iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1998-2012] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Orzech

Post autor: Orzech »

Jeżeli ma to być silnik benzynowy to polecam 1.2 60 km, natomiast sam jeżdże dieslem 1.5 dci 65 km i również jestem bardzo zadowolony. Musiałem tylko wymienić zawór EGR a poza tym nic się nie działo. Spalanie na poziomie 4,5 - 6 litrów ON.

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Ja polecam benzynowe 1.4 16v, ale wiadomo - każdy swoje chwali. Mam gdzieś poradnik Auto Świata odnośnie wyboru używanych Renault. Jak chcesz, zapraszam na PW :)

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

Chinczyk ma racje, najlepszy silnik w clio - oczywiscie mowimy o kompromisach - to 1,4 16v

Baron

Post autor: Baron »

pedro pisze:jaki silnik najlepiej sprawuje się z Reno Clio II,i który najlepiej wybrać
2.0 16v roll ciężko wróżyć z fusów ;)
Powiedz więcej czego oczekujesz, czy to dla Ciebie, Żony, Kochanki i wtedy jaki jest Jej styl jazdy? ;) Napisz coś więcej, to wtedy konkretniej będziemy mogli Ci polecić, a posiadacze aut z takimi motorami przedstawią Ci jego zalety i wady... Może robisz 5tyś km rocznie, a tutaj Koledzy/Koleżanki będą na marne opisywać silnik diesla...

pedro

Post autor: pedro »

Tak jak Baron piszesz to ma być benzyna bo nie będe robił dużo km rocznie, gdzieś ok.8 tys.,tylko nie wiem czy brać z silnikiem 1.4 8V ,czy 1,4 16V ,czy 1.2 ,który z nich jest dobry i mało awaryjny.

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

pedro pisze:1.4 8V ,czy 1,4 16V
Jeśli masz wybierać między tymi dwoma, to polecam fefnaftkę :D Oba są mało awaryjne podobno, ale spalanie 16v baaardzo podobne do 8v, a masz ponad 20 KM więcej. Ja już nieraz śmigałem swoim w trasę - w tym roku strzeliłem Gdynia-Zako-Gdynia w 4 osoby - i nie mam powodów do narzekania. Zbiera się jak ta lala ;)

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Zasadniczo nie ma poważnych problemów z żadnym benzynowym motorem w Clio. Kwestia potrzeb i upodobań.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Awatar użytkownika
Maupa
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 16 września 2008, 19:58
Renault: Megane
Silnik: 1400
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Maupa »

ja słyszałem bardzo dobre opinie o 1,6 16v :) i jeśli bym szukał Clio to chyba właśnie z takim silnikiem lub 1,4 16v tak jaki mi się trafił w Megance :)
Maupauto <-kliknij i zobacz:)

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

1,4 16 i 1,6 16v to te same silniki z innym skokiem cylidnra. 1,6 bedzie duzo trudniej kupic, przewaznie bedzie to wersja initiale. 1,4 jest wiecej ale tez nie jakos super duzo. Kosmicznej roznicy nie bedzie, ja bym szukal 1,4 16v.
O 1,4 8v zapomnij bo bedzie palil wiecej niz 16 w miescie!
Najwiecej na rynku bedzie 1,2 16v i 1,5 dci 65KM. Poprostu to sa podstawy, a u nas narod bidny.

Awatar użytkownika
Darczan
Oklejony
Oklejony
Posty: 244
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 13:36
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi F9Q
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Darczan »

1,4 16 i 1,6 16v to te same silniki z innym skokiem cylidnra. 1,6 bedzie duzo trudniej kupic, przewaznie bedzie to wersja initiale. 1,4 jest wiecej ale tez nie jakos super duzo. Kosmicznej roznicy nie bedzie, ja bym szukal 1,4 16v.
Jeśli o mnie chodzi to szukałbym 1.6 16V, tym bardziej, że tak jak piszesz można trafić na Initiale Paris :)
Poza tym - ten mniejszy silnik trzeba trochę wyżej kręcić :)

Obecnie mam 1.2 60 KM i złego słowa o tym silniku nie powiem - do jazdy typowo miejskiej nie potrzeba nic mocniejszego :)

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Wiec jaki jest sens szukania tak mocnych silnikow? Ja złego słowa na 1.2 8v powiedzieć nie mogę. Szukając auta z silnikami 1.2 i 1.4 można wyszukać dużo krajowych, no i jest w czym przebierać. 1.6 to naprawde niewielki procent ofert. Będzie dużo ciężej o dobry egzemplarz.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

marky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 21:47
Lokalizacja: DC

Post autor: marky »

Darczan pisze: Jeśli o mnie chodzi to szukałbym 1.6 16V, tym bardziej, że tak jak piszesz można trafić na Initiale Paris :)
Poza tym - ten mniejszy silnik trzeba trochę wyżej kręcić :)

Obecnie mam 1.2 60 KM i złego słowa o tym silniku nie powiem - do jazdy typowo miejskiej nie potrzeba nic mocniejszego :)
Tak ale takiego znalezc trudno.
Nie przesadzaj z tym wyzej krecic. Tam naprawde roznica jest nieduza.
Zalezy co kto lubi, jak dla mnie po miescie 1,2 8v sie nie nadaje do jazdy niemowiac o miescie. Kazdy ma inne wymagania.
Wiec jaki jest sens szukania tak mocnych silnikow? Ja złego słowa na 1.2 8v powiedzieć nie mogę. Szukając auta z silnikami 1.2 i 1.4 można wyszukać dużo krajowych, no i jest w czym przebierać. 1.6 to naprawde niewielki procent ofert. Będzie dużo ciężej o dobry egzemplarz.
Akurat na D7F to juz bym sie wogole nie ogladal, na rynku jest duzo D4F i to lepiej wybrac. Jednak warto poszukac i wziac 1,4 16. To nie jest mocny silnik to jest silnik akurat do Clio. Do megane jest za slaby, a do Clio idealny.

globy34

Renault CLIO II

Post autor: globy34 »

Chciałbym dowiedziec się czegoś na temat renault Clio 1.5 Dci 84KM czy warto kupić taki samochód?
Zamierzamy sprzedać Safrnkę lub zamienic na coś takiego jak Renault Clio bo póżniej żona będzie nim jezdzić z dzieckiem.
Jaki silniki polecacie

Chinczyk

Post autor: Chinczyk »

Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego silnika, ale sam go nie użytkowałem, więc zbyt wiele nie wiem na jego temat.
Gdybyś się zdecydował na coś co nie ma silnika od traktora, to polecam 1.4 16v albo 1.6 16v (ja bym brał 1.6 - to samo spalanie a 12KM więcej):)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Clio II ph II] Prośba o opinie/oględziny

Post autor: kudlaty »

Przymierzam się do zakupu Clio/Megane rok 2001-2003 z silniczkiem 1.6 16v. Czy byłby ktoś z Konina w stanie obejrzeć taki oto egzemplarz?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12477338

Generalnie chodzi o to czy warto po to jechać bo mam prawie 400km do przebycia w jedną stronę. Czy był robiony blacharsko, czy wszystko sprawne itp. Może zna ktoś to auto albo mógłby podjechać obejrzeć na miejscu?

ODPOWIEDZ