iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1998-2012] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: Snake »

Clio + automat dla mnie wynalazek i nie ryzykowałbym.Przykładu daleko nie trzeba szukać ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

barttt

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: barttt »

Myślę o tej sztuce http://allegro.pl/clio-i1405953211.html w Brwinowie

A z innej beczki czy jest możliwość sprawdzenia w servisie na czy było coś grzebane na komputerze, kasowane błędy, czy grzebany licznik?


Edit:

Zapomniałem dodać że tym clio ma na sprzedaż jeszcze kilka innych aut w tym drugie clio II w starczej budzie, więc jest szansa oryginalny przebieg, ale zawsze jest ta niepewność,

Zastanawia mnie jeszcze opcja wad ukrytych, że jeśli bym kupił tą sztukę i by się okazało że padło coś poważnego, mogę domagać się naprawy, albo odstąpienia od umowy, ale czy tu w praktyce jest w ogóle możliwe?

krzysztof58

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: krzysztof58 »

W servisi po nr VIN sprawdzisz całą historię auta .To auto ma homologację na ciężarowy czy ci to potrzebne .Po zakupie zapomnij o reklamacji jeśli nie będziesz miał pisemnej gwarancji od sprzedającego .

barttt

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: barttt »

Czy taka gwarancja ma być wpisana w umowę kupna sprzedaży, czy na oddzielnej kartce?

EDIT:
a czy wydech do poprawek może wskazywać na wiekszy przebieg niże w ogłoszeniu, czy to normalne w tych autach?
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 stycznia 2011, 00:59 przez barttt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Staraj się nie pisać posta pod postem w krótkim odstępach czasu! :)

krzysztof58

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: krzysztof58 »

Zapytaj sprzedającego o gwarancję pisemną z moich przypuszczeń będzie koniec rozmowy.Wydech zużywa się bardziej gdy auto robi krótki trasy często stygnie i się nagrzewa ponownie .Po ośmiu latach może być do poprawy.

barttt

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: barttt »

Czy wystarczy zapis w umowie typu:"Sprzedający oświadcza, że pojazd nie ma ukrytych wad technicznych..."?

Jeśli nie to jaka gwarancje masz na myśli?

krzysztof58

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: krzysztof58 »

Oświadczenie nie jest gwarancją.Gwarancja musi określać czego dotyczy i w jakim okresie obowiązuje lub określać limit kilometrów.Stosują to niektóre komosy gdzie auta przed sprzedażą mają usuwane wszystkie usterki oraz wykonany gruntowny przegląd .Ma to odbicie w cenie ale warto.Na taki samochód wystawiają fakturę i gwarancję np.20tyś przebiegu lub 12 miesięcy.

barttt

Re: Clio II 2002 automat czy warto?

Post autor: barttt »

Witam

Znalazłem właśnie fajną stronkę http://www.motofakty.pl/artykul/auto_do_reklamacji.html czy chodzi o to??

Takiej gwarancji nie może udzielić osoba prywatna? Kupując samochód od firmy (no bo ten jest rejestrowany jako ciężarowy i dostaje fakturę ) mogę prosić o taką gwarancję.

Co do gwarancji są jakieś wzory, bo szukałem w necie, ale nie udało mi się trafić :(

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: Martinez »

Serwus,

Mam pytanie odnośnie silników 1,5 dCi 82 KM montowanych w Clio II ph2 w latach 2002-2003.
Jak sprawują się Wam te silniki? Czy są jakieś problemy z układem wtryskowym? Jakie przebiegi macie w tych autkach i czy są jakieś problemy z odpalaniem zimnego silnika i pracą zaraz po odpaleniu /nierówna praca/.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: Maras »

Ja posiadam w Clio ale z 2005 roku i to już jest ten słabszy silnik ok 60 KM (dokładnie nie wiem nie bijcie ;) ) Silnik oszczędny, muszę przyznać ,że dosyć żwawy i po w miarę cichy. W moim egzemplarzu problemów z wtryskami nie widać ani słychać i oby jak najdłużej tak było a przebieg to ok 160 000 km. Z odpalaniem zimnego silnika zimą czy kiedykolwiek jeśli masz dobry aku i dobry olej to nie ma problemów, czasem przy tych największych mrozach może odpalić np za 2 razem ale i tak uważam ,że to bardzo dobrze. Mam nadzieję ,że mój opis choć trochę pomoże :)

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: Martinez »

Dzięki, ale ty masz już chyba układ wtryskowy Bosch lub Siemens. Do roku 2004 były chyba Delphi :( i nt tych układów chciałbym prosić o opinie.
Ale z wielkie dzięki za posta :)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: VoN »

Kangoo 1,5 DCI 75km rok 2002-2003 :) Żadnych problemów z silniczkiem przez niecałe 100tyśkm. Jedyne co zauważyłem to małe braki w oleju :) spalanie na poziomie 5,5-6l.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: Martinez »

Czyli zasada jak dbasz tak masz i jakie paliwo lejesz :)

Dzięki wielkie!
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: PiasQ »

Mojej mamy Clio 1.5dCi 2003 rok sprawuje się świetnie. Przy krótkich trasach w małym mieście spalanie nie przekracza 6 litrów mimo wszystko. Przebieg jakieś ok. 150tys. Wcześniej właściciel twierdził, że żadnych wtrysków nie robił ... dwie ostre zimy Clio ładnie odpalało, jedynie na zimno trochę bardziej klekocze. Ogólnie fajny silniczek.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Clio II ph2 1,5 dCi 82KM Prośba o opinie

Post autor: Mincek »

mam, nie narzekam...

2002r. ale 65 kucy.... zime lata, najechane ponad 200k, ja nic nie robilem.... na zimnym klekocze... odpali za 2 razem, ale pali... oleju tez sobie kapke wezmie, ale nic nadzwyczajnego..

aha, spalanie :D w lato 6.5, zima 7,5 trasa ponizej 5,5 (ale ja ponizej 120 nie schodze :D )
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

ODPOWIEDZ