iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kogo
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 4 maja 2016, 20:42

Laguna 2,0T GT (proszę o opinie)

Post autor: kogo »

Witam serdecznie,
szukam od dłuższego czasu auta do 35 tys z Wielkopolski i natrafiłem na takie ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna ... ym5MT.html" target="_blank" target="_blank

Co myślicie o tym aucie? Czy warto się pakować w auto z gazem?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Laguna III] Prośba o pomoc z ogłoszeniem

Post autor: derweise »

Felgi nie od GT,z tylu w boczku powinna byc roleta,drzwi zmienione?

adikadi
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2016, 09:03
Renault: Laguna I
Silnik: 1.6

Laguna III 2.0 dci

Post autor: adikadi »

Cześć,

ponieważ jestem tu nowy szybko i na temat dla znawców Lagun III. Proszę o opinię bo nie wiem czy robić kilometry żeby obejrzeć ten model:
http://olx.pl/oferta/sprzedam-laguna-2- ... ecd41fa1fd" target="_blank

Dzięki za opinie

kodek21
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 17 lipca 2016, 12:52

Laguna III GT 2.0T

Post autor: kodek21 »

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję Laguny III 2.0T Grandtour. Mało jest tych aut na rynku, ale się nie poddaję. Prosiłbym o pomoc w ocenie podanego niże ogłoszenia. Czy wytarcie przy przyciskach el. szyb, joystica i na cupholderze nie świadczą przypadkiem o dużym przebiegu auta? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :).
http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna ... ykBS9.html

arkopolo
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 17 maja 2017, 18:29

Zakup Laguna Coupe - prośba o porady

Post autor: arkopolo »

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego w życiu Renualt, padło (wstępnie) na model Laguna Coupe (rocznik ok. 2010). Do tej pory miałem do czynienia raczej z samochodami niemieckimi (Audi, VW), niemniej wygląd Coupe przyciągnął moją uwagę.

Dzisiaj byłem na oględzinach pierwszego modelu (https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... yQ01n.html" target="_blank), jednak było duże rozczarowanie. Po pierwsze, już na samym początku wiedziałem, że samochód ma przebieg ponad 160k km, jednak w tym wypadku wiedziałem na co się piszę. Niemniej zastanawia mnie jak jest z tym przebiegiem, bo mam na oku 3 inne egzemplarze (rocznik 2010) z przebiegami w okolicy 100k km, zaś jeden nawet niespełna 60k km. Pytanie do was, czy rzeczywiście model Coupe może mieć realny przebieg w okolicy 100k km mając około 6-7 lat?

Później było również mało przyjemnie. Po pierwsze klamka kierowcy była cała rozklekotana, szyba pasażera nie reagowała na przycisk od strony kierowcy, zaś wlew do paliwa nie zamykał się na centralny. Na domiar złego w środku sporo skrzeczących plastików np. rączka do zamykania drzwi skrzypiała już tylko jak ją ścisnąłem, nie mówiąc o zamykaniu drzwi. I chyba najważniejsze kwestia, przy przejażdżce w ogóle nie czułem mocy (silnik 2.0dci 150km). Jechaliśmy obejrzeć Lagunę Fordem Galaxy 2.0d 140 km, więc miałem na świeżo porównanie. Mają przed momentem pod nogą sporo cięższe auto przyspieszenie było dużo lepsze. Jadąc Lagunę, choćbym pedał gazy wciskał do podłogi w ogóle nie było reakcji - spokojne i powolne rozpędzanie. Pytanie do was, czy to ewidentnie wina tego egzemplarza (prawdopodobnie turbina), czy po prostu "renówki" tak mają?

Zdziwiło mniej również to, że tył auta wykonany jest z plastiku. Tak jak piszę, to mój pierwszy Francuz, może mam jakieś przyzwyczajenia z aut niemieckich co do jakości plastików, spasowania ect., ale jak jest w rzeczywistości z tym co opisałem. Czy rzeczywiście Laguny tak mają, czy to ja dość pechowo już przy pierwszej sztuce trafiłem na bubel?

Będę niezmiernie wdzięczny za dokładne opisanie waszych doświadczeń z tymi aspektami, o którym piszę w tym poście. Liczę z waszą pomocą w końcu znajdę coś adekwatnego do oczekiwań, jeśli do tej pory nie zrezygnuję z zakupu Laguny Coupe :)

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zakup Laguna Coupe - prośba o porady

Post autor: kudlaty »

Jeżeli chodzi o przebiegi to ja się nie wypowiadam bo zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej. Dla mnie auto w dieslu kupowane jest po to żeby robić km a nie stać w garażu ;) więc sam się zastanów. Oczywiście są od tego wyjątki ale niestety rzadko spotykane.

Jeżeli chodzi o trzeszczenie plastików to niestety Laguna III tak ma. Na wielu forach poruszany temat i najczęściej użytkownicy "uszczelniają" plastiki na własna rękę sami. Jest wiele manuali co gdzie i jak się stosuje żeby nie trzeszczało ;)

Co do mocy. Tu ciężko stwierdzić bo... odczucia prędkości w Lagunie są zupełnie inne niż w innych autach, ale na pewno nie aż tak, żebyś nie czuł różnicy pomiędzy Galaxy a Lalką. Więc tam pewnie cos jest zjeb...e.

