychy

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: badu »

masakra, chwastów się nie wytępi, trzeba być życiowym zerem żeby takie akcje robić.
Była megane 2005r 1.9 dCi 130HP

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: mariusz1500 »

Polak ukradnie wszystko co mu w oko wpadnie :/

lodzik66, bez urazy ale ciężko dać te ok 100zl za dobre zabezpieczenia kół mowa o śrubach a takie coś pewnie zniechęca złodzieja
pewnie komplecik kółek z oponami to bagatela ok 2,5 tys to co przy takiej kwocie jest jeszcze 100zl żeby spać spokojnie że nie buchną kół

ja od kąt jeżdżę renault mam taki komplecik śrub i dałem za nie wtedy w FeuVert z 60zł i służą mi do tej pory

od taki mały off top:
Lewandowskiemu skradli koła warte 10 tys
http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktu ... -10-000-zl

taki biedny ze nie stać go było na taki bajer jak śruby zabezpieczające do kół
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Wiem wiem mądry Polak po szkodzie. Na Allegro udalo mi sie kupic komplet kol tez z Koleosa z oponam za 17000 razem z przesylķą koszt. 2000 zl . W sobote przed swietami DHL mi dostarczyl. Odrazu w tym samym dniu wykupilem pelne Auto Casco z Assistans w Warcie. Koszt 1800 zl.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Spotkanie KOLEOS rok 2008 oraz KOLEOS rok 2012
Jestem pod wrażeniem zmian oczywiście na lepsze w wyposażeniu oraz designie zewnetrznym

Obrazek

Obrazek

Darek604146

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Darek604146 »

:D W sumie zdjęcia wyszły ok. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

W środku dużo zmian?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Darek604146

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Darek604146 »

W mojej ocenie w środku auta zastosowano lepszej jakości materiały. Elementy ozdobne nie wyglądają tak bardzo plastikowo. Zastosowano nawiew na II rząd siedzeń, sterowany z panelu klimatyzacji i środkowego schowka (dostęp dla pasażerów zajmujących tylne fotele). Wykończenie wnętrza wygląda na bardziej estetyczne.
W sumie nie miałem Koleosa przed liftingiem więc trudno się też wypowiadać co do zmian.
Najlepiej jak wstawię zdjęcia! Tyko jak?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Darek604146 pisze:na II rząd siedzeń, sterowany z panelu klimatyzacji i środkowego schowka (dostęp dla pasażerów zajmujących tylne fotele).
U nas jest to w Koleosie przed liftem, mamy te przyciski w podłokietniku i nawiewy na tył obok słupków drzwi :)

Fotki trzeba wrzucić na jakiś hosting zdjęć, np. zapodaj.net i wrzucić linki
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

ODPOWIEDZ