iparts></a>
<a href= francuskie

Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Będę pisał w skrócie bo szkoda się rozpisywać.
Megane 3RS.
112300km
2012r.
Grudziądz.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... CuPle.html

Nie napisane, że bezwypadek co prawda ale... Malowany caly dookoła, łącznie z progami i słupkami. Słabo poskładany. W środku na żywo też wygląda słabo. Nie warty tej ceny.
Jak będę miał VIN to dodam.
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Megane 3 GT220
VF1KZ1W0H53779337
2015r
49087km
Gdańsk
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... CufIV.html

Auto całe malowane. Podobno bylo przytulone do barierki. Słupek C szpachlowany. Od roku w kraju. Auto w ogóle nie serwisowane w ASO. Jest jeden wpis przy 4tys km, jakieś pierdoły. Temat do zastanowienia ale raczej za te pieniądze.


Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Megane 3RS
VF1DZ1NO644272900
2010r
131000km
Stare Subiejewo
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... Ctctx.html

Auto całe malowane. Przodem bite na pewno bardziej. Zderzak przód z ph2 i brak nadkoli może świadczyć o skladaniu na sztukę. Ale... jest to najtańsza RSa na ogłoszeniach i w dodatku CUP z Recaro i szperą. Jeżeli komuś nie przeszkadza wypadkowość i chce auto do upalania, warto przemyśleć i poddać większej weryfikacji.Obrazek

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

To miał być post z cyklu chwalę się ale...

Megane 3RS
VF1DZ1N0644515887
2010 grudzień
129000km
Katowice
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... CvjdH.html

Byłem osobiście i byłem przygotowany, że nie będzie idealny za te pieniądze, ale... auto każdy element nadwozia uszkodzony. Brak przedniego spojlera zderzaka, urwany dyfuzor z tyłu. Ogólnie cały poobijany i porysowany, uszkodzona przednia szyba od kamienia, na rancie dachu od kamienia zardzewiałe 2 odpryski i wgnioty od gradu. Najgorsze jednak to na tylnym lewym błotniku ponad 2000m szpachli i to na sporej powierzchni, szpachli która już pękła a z pęknięcia wypływa rdza. Lewe drzwi wymieniane i szpachla na lewym przednim błotniku.
Mechanicznie, zalany silnik od góry (ciężko stwierdzić czy od nalewania oleju czy z odmy. Przewody odmy poklejone i zapocone olejem. Od dołu olej na połączeniu silnika i skrzyni. Zawieszenie bez zarzutu. Hamulce przód do wymiany natychmiast, tył nowe. Myślę, że jakby tam zainwestował z 10-15tys zł to by była lala, ale... za 55tys można już mieć w CUPie z Recaro a nie biedaka z Polski.
Pewnie kupi jakiś handlarz, odpicuje i puści dalej za wyższą kasęObrazek

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: pongo »

kudlaty pisze:Megane 3 GT220
VF1KZ1W0H53779337
2015r
49087km
Gdańsk
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... CufIV.html

Auto całe malowane. Podobno bylo przytulone do barierki. Słupek C szpachlowany. Od roku w kraju. Auto w ogóle nie serwisowane w ASO. Jest jeden wpis przy 4tys km, jakieś pierdoły. Temat do zastanowienia ale raczej za te pieniądze.


Obrazek
Dzięki za wyleczenie z tego egzemplarza bo chodził mi po głowie!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Laguna 3 Coupe
Rok: 2009
Miejsce: Tomaszowice, Lublin
VIN: VF1DTBG0640708089
Przebieg: 172000km
Ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/renault-lagun ... GJJWr.html

Niestety. Tak w skrócie. Oba tylne błotniki szpachlowane, prawy bok łącznie z błotnikiem szpachla miejscami przekracza 1500m. Zderzak przedni założony w sumie na sztukę, brak sprysków lamp (do zamontowania w bagażniku). Prawy próg przy kole przednim dziwnie lepiony jakimś kitem. Przednia szyba nieoryginalna i w dodatku ma spore pęknięcie. Silnik poci się na łączeniu ze skrzynią. Spore zapocenia olejowe na intercoolerze. Z góry zapocenia przy odmie. Ksenon skrętny nie działa na boki, poduszka powietrzna kierownicy z innej wersji. Gaz kompletnie nie działa, czyli jakby jest ale jakby go nie było.
Auto jeździ w miarę poprawnie, więc jeżeli komuś nie przeszkadza, że jest po paru przygodach (bo na pewno nie jednej) i lubi majsterkować to czemu nie. Ja odpuściłem bo tam na cacy trzeba wsadzić min. 5k zł a i tak zostanie nam auto po przygodach. Ceny nie negocjowałem bo i tak go nie chce.
Na duży PLUS jest sprzedający, który od początku, nawet przez telefon nie ukrywa wad i nie wciska kitów. Niektóre wady zobaczyłem dopiero sam ale on od razu zaznacza, że nie jest to igła.
Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)





Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Laguna 3 GT Grandtour
Rok: 2009
Miejsce: Jedlińsk, Radom
Przebieg: 219000
VIN: VF1KTBG0640431551
Link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... DmNGI.html

Lagunę tą obejrzałem przy okazji na szybko i tylko z zewnątrz. Ma wszystkie szyby w oryginale, lakier był mokry od deszczu więc ciężko ocenić wizualnie. Pomierzyłem całą i coś się działo lewym przodem. Na masce odrobinę kitu i lewy błotnik drugi lakier. Generalnie nie wygląda źle. Trzebaby zabrać na podnośnik i sprawdzić jak bardzo dostała w ten narożnik. Na plus nowe tarcze z przodu, z tyłu też świeże. Ma jakieś śmieszne końcówki wydechu, może mieć jakiś inny wydech. Wszystkie znaczki GT są. W środku (przez szybę) też nie wygląda na zmęczoną.
Nie wołaliśmy handlarza bo nie było czasu więc nic więcej nie wiem. Ale gość widać sensowny. Jak ktoś szuka GTka to brałbym tego pod uwagę bo trzyma się kupy i raczej nie miał dużej przygody. Oczywiście należy go dobrze zweryfikować np w SKP lub ASO.
Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)



Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Laguna 3 GT Grandtour
Rok: 2010
Przebieg: 113000
Miejsce: Jedlińsk, Radom
VIN: VF1KTB10E44128308
Link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... DoHc7.html

To auto totalnie nie jest w kręgu moich zainteresowań bo jest to DIESEL ;) stało na placu obok srebrnej, którą wrzucałem wyżej więc tylko pomierzyłem.
Tylny prawy błotnik szpachlowany, malowanie z cieniowaniem na drzwi. Reszta według miernika w oryginale. Brak napisu na tylnej klapie.
Tyle mogę powiedzieć. Resztę proszę sobie sprawdzać samemu. W szczególności jak teraz w ogłoszeniu zobaczyłem przebieg. Jak dla mnie nierealny trochę ;)

Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)


Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Laguna 3 Bose
Rok: 2011
Przebieg: 135000
Miejsce: Warszawa
VIN: VF1BTD50E46094492
Link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 7d5d7c11ff

To znów miał być post z cyklu chwalę się. Ale... Generalnie pojechałem już przygotowany do zakupu. Sprzedający ładnie wszystko poopowiadał, no ale niestety rzeczywistość zweryfikowała wszystko. Od początku. Auto bardzo ładne, ładnie utrzymane. Ogólnie nie było się do czego przyczepić. Jednak jak się okazało, sam właściciel (pomimo zakupu z ASO) nie wiedział za dużo o jego historii. W rozmowie przewijały się naprawy bezgotówkowe w ASO, że z ubezpieczenia itd. Po sprawdzeniu w ASO, nie ma tam śladu o jakichkolwiek naprawach. Jednak auto nosi ślady napraw, a zakres ich był o wiele większy niż pisze sprzedający.
Do rzeczy. Nie będę tu pisał o malowaniach czy też polerowaniu (bo to nie ma sensu), grubość lakieru na elementach typu drzwi i błotniki nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Tutaj ważniejsze są inne elementy. Oba słupki B były naprawiane przy progach. Zakres prac jest nieznany jednakże są dobrze poszpachlowane przy łączeniu z progiem, jak również same progi posiadają nieznaczną ilość kitu. Dodatkowo z lewej strony szpachla od słupka B idzie aż do C. oczywiście oba progi malowane oraz z obu stron malowana część dachu nad drzwiami (od słupka A aż do tylu). Niestety prace lakiernicze i blacharskie, o których mówi sprzedawca nie pokrywają się z rzeczywistością. Prawe tylne drzwi były wymieniane na pewno całe. Wymieniony był też prawy reflektor, podobno od kamienia (na nowy z ASO).
Pomimo całej poprawności auta nie zdecydowałem się na zakup. Daje sobie czas do przemyśleń, ale nie wiem czy chciałbym jeździć autem, w którym były wyciągane słupki (nie wiadomo jak bardzo).

Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Megane 2 CC
Rok: 2004
Przebieg: 131000
Miejsce: Lublin
VIN: VF1EM0C0H32968868
Link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-m ... d6c7973d92

Generalnie nie ma co się rozpisywać. Na ogłoszeniu napisane, że całe malowane, ale... Tylne błotniki ulepione ze szpachli (na grubo). Dach stuka nawet na równej drodze. Lakier w stanie agonalnym, matowy i porysowany przeokrutnie (nie parkingówki ale tak jakby ktoś papierem ściernym tarł). Do zrobienia na już rozrząd. Sprzęgła nie ma w ogóle, także też do zrobienia. Na miejscu się okazuje, że dach podcieka z przodu. Egzemplarz zaniedbany, nie wart 5000zł. Okazji nie szukałem, ale liczyłem, że trzeba zrobić rozrząd i oleje + że malowany to normalna cena by była. Jednak dodatkowo sprzęgło i kiepski stan ogólny powoduje, że za tę kwotę to nie warto.
Obrazek

Wystukane na szybce smartfona :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Megane 3 RS
Rok: 2010
Przebieg w ogłoszeniu: 195000km
Miejsce: Warszawa
VIN: VF1DZ1N0643229160
Link: https://www.olx.pl/d/oferta/renault-meg ... NQ8fg.html

Byłem wstępnie zainteresowany tym autem, ale... Poprosiłem Pana o dane do sprawdzenia w CEPIKu i wyszło, że auto jednak nie jest z Polskiego Salonu. A po VIN wychodzi, że jest ze Szwajcarii. No i przebieg wpisany w ogłoszeniu również się nie zgadza bo według Cepiku miał rok temu 244000km. Zapytałem sprzedającego czy dobre dane mi podał, odpowiedział, że nowe auta to w salonie.
50tys to dla mnie dużo pieniędzy żeby się bawić w kotka i myszkę oraz domysły. Szkoda mi też czasu na jeżdżenie za niepewnym autem. Nie rozumiem ludzi, którym aż tak się nie chce przy sprzedaży. Chyba, że auto lipa i liczy na kogoś dla kogo 50 koła to jak dla mnie 5zł, przyjedzie i zabierze.
Ja odpuszczam

Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Poszukiwania Renault - weryfikowane ogłoszenia

Post autor: kudlaty »

Laguna 3 Coupe GT
Rok: 2009
Przebieg w ogłoszeniu: 306000km
Miejsce: Ostrowiec Świętokrzyski
VIN: VF1DTBG0640969010
Link: https://www.olx.pl/d/oferta/renault-lag ... Obosh.html

Pojechałem z myślą, że nią wrócę. Trochę się na nią czaiłem ale w końcu się zdecydowałem pojechać. Wróciłem z niczym. W skrócie napiszę tak:
Auto całe pomalowane dookoła. Lewy przód poszpachlowany, drzwi kierowcy jakby wymieniane ale i tak pogniecione i rdza łapie. Lampy przód do wymiany. Zderzak malowany slabo a chromy już takie zzieleniałe. Spinka zderzaka kazda inna. Prawy próg wgnieciony. Szyba przód wymieniania ale to akurat nie przeszkadza. Ogólnie auto kiedyś musiało chwilę stać na słońcu bo uszczelki nad drzwiami sparciałe. Sprzęgło do wymiany a co za tym idzie i dwumas. Budą trochę trzęsło na postoju. Ale to też mogły być poduszki do wymiany. Hamulców z tyłu brak. Silnik niby po remoncie ale jakoś tak pod maską szału nie było. Góra niby czysta ale blok uwalony jak stary Ursus po błocie. Z przewodu zasilania turbo leci olej. Po włączeniu nawiewu słychać jakieś dziwne dźwięki z deski. Jakieś piszczenie czy skrzypienie czy trzeszczenie.
Powiem tak. Jak na ten przebieg nie był najgorszy, środek nawet ładny, nie zniszczony. Z daleka prezentuje się ładnie. Niestety z bliska już jest gorzej. Auto do zabrania ale nie za te pieniądze. Sprzedający coś tam opuścił ale jak dla mnie za mało. Odpuściłem
Obrazek

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