Zerknij sobie, kolega z forum KOKOS sprzedaje taką Coupetę. Też z dieslem 150KM pod maską. Auto osobiście sprawdzałem w ASO (pod kątem napraw i przebiegu) i miernikiem także pewniak, a i fajnie doposażony ;) Nie wiem jaki masz budżet ale na pewno się dogadacie.
Tu masz link: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... yLnc7.html" target="_blank

Ja wiem, że starszy ale czasem warto kupić z pewniejszych rąk ;)

meracle
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 09:47

Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: meracle »

Witam. Od kilku miesięcy jestem na palony i chcę zakupić Lagunę 3 w wersji nadwozia kombi ph1 2008/2010r. a dokładniej benzynę 2.0 140km. Mam parę pytań których mam nadzieję tutaj otrzymam i nie zlinczujecie mnie za nie :)

1. Jestem od dziecka nastawiony (wiem że to zła cecha) może nie na szpan, ale na to że lubię jak dana rzecz czy to auto czy komputer itd. jest na "wypasie" i czuję że zakupiłem dobrą rzecz która mnie satysfakcjonuję. Biorąc pod uwagę fakt że roczniki 2008/10 czy nawet 2011 mają na przykład nawigację która była wspierana max. do 2012 roku z tego co wiem. Czy warto szykać wgl wersji która ma tą nawigację i co ona mi może zaoferować?

2. Szukam samochodu z działającym systemem Bluetooth do rozmów telefonicznych - i tu rodzi się pytanie. Czy Bluetooth w Lagunie 3 współpracuje z telefonami z systemem Android 6.0+? Gdzieś wyczytałem że bywa różnie, ktoś nawet napisał że po pobraniu 2 aplikacji ze Sklepu Play na telefonie można się bez problemu łączyć. Ktoś się wypowie? - to dla mnie najważniejsze

3. Od wieczne pytanie. Moja żona boi się wersji z silnikiem dCi tzn ogólnie diesla. Jeżdżę głównie po mieście i do oddalonego od miasta (Bielsko-Biała), jakieś 40 km miejsca co jakiś czas, sporadycznie wybieramy się gdzieś w góry czy nad może. Czy warto brać wgl pod uwagę diesla? Najbardziej obawiam się właśnie tego filtra DPF że na krótkich dystansach (do pracy 4km) może mi skrócić diametralnie żywotność silnika.

4. System Hands Free warto szukać samochodu z tym systemem? Ponoć sprawia kłopoty.

Do tego powiem że po ogłoszeniach widzę że Benzyny są częściej z Polskich salonów, z mniejszymi przebiegami a Diesla są z Niemiec czy innych krajów z dziwnie niskimi przebiegami i troche się ich obawiam. Co tu zrobić :C

Myślałem też nad Megane 3 ale jednak Laguna 3 to wyższa klasa moim zdaniem samochodu. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie! :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: kudlaty »

Hello,

Ad.1
W Lagunach jeżeli chcesz mieć wypas to musisz się liczyć z tym, że albo bierzesz Diesla (te najczęściej były bardzo doposażone) lub topowe wersje benzynowe, jak np GT. Jeżeli chodzi o nawigację mam u siebie. Problem pojawia się tylko na trasach. Zauważ, że w przeciągu ostatnich 5lat infrastruktura drogowa bardzo się zmieniła ale raczej chodzi o ekspresówki czy autostrady. Wyszukiwanie adresów w miastach jest w miarę dokładne i ja np. nie zauważyłem problemów, że jakiejś ulicy nie ma (oczywiście jeżeli nie szukasz ulic na nowych osiedlach ;) ). Na sporadyczne wyszukiwanie wystarcza, chyba, że dużo jeździsz po nowych adresach to odpuść. Nie ogranie.

Ad.2
Bluetooth działa bardzo dobrze, ale tylko do rozmów. Muzyki z telefonu nie puścisz. Mam Samsunga A5 (2017) i bez problemu się z nią łączy i nic nie musiałem ściągać.

Ad.3
Co do diesla. Do miasta odradzam, chyba, że 2 razy w tygodniu szurniesz tak minimum 20km na wyższych obrotach trasę żeby wypalić FAPa. Chyba, że kupisz z 1.5 dCi tam nie ma chyba FAPa. Zdarzają się też 2.0 fabrycznie bez FAPa, ale to wyjątki. Druga sprawa, że w mieście będzie Ci palić tyle samo co benzyna więc po co się męczyć ;) A tak poważnie. Z kupowaniem używanego diesla jest jak z loterią. Może trafisz dobrze a może nie. A koszty napraw niskie nie są. Ogólnie nie odradzam diesla ale jak już bym szukał to 2.0 dCi a nie 1.5. Ale do miasta nie ma sensu i tyle.

