iparts></a>
<a href= francuskie

potrzebuje porady

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
troja

potrzebuje porady

Post autor: troja »

witam wszystkich jestem zainteresowany zakupem velsatisa ale strasznie malo jest o nim w internecie chodzi mi glownie o opinie posiadaczy najbardziej interesuje model 3.0 cdi w najbogatszej wersji


z gory dziekuje

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

byl taki czas ze i ja myslalem o tym nietuzinkowym aucie...
jednak po przeczytaniu jakie ludzie maja problemy z automatami a i sam sie nadzialem na kilka tysiecy przez nieprzewidziany remont skrzyni stwierdzilem ze nigdy w zyciu automatu...
co do samego autka jest swietne pod warunkiem ze samemu sie je sprowadzi lub kupi od pierwszego wlasciciela ...
znajomy kupil 3 letniego od szefa salonu renault w gdynii i po przejechaniu 800km musial zrobic remont silnika mimo ze vel mial tylko 80 000km...
jak sie okazalo olej byl w tym aucie od nowosci zmieniany tylko na papierze a jak wiadomo papier przyjmie wszystko czego nie mozna napisac o silnikach... ;)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

wert17

Post autor: wert17 »

Ja mam od niedawna Vel Satis'a 2.2 w automacie. Autko luksusowe- o szczegółach można sie dowiedzieć na innych www ale jeśli miałbym kupowac raz jeszcze to auto to jedynie z manualna skrzynią biegów. Chodzi tu nie tyle o wady skrzyni czy jej złe działąnie ale o spalanie. Przy włączonym tempomacie na 90km/h średnie spalanie wynosi u mnie 7.6 l/100km taniego oleju napędowego. To jak dla mnie za dużo. Jeśli automat to 3.0. Chyba tam spalanie nie jest wyższe. Nie wiem jeszcze czy nie mam czegoś uszkodzonego (przepływomierz) - nieraz pojawia sie błąd serwisowy i samochód traci moc. Może po remoncie tego elementu będzie lepiej ale nie wiem czy to rzeczywiście ten czujnik. Jeśli macie jakieś doświadczenia proszę o info na priv na maila. PS: Ile pali wasz Vel Satis? Na jakim oleju napędowym jeździcie?

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: potrzebuje porady

Post autor: Rufus »

troja pisze:witam wszystkich jestem zainteresowany zakupem velsatisa ale strasznie malo jest o nim w internecie chodzi mi glownie o opinie posiadaczy najbardziej interesuje model 3.0 cdi w najbogatszej wersji


z gory dziekuje
Grzesiek, co Cię wzięło na Velsatisa?
3.0 fajny silniczek, ale drogi w utrzymaniu i dość awaryjny. Lepiej szukaj 2.2 dTi lub 2.0 dTi z końca produkcji - nie wiele słabsze silniki, mniej awaryjne, niższe opłaty i oszczędniejsze. Po za tym słyszałem dużo złego o automatach - już chyba te w Safranie phII z 3.0 24V silniczkiem były lepsze.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

onej

Re: potrzebuje porady

Post autor: onej »

Rufus pisze:
troja pisze:witam wszystkich jestem zainteresowany zakupem velsatisa ale strasznie malo jest o nim w internecie chodzi mi glownie o opinie posiadaczy najbardziej interesuje model 3.0 cdi w najbogatszej wersji


z gory dziekuje
Grzesiek, co Cię wzięło na Velsatisa?
3.0 fajny silniczek, ale drogi w utrzymaniu i dość awaryjny. Lepiej szukaj 2.2 dTi lub 2.0 dTi z końca produkcji - nie wiele słabsze silniki, mniej awaryjne, niższe opłaty i oszczędniejsze. Po za tym słyszałem dużo złego o automatach - już chyba te w Safranie phII z 3.0 24V silniczkiem były lepsze.
jeśli 2.2 to tylko dci :) i automat omijać szerokim łukiem..
a tak swoją drogą Rufus to starego kotleta odgrzewacie :) ten temat jest z zeszłego roku :)

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

onej pisze:ten temat jest z zeszłego roku :)
faktycznie - nie zauważyłem
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