iparts></a>
<a href= francuskie

Rx4 z allegro- obejrzyjcie prosze

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

dzik69ku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 2 marca 2009, 19:30
Renault: rx4
Silnik: 2.0
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: dzik69ku »

nie słuchaj panów z serwisu, dla nich wszystko jest awaryjne ,bo sie nie znaja i z drobiazów robią wielikie awarie.
wał jak pisali poprzednicy do zrobienia na rozbierany i póżniej tylko ewentualna wymiana łożysk.
większość częsći jest dostępnych w takich samych kwotach jak do zwykłego scenica.
w skrzyni biegów łozyska na wałku zdawczym lubią dostac luzu (jak i w normalym scenicu).
w pore wymienione to kosz rzędu 350 zł.
piąty bieg lubi wypadać jak i w innych francuzach ( nalezy dokręcić śrubę na wałku lub wymienić zespól piątego biegu)
o awari półosi przednich i tylnych nie słyszłem.
tylny mechanizm różnicowy podobno wieczny.
guma antywibracyjna wału jest ogólnie dostepna z mercedesa.
o awari sprzegła wiskotycznego również nie słyszłem.
drogie są wahacze przednie .możliwa jest wymiana samych koncówek w cenie 120 zł za parę ( ale dozwolone jest to tylko raz ze względów bezpieczeństwa)

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

brzmi konkretnie!
;)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

dzik69ku, dzięki za rzeczową ocenę zagadnienia awaryjnosc RX4 brawa , a jak spalanie twojego rx, bo też poszukuje benzynki 2.0??
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

dzik69ku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 2 marca 2009, 19:30
Renault: rx4
Silnik: 2.0
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: dzik69ku »

minimalne 5,6 :D (raz udało mi się na trasie 50 km przy prędkości do 70 km/h- miałem dożo czasu)

w moim małym miescie nie przekroczyłem 10 l

maksymale-trasa , miasto w stosunku 50:50 -9,2l

na trasie do 90 km/h srednie spalanie -7,6l ( przy lekkiej nodze)

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

dzik69ku, bardzo mnie pocieszyłeś bo bardzo zbliżone wyniki spalania osiągam w swoim zwykłym scenicu 1.6 8v, a myślałem że RX4 to będzie żłopacz driver
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

DARKOM

Post autor: DARKOM »

zawsze 4X4 mi sie podobało ale własnie te niepochlebne opinie..
Jak kupisz i bedziesz zadowolony zapodaj info moze i ja sie jednak skuszę ;)

dzik69ku
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 2 marca 2009, 19:30
Renault: rx4
Silnik: 2.0
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: dzik69ku »

Jeśli boisz się awaryjności 4X4 ,zawsze możesz go przerobić na 2X4 praktycznie za darmo.
wymontujesz przekładnie kątową ze skrzyni biegów ,wał i tylny most z półosiami i masz scenica na podwyzszonym zawieszeniu i przedłużonej płycie podłogowej ,

i mniej będzie spalał paliwa,same oszczędności.

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Koledzy możecie spojrzec na ten egzemplarz RX4 i ocenic go :) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10382412
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

shaker

Post autor: shaker »

Słuchaj ja jestem właścicielem tego pojazdu od 1,5 miesiąca i powiem ci że bardzo przyjemny samochód zwłaszcza jak ktoś ma rodzinę :). Parę spostrzeżeń :
-nie mogę się przezwyczaić do prowadzenia w zakrętach lekko nerwowe zachowanie driver (wąski i wysoki) a ja szybko jeżdżę przy rozsądnym jeżdżeniu niezauważalne.
- diesel to muł ale za to żona na trasie spaliła 6,6 litra
- opony są drogie co tu gadać rozmiar wynosi nas do klasy suv więc opony w cenach terenowych ja kupiłem komplet zimówek do auta 4x4 450 zł sztuka. można na pewno taniej ale czy dobrze.
- widoczność z auta o wiele lepsza no i prześwit porządny.
No i teraz łatka psedoterenówki. Jest wypowiadane tak obrzydliwie przez innych jakby mieli porównanie. Rx4 jest autem jak ja to mówię bezstresowym pod względem warunków drogowych po prostu nie zwracasz uwagi że napadało śniegu i że inni nie mogą się wtoczyć na górkę. Ja mam taki podjazd do domu że bez 4x4 nie ma szans zimą wystarczy trochę śniegu i poddają się prawdziwe terenówki. Czekam na śnieg żeby sprawdzić czy rx4 da radę :D ale takie filmy zachęcają co prawda nijak się to ma do mojego wjazdu ale dla 99% użytkowników sprawi masę frajdy : http://www.youtube.com/watch?v=pkCy7t0Dgdg&NR=1
A odnośnie kupna to prosty ruch mówisz że jedziecie do serwisu jak wszystko w porządku to ty płacisz za przegląd a jak nie to sprzedający jak gość jest pewny auta to się zgodzi. Piękny blef ale na większość oszustów działa.

