iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

Ciekawostka.
Jeśli nie macie fabrycznego alarmu, można go łatwo dołożyć.
Wczoraj wpiąłem fabryczną syrenę i alarm zaczął działać, wyje i mruga kierunkowskazami przy nieautoryzowanym otwarciu drzwi.
Zachęcony powodzeniem dziś zdjąłem podsufitówkę i w miejsce wysuwanego, małego lusterka zamontowałem czujniki, reagują na ruch i załączają alarm.
Wszystko zadziałało bez jakiejkolwiek ingerencji clipem.

Grika
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2015, 17:47
Renault: Koleos
Silnik: 20

Koleos - za i przeciw

Post autor: Grika »

Drodzy koledzy a kto ma autko z 2014r lub nowsze?? Może warto postrysować sprzedawcę o polski język komputera pokładowego jak i brak wybierania glosowa go w Rlink??? Ja się o to upomnialem i troszkę zyskałem......

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: derweise »

Witam,

nosze sie z zamiarem zmiany auta. Obecnie jezdze Laguna III GT 2.0 dci. Myslelismy z zona nad Capturem,ale silniki do mnie nie przemawiaja i powoli przekonuje ja do Koleosa,ale mam kilka pytan.

1. Jakie oznaczenia silnika sa w Koleosie 2.0 dci. M9R xxx. Czy sa w nich jakies klopoty z wibracjami silnika?Pytam bo w lagunach sie zdarzaja.

2. Czy siedzi tam ta sama skrzynia automatyczna tzn. AJ0?

3. Jakie nawigacje wystepowaly w Koleosach?Teraz mam Carminata DVD,oczywiscie aktualnych map nie ma,ale za to mam kamerke cofania:) I do ktorych mozna taka kamerke podlaczyc?

4. Jakie sa typowe bolaczki tego modelu?Czy zacinaja sie zamki,czy tulejki na ogranicznikach sie szybko zuzywaja etc. o takie szczegoly mi chodzi

5. Jakie/jaka skrzynia jest w silniku benzynowym?

6. Czy lakier jest bardzo miekki i podatny na rysy?Ile mikronow ma oryginalna powloka?

7. Czy plastiki we wnetrzu lubia skrzypiec?

8. Na co uwazac podczas zakupu i jaka kwote przygotowac na zakup Koleosa z rocznika 2010?

Czy sa na tym forum informacje o wersjach wyposazenia,prawidlowych poduszkach etc?

Za wszystkei inne rady z gory dziekuje i czekam na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Odpowiem na co mogę

1. 2.0 DCI to polecam ale ten 175km, 0 problemów o problemach z wibracjami nie slyszałem nie doświadczyłem,
3. Carminat DVD po lifcie Carminat TomTom, jest temat o kamerce w Koleosie na bank do Carminata DVD mozna podlaczyc,
4. Dużo osób narzeka na korozje elementów podwozia, jeśli chodzi o zawieszenie nie jest jakieś strasznie podatne na wybijanie- a na bank mniej niż LII, przy szklanym dachu powyżej 150km/h lubi wyć i wydawać inne dźwięki :D w zimę za to przy mrozach trochę potrzeszczy, ogromny plus to plastiki- nic nie trzeszczy ani nie skrzeczy, standardowo w Koleosach przecierają się skórzane fotele od wsiadania/wysiadania i mieszek drążka skrzyni biegów, prócz tego wyciera się srebrny plastik który dotykamy prawym kolanem. Mi osobiście wymieniono mieszek i obicie foteli na gwarancji w ASO :) Było parę akcji serwisowych więc warto sprawdzić po VIN czy nie dotyczyło danego auta, ja np. załapałem się na wymianę podkładki w układzie kierowniczym.
6. Wiem o co chodzi:D w Lagunie miałem lakier który mogłem zarysować PAZNKOCIEM, tutaj tak nie zrobię :) jest ok, niestety grubości Ci nie podam.
7. Tj wyżej, nic nie skrzypi nic nie skrzeczy - uboga cisza :D jak nie w Renault :D ala
8. Podstawy jak przy każdym aucie, w kwocie się nie orientuje, polecam wersje Privillage 4x4 mamy go w rodzinie od nowości, napęd się przydaje w wyposażeniu niczego mi osobiście nie brakuje :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: derweise »

Pamietasz jakie to byly akcje serwisowe?Zebym przez jakas pierdole auta nie wykluczyl jak po VINie je sprawdze:)

Dzieki za info o siedzeniach i mieszkach.

Ta korozja to tylko powierzchowny nalot rozumiem?Poprawiono to pozniej?