Ad.4
HF nie ma co się bać. Zawsze możesz z tego nie korzystać, ale od kiedy mam działające to nie wyobrażam sobie tego nie mieć ;)

Większość Diesli z zagranicy jest albo po przejściach albo kręcone liczniki. Oczywiści można trafić jakąś perełkę ale na pewno nie w dobrych pieniądzach. Zazwyczaj trzeba dołożyć parę groszy.

Poszukaj na forach może ktoś sprzedaje, gdybyś był zainteresowany to ja się zastanawiam nad sprzedażą. Zerknij do mojego tematu (jest w podpisie) jest tam cała historia i opis auta ;)

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: superlolek »

W Lagunach jeżeli chcesz mieć wypas to musisz się liczyć z tym, że albo bierzesz Diesla (te najczęściej były bardzo doposażone) lub topowe wersje benzynowe, jak np GT.
No nie bardzo. GT faktycznie miało wysokie wyposażenie ale bardzo często nie miało pamięci fotela/lusterek.

Odnośnie nawigacji to można spotkać wersję z TomTom ale jeżeli samochód będzie super i nie będzie nawigacji lub będzie Carminat. Żadnego problemu. Zawsze można wymienić na inną fabryczną.

Jeżeli chodzi o FAP i 2.0 to jeżeli już wersji bez szukasz to jedynie polskie egzemplarze ich nie miały ale i tutaj ciężko wskazać które konkretnie.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

meracle
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 09:47

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: meracle »

Dziekuje za szybką pomoc. TomTom to ta z wejściem na karte sd z prawej strony tak? Ja chyba można aktualizować po uiszczeniu opłaty tak? Mógłbym się dowiedzieć co to znaczy można zamienić na inną fabryczna? W sensie że?:)

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: superlolek »

Tak, TomTom to ta z wejściem na kartę. Są dwa rodzaje. Wersja Live i zwykła. Live zawiera usługi o korkach drogowych.
Aktualizacje do kupienia na stronie TomTom.

Odnośnie wymiany to znaczy, że jak kupisz samochód z nawigacją która Ci się nie podoba to sobie możesz założyć inną.
W LIII było 5 rodzajów nawigacji:
Carminat CD - wszystko w konsoli centralnej. Nie ma oficjalnych aktualizacji ale podobno da się podziałać z mapami z BMW.
Carminat DVD - w konsoli jest zmieniarka 6 płyt w schowku jest amplituner i czytnik map DVD. Nie ma aktualizacji od roku 2013 i na chwilę obecną nikt nic nie podziałał. Zdarzają się wersje z czytnikiem USB.
TomTom i TomTom Live. Jedyna różnica to właśnie te usługi live (info o korkach, pogodzie itd). Wersja Live jest zwykle spotykana z czytnikiem AUX i USB.
R-Link wersja dotykowa, bazuje na jakimś starym Androidzie. System jest zamknięty, na chwilę obecną nie udało się go złamać by dograć swoje aplikację. Mapy sa od TomTom ale z większym opóźnieniem i są droższe. Występuje ze złączem USB, AUX, czytnikiem kart pamięci.

Do wszystkich powyższych można samemu podpiąć kamerę cofania jednakże do modeli TomTom jest to znacznie utrudnione i bardzo kosztowne na chwilę obecną. Carminat DVD jeżeli posiada złącze USB nie pozwala podpiąć kamery cofania.

Poniższe daty są całkowicie orientacyjne:
Carminat DVD występował aż do roku 2013! (phI i phII)
TomTom wychodził od 2009 do 2011/2012 (phI i phII)
TomTom Live od 2011/2012 do 2013. ( phII)
R-Link od roku 2013 (phIII).
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

meracle
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 09:47

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: meracle »

Super dzięki wielkie :) a jakiś pierwszy lepszy Janusz mi to zrobi czy to trzeba do ASO? I jaka może być cena takiej uslugi?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: superlolek »

Z tego co się orientuje to większość ludzi która to robiła, robiła to sama więc do odważnych świat należy.
W ASO pewnie zrobią jak kupisz u nich nawigację, nie pytaj nawet ile kosztuje :)
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

meracle
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2017, 09:47

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: meracle »

Rozumiem ;) kupi się to się będzie kombinować. Dzięki wielkie ! :)

suskul
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 4 października 2017, 18:28

[Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: suskul »

Witam wszystkich serdecznie!

Trafiła mi się możliwość zakupu Renault Laguna III, rok 2010 (po lifcie) silnik 1.5 dci 110 km, skrzynia 6 biegowa, klimatronic, system bezkluczykowy, przebieg wedle komputera 140 kkm. Samochód kupił znajomy 2 lata temu z przebiegiem ok 130 kkm, auto użytkowane przez kobietę która nie jeździła nim bardzo dużo a teraz chcąc nie chcąc musi zmienić.

Niestety na samochodach Renault znam się bardzo i zwracam się z pytaniem jak wygląda sprawa z silnikiem w tym aucie, jeżeli chodzi o moc itp to prowadziłem to autko i wiem jak jeździ, bardziej zastanawia mnie jak trwałość oraz awaryjność tej jednostki (dpf, dwumasa, wtryski itp.) Jeżeli ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat czy warto czy też nie to będę wdzięczny za informacje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