yari

Post autor: yari »

nie zastanawiaj sie nad modelem, tylko nad egzemplarzem, mysle ze z samego RX4 bedziesz zadowolony :)

awaryjnosc jest, ale chyba nie ma auta kilkuletniego, bezawaryjnego ;)
prawda jest, ze koszty moga byc wyzsze, niz w klasycznych scenic'ach, ale taka jest cena nietuzinkowego auta

auto mam kilka miesiecy zaledwie, a bolaczki, ktore mnie spotkaly, to:
- zmiana amorkow z tylu (niestety nie ma za duzego wyboru, mi sie udalo KYB za 300pln, ale znizkowo)
- cewki (bede za chwile walczyl i pewnie wymienie razem ze swieczkami, koszt 60-300pln
- wal, o tym juz slyszales, przyrobka 750-1000pln
jak zaleje do pelna, to cieknie paliwo, ociepli sie, to rozbiore, bo pewnie uszczelka przy wlewie
- sonda lambda (regulacyjna, do kupienia za ok.150pln, lezy w bagazniku i czeka na wymiane),
- pasek wielorowkowy (jeszcze nie wymienilem, a lezy w bagazniku i czeka na swoja kolej) i prawdopodobnie ktoras rolka, ale to sie okaze dopiero, jak rozgrzebie, koszt 40-80pln
- mechanizm wycieraczek przod, to niestety przypadlosc scenic'ow I (zdaje sie), stanal mechanizm na prawej wycieraczce i urwal sie, koszt 150-300pln

inne wydatki: 900pln zimowe opony nowe (rowniez po duzych znizkach)

generalnie auto jeszcze nie wjechalo w takie miejsce, z ktorego samo nie daloby rady wyjechac, lacznie z sypkim piachem i kopnym sniegiem
zima na nowych oponach, zupelnie bezstresowa

doskwiera mi:
- brak podgrzewanej przedniej szyby (mam solara, a nie wiem, czy solar wystepowal z podgrzaniem)
- trocha slaba widocznosc przy parkowaniu wlasciwie w kadym kierunku (nie widzisz krawedzi zderzaka przedniego, oraz zueplnie nie wiesz, gdzie konczy Ci sie kolo zapasowe)
- butla z gazem w bagazniku, to porazka, ale nie ma chyba innej alternatywy...
- brak szyberdachu... buuu...
- navi, caly czas szukam jakiegos rozbitka scenica I z systemem, aby przelozyc
- malo mocy... otwarcie powiem, ze w takim aucie potrzeba jakies 170KM+ i 280Nm+, i wkrecanie w obroty wcale nie poprawia efektu (przy czym zastrzegam, ze jezdze raczej spokojnie, bo z rodzina)

spalanie 12-14l LPG (na trasie schodzi ponizej 10, w duzych korkach siega 18)

no i najwieksze zaskoczenie dla mnie, to ilosc miejsca w srodku, tu chyle czola, a jestem raczej wymagajacy (laguna II, vectra C, rav4 II sie nie imaja), pragne poinformowac, ze srodkowy tylny fotel jest wyjety i auto skonfigurowane na cztery osoby, moglby byc troche wiekszy bagaznik, ale to mozna zniwelowac szybko przez zdjecie polki

generalnie POLECAM :)

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Ostatecznie koszty odstraszyły mnie od RX4 i od trzech miesięcy jeżdże sobie Espace II i jestem zadowolony, a RX4 sobie kupiłem w skali 1:43 i stoi na tv lol lol
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

ODPOWIEDZ