iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: mner »

Jestem świeżym użytkownikiem Koleosa i rozglądam się za LPG do niego stąd moje pytania do kolegów posiadających LPG:
- w którym miejscu macie zamontowany wskaźnik gazu bo jakoś nie widzę takiego jednoznacznego miejsca (może jakieś zdjęcie ktoś ma jak się to prezentuje w rożnych miejscach)
- zakładał ktoś LPG do wersji BOSE? bo mam pytanie co zrobić z subwooferem, jest jakiś patent na jego ulokowanie czy trzeba wypiąć?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Ja mam u siebie wskaźnik gazu zamontowany po lewej stronie obok pokrętła jaskrawości podświetlenia tablicy rozdzielczej i regulacji świateł .
Ja mam model z 2008 roku jeszcze bez BOSE a więc bez problemu zamontowałem zbiornik w miejscu koła zapasowego .
Tankuje do niego 50 litrów przy instalacji STAG IV średnie zużycie gazu 12 litrów

Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: mner »

Ale miałeś tam wolną zaślepkę w tych regulacjach i przyciskach? Czy po prostu obok zamontowałeś?? Bo u mnie nie mam wolnej zaślepki. Pozatym widziałem gdzieś instrukcje wymiany filtra kabinowego, do którego trzeba ten panel wyciągać a przynajmniej jakoś odchylać żeby znajdujący się pod nim wyjąć. Więc trzeba by o tym pamiętać.
A jeżeli chodzi o zbiornik, żeby go zamontować w wersji dla takiej pojemności to trzeba się pozbyć tej pokrywy z organizerem, przegródkami (takiej z stryroduru)? czy tylko w to miejsce ile koło dojazdowe zajmuje??

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Zamontowałem obok przycisku ESP dokładnie po prawej stronie.
Tak masz racje tą wkładkę ze styropianiu po prostu wyrzuciłem.Zależało mi na jak nawiększej pojemności zbiornika LPG . W wakacje jeżdżę z przyczepą kempingową ( Chorwacja , Włochy ) a tam nie zawsze są tak częstsze stacje LPG jak u nas

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

PiasQ pisze:Spójrz na datę artykułu, a następnie wejdź sobie tu na forum:
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... 26&t=17512" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Nie będzie się nazywał Koleos ;).
Jednak miałem rację to nowy KOLEOS :

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2190834

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Dokładnie :) będzie jednak Koleos, silnik max 175KM
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: PiasQ »

Racja i sprostowałem to w cytowanym temacie :).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

VoN pisze:Którędy kabel pociągnąłeś? Zrób fotkę jak ten obraz na NAVI z kamerki wygląda :)
Trochę to trwało, ale "zalatany" byłem :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Dziękuje :) chyba zaczne dłubać :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

Niedawno montowałem koledze kamerę w ASX. Bezprzewodową, więc odpadło upychanie kabla. Działa przyzwoicie, bez zakłóceń.
Ale wolę tradycyjne rozwiązania, gdybym miał u siebie robić to jeszcze raz, to i tak zrobiłbym na kablu.

harakiri
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:31
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: harakiri »

lodzik66 pisze:Czy ktoś z kolegów wymieniał filtr kabinowy w Koleosie ? / nie mogę go znaleść
Filtr kabinowy jest ukryty pod konsolą. W instrukcji Filtrona napisane, że wymiana to jedyne 20 minut. To kłamstwo. Po pierwsze, że zajmuje to więcej czasu a po drugie tego praktycznie nie da się wykonać. Dlaczego? O ile dostanie się do pokrywki filtra może zająć osobie, która to wcześniej robiła owe 20 minut, o tyle wymiana filtra byłaby możliwa po demontażu pedałów. W innym przypadku pedały uniemożliwiają włożenie filtra na wprost. Konieczne jest załamanie filtra pod kątem prostym i przewleczenie przez dość wąską przestrzeń. Po tej operacji filtr jest masakrycznie pognieciony. Należy zdemontować dodatkowo siłownik wentylacji o którym nie pisze filtron bo bez tego jakikolwiek ruch jest zupełnie niemożliwy. Mnie operacja zajęła 1.5 godziny. Następnym razem pojadę do serwisu i będę patrzył na ręce mechanikowi...

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

harakiri pisze:
lodzik66 pisze: O ile dostanie się do pokrywki filtra może zająć osobie, która to wcześniej robiła owe 20 minut, o tyle wymiana filtra byłaby możliwa po demontażu pedałów. W innym przypadku pedały uniemożliwiają włożenie filtra na wprost.
Za pierwszym też tak robiłem. Oryginalny, stary filtr miał nacięcia umożliwiające wygięcie go w łuk. Nowy był bez nich
i musiałem odkręcić pedał gazu. Miesiąc temu kupiłem nowy filtr z nacięciami i zamontowałem w owe 20-25 minut, nie ruszając pedałów.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: yetiq »

Od tygodnia jestem posiadaczem Koleosa z 2009 r. Przejechałem już ok. 400 km i wrażenia super. Chciałbym się tylko spytać, czy w radioodtwarzaczu jest możliwość ustawienia equalizera, tak jak mam w Scenicu (domyślne nastawy typu rock, pop itp.) Mam nawigację carminat bluetooth dvd i nagłośnienie Bose. Dotychczas znalazłem ustawienia niskich i wysokich tonów, ale chciałbym wiedzieć czy może jest coś takiego jak tryb expert w Scenicu.

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mogami »

Bose nie zaimplementowało takich opcji.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: yetiq »

Dzięki za informację, kończę z naciskaniem różnych kombinacji przycisków :D

ODPOWIEDZ