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

ad.1 W pierwszych rocznikach według VISU - skrzynie manualne: M9R830 i M9R832. Automat M9R833.
ad.2 Diesel BVA, benzyna BVVR.
ad.3 Do TomTom też, ale wymaga dedykowanego modułu kamery, komunikującego się po CAN.
ad.4 Duże przebiegi po dziurawych drogach, to konieczność wymiany łączników drążka stabilizatora. Są tanie. Za Delphi płaciłem 70-80/szt.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Ja osobiście polecam wersje z silnikiem benzynowym 2,5 l (171 KM ) z napędem 4x4
Moja wersja to rocznik 2008 z welurowymi siedzeniami .
Faktycznie naloty korozji na elementach zawieszenia , układu wydechowego , mi udało sie z tym skutecznie powalczyć i zabezpieczyć.
Silnik benzynowy zaadaptowany z Nissana Xtrail to bardzo udana jednostka . Kultura pracy przy wyższych prędkościach jazdy jest znakomita.
U mnie mam instalacje gazową STAG 4 i dobrze ten układ współpracuje ze sobą.
Faktycznie wycierają się plastiki wewnątrz ( szczególnie uchwyt na drzwiach od wewnątrz służący do zamykania drzwi od strony kierowcy - na uchwycie znajduję sie pokrętło regulacji lusterek ) . Mam zamiar skorzystać z folii płynnej w tzw usłudze hydrografika aby to zniwelować .
Ja zrobiłem od 3 lat posiadania ok 35.000 km / wymiana klocków tył + tarcze oraz gumy stabilizatora tylnego - to wszystko .
Ogólnie gdyby w produkcji powyżej 2012 roku była dalej produkowana wersja z silnikiem benzynowym to bez wahania biorę następnego Koleosa

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: derweise »

Widze,ze z Wroclawia jestes. Mialbys chec sie spotkac i pogadac o Koleosie. Wersje benzynowa chetnie kupie,ale jest ich jak na lekarstwo.

W sumie wszystko co piszecie to pierdoly,ktore latwo mozna odnowic:-)

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Podaj kontakt na priv : lodzik66@vp.pl" target="_blank

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: derweise »

Czy w 2.0 dci w Koleosie tez zalecana jest wymiana oleju co 30 tys. km?

Znacie moze dokladne wersje wyposazenia w jakich wychodzily,ile ich bylo?

Co poprawiono po liftingu,jakies ingerencje mechaniczne?

W Lagunach z dpf czesto parciala wezyki przy filtrze,Koleos ma tez ten problem?

Czy skrzynie automatyczne sa bezobslugowe czy moze zalecana jest wymiana oleju w skrzyni?

W Lagunie mam biksenon skretny,czy sa tez takie w Koleosie?

Dzieki

NoreL
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:41
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 dCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: NoreL »

derweise pisze:Czy w 2.0 dci w Koleosie tez zalecana jest wymiana oleju co 30 tys. km?
Co 20 tyś km.
derweise pisze: Znacie moze dokladne wersje wyposazenia w jakich wychodzily,ile ich bylo?
Night&Day, Dynamique, Bose Edition

tom489
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 2 października 2016, 02:08

Witam zakup auta

Post autor: tom489 »

Witam zastanawiam sie nad sprzedażą mojego auta peugeot 407sw 2.0 hdi 136Km.
i mam pytanie bo zastanawiam się nad zakupem renault koleos z roku od 2009 do 2010 jaka wersja silnika jest najlepsza bez skrzyni biegow automatycznej wole manuala a peugeotem nie miałem poważnych problemów słuzy mi od 6 lat i chciałbym żeby koelos był taki sam i czy unikać napędu 4x4 bo są wersje z napędem 4x2 i chyba w utrzymaniu taki byłby lepsze czy żle myśle?
i ile trzeba dać z taka wersje w roczniku najlepiej 2009 2010 bo wiadomo najtańszych sie nie kupuje
I pytanie jak się sprawuje ten dach szklany roleta itp. bo peugeocie porażka plastiki pękają itp. itd. czy plastiki jakies tam pierdoly sie nie psuja w tych solar dachach?

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Witam zakup auta

Post autor: yetiq »

Wersję 4x2 chyba będzie trudno znaleźć. 4x4 trochę więcej pali, ale masz opcję wymuszenia napędu 4x2. Ja za swojego Koleosa 2.0 dCi 150 KM 4x4 z 2009 r. dałem 36000 zł. Nie mam szklanego dachu, więc się nie wypowiem.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Witam zakup auta

Post autor: VoN »

Wiecej pali z 4x4 ? I tak sie z tym nie jezdzi bo po 40kmH odcina... Ja polecam 2.0 Dci 175km z wyprzedzaniem nie ma problemu, zbiera sie pięknie, co do dachu nic nie pęka ale dwa minusy : 1 na autostradzie przy 150 juz lubi hałasować, w zime przy mrozach lubi potrzeszczeć- lodzik sie robi. Z silnikiem 0 problemow ze spalaniem w 7l idzie sie zmieścić.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Witam zakup auta

Post autor: yetiq »

Odnośnie spalania, to opierałem się na danych z katalogu: miasto, trasa, średnie - 4x2 - 9,0; 6,1; 7,2 - 4x4 - 9,5; 6,2; 7,4. Może to związane z większą masą, a i wał cały czas się kręci, więc straty energii jakieś są.

ODPOWIEDZ