iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

slimaq
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 6 września 2014, 19:41
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: slimaq »

Hej
Chce kupić nowego koleosa w wersji intense z silnikiem 2.0 dci xtronic z napędem na jedną oś. Czy możecie mi wskazać jakie wady posiada to auto? Czy jest warte zakupy? Jak awaryjność względem talizmana?

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

Ciężko będzie o odpowiedzi.
Zbyt świeży model.
Mój to Initiale Paris ale to nie ma nic do tego tylko że u mnie 4x4 a na temat awaryjności nie powiem za wiele bo za wiele się nie dzieje.
Polecam.U mnie 60 tyś. km. na liczniku w 18 miesięcy i szybko przybywa :D

Zapraszam www.koleosklubpolska.pl

tomati3
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 maja 2019, 06:26
Renault: poszukuje

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: tomati3 »

Zamierzam kupić nowe reanault koleos- wyprzedaż rocznika 2.0dci initiale paris 2018 r. Negocjuje nadal cenę ale porównując wyposażenie do innych aut tego typu nie ma konkurencji. Za podobne pieniądze można kupić vw tiguana comfortline z paroma dodatkami. Nie równa się to z IP w reanault.
Obejrzałem wszystkie testy na yt, czytałem sporo w autocentrum (także o bliżniaczym nissanie xtrail).
Proszę o Wasze opinie na temat tego auta- obawiam się spalania, które podczas jazdy testowej nie było niskie. Boję się utraty wartości- kupuje to auto w dobrej cenie na wyprzedaży ale ciężko przewidzieć na ile będzie wycenione za te 4/5 lat bo to całkowicie nowy model- koleos I nie ma tu porównania.
Auto jest piękne i doskonale wyposażony, jednak osobie związanej z niemieckimi autami może być ciężko zmienić nawyki przy francuzie.
Dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

Witam. Mam dokładnie takiego samego z 2017 roku przejechane 63 tyś km. Nie oddam samochodzik
EDIT/VoN

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: VoN »

A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 19 maja 2019, 19:24 A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?

Przecież napisałem nie oddam samochodzik

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

[Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 19 maja 2019, 19:24 A nie można normalnie napisać + i _ tylko odsyłać do grup na FB?
Widzę że strona w podpisie przez dwa lata nie przeszkadzała a nagle znikła palm To w sumie mogę też całkiem zniknąć szanowny Panie Administratoże.Pozdrawiam kwiat

A tak na marginesie sam Przemku do tej grupy należysz :D

Maciej Gdynia
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 września 2020, 10:02

Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Maciej Gdynia »

Hej,

Zastanwiam się nad kupnem nowego Koelosa 2.0 190 km. Wersja Initiale Paris. Czy jesteście zadowoleni z auta? Jak działa R-Link w współpracy z iPhone? Zaproponowali mi w cenie montaż haku elektrycznego, dostaliście lepsze oferty? Czytam różne opinie- podobno auto ma błąd fabryczny i zjada olej, ktoś z was miał ten problem? Czy ktoś przejechał już więcej niż 40 tyś km i może coś opowiedzieć o użytkowaniu?

Wiem, że to nie będzie demon prędkości ale chce auto rodzinne, duże aby dojeżdżać nim do działki.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: VoN »

Hej!
Nie wiem gdzie przeczytałeś o zjadali oleju :D ale nic takiego nie ma miejsca! Co do R-linka dla mnie ok, chodź wkurza mnie dalej ustawianie nawiewów i klimatyzacji poprzez szukanie czegoś na ekranie. Co do IPhone nie pomogę, jeżdżę na AnrdoidAuto i fabrycznej nawi, w tym roku fabryczny TomTom prowadził mnie do Chorwacji i byłem miło zaskoczony. CVT- specyficzne ale ja przyzwyczaiłem się bardzo szybko, demon prędkości to nie jest, ale na długie wyjazdy jest dla mnie po prostu idealny! Aktywny tempomacik i lecisz - trzeba się pilnować żeby w tym fotelach nie usnąć. Rodzinka zadowolona bo sporo miejsca z tyłu. Ja instalowałem jeszcze PEDALBOXa aby dodać mu trochę reakcji na pedał gazu. Z minusów które zauważyliśmy z innymi właścicielami:
- rozkładanie, składanie lusterek, psuje się często i wymieniają bez problemu na gwarancji,
- bardzo miękki lakier,
- zamek tylnej klapy bagażnika dostaje luzów i trzeba jechać na regulacje (gwarancja),
- chromowane zdobienia są słabej jakości (gwarancja)

ah przypomniało mi się nie zakładaj fabrycznego alarmu bo są z nim problemy :)

Podaj ile zaśpiewali, ja kupowałem IP w 2019r (celowy zabieg) i dostałem super cenę.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Maciej Gdynia
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 września 2020, 10:02

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Maciej Gdynia »

Hej,

Za wersję IP po demo 139. Wydaje mi się rozsądna cena za to wyposażenie. Bardzo dziękuje za odpowiedź, muszę poczytać o tym PEDALBOX bo nie słyszałem wcześniej.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: VoN »

Cena ok :) gdyby coś śmiało pytaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Chokai
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2020, 18:07

Koleos rocznik 2019

Post autor: Chokai »

Witam,
Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc, informację, bo może ktoś coś widział : w jakim salonie Renault mogę znaleźć nowego Koleosa z rocznika 2019.
Jest jakiś centralny importer który takie dane posiada (a właściwie udostępnia)??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Koleos rocznik 2019

Post autor: Dan1el »

Chokai pisze: piątek, 6 listopada 2020, 18:16 Witam,
Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o pomoc, informację, bo może ktoś coś widział : w jakim salonie Renault mogę znaleźć nowego Koleosa z rocznika 2019.
Jest jakiś centralny importer który takie dane posiada (a właściwie udostępnia)??

Pozdrawiam
Jest coś takiego jak otomoto ;) Np. w tej chwili Vip-Car Opole wersja demo 2019r. Initiale Paris 7 000 przebiegu autko prezesa :) 139 tyś zł.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Renault koleos 2.0 dci 190 km cvt

Post autor: Dan1el »

VoN pisze: niedziela, 27 września 2020, 20:40 Cena ok :) gdyby coś śmiało pytaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam.Cena ok. Przemek ( chodź wkurza mnie dalej ustawianie nawiewów i klimatyzacji poprzez szukanie czegoś na ekranie.)
Zaktualizuj R-linka do najnowszej wersji i problem z głowy :D

martingg
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 5 maja 2021, 08:04
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci 130km

Re: [Koleos II 2017-] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: martingg »

ktoś mi może potwierdzić iż Koleos w automacie nie ma auto holda? tzn kiedy sie zatrzymujemy trzeba trzymać nogę na pedale hamulca cały czas

ODPOWIEDZ